لوازم خانگی

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی

خرید بهترین ماشین لباسشویی یکی از دغدغه های خانواده های امروزی است .همه مدل های ماشین لباسشویی مانند یکدیگر نیستند و در این نوشته قصد داریم راهنمای انتخاب خرید بهترین ماشین لباسشویی براساس نیاز شما را معرفی نماییم. در این نوشته شما با بهترین مدل ماشین لباسشویی حال حاضر بازار ایران مانند ماشین لباسشویی بوش، سامسونگ، اسنوا، ال جی و بکو و … آشنا خواهید شد. خرید ماشین لباسشویی مناسب با نیاز شما می تواند از هدر رفتن بسیاری انرژی جلوگیری کند.

تبلیغات

در اولین قدم برای خرید بهترین ماشین لباسشویی شما باید بین مدل‌های درب از بالا و درب از جلو انتخاب کنید، به طور کلی مدل‌های درب از بالا ارزان تر هستند اما قابلیت‌های کمتری دارند و سروصدای بیشتری دارند، در مقابل مدل‌های درب از جلو هزینه بالاتری دارند اما برنامه‌های بیشتری داشته و امکانات بروز و سر و صدای کمتر و شست‌و‌شوی کاملا اتوماتیک از شستن تا خشک کردن کامل را دارا هستند.

هرچند که مدل‌های درب از جلو گرانتر هستند اما شست‌و‌شوی بهتر و میزان مصرف آب و برق پایین تری دارند. مدل‌های درب از جلو به خاطر مصرف آب کمتر زمان بیشتری برای شتسشو دارند، هرچند بعضی از مدل‌ها قابلیت شست‌و‌شو سریع نیز دارند.

مزایا و معایب مدل‌های ماشین لباسشویی درب از جلو

مزایا

 • آسیب کمتر به بافت پارچه
 • مصرف آب کمتر
 • رده انرژی بسیار مناسب
 • استفاده کمتر از مواد شوینده
 • برنامه‌های بیشتر برای شست‌و‌شو
 • سرعت چرخش بسیار بالا
 • خشک کردن سریعتر لباس ها
 • مناسب برای فضاهای کوچک
 • صدای کمتر

معایب

 • زمان طولانی تر برای شست‌و‌شو
 • عدم قابلیت اضافه کردن لباس در هنگام شست‌و‌شو (بعضی مدل‌ها این قابلیت را در حال حاضر دارند)
 • قیمت بیشتر
 • وزن زیاد و جابجایی سخت تر
 • ایجاد سروصدا در دورهای بالا
 • لزوم ایجاد تراز برای جلوگیری از لرزش و سرو صدا
 • به علت مصرف آب کمتر در بعضی مدل‌ها شاید شست‌و‌شوی کافی در مقایسه با مدل های درب از بالا نداشته باشند

نکات مهم در خرید بهترین ماشین لباسشویی درب از جلو

به هر حال این روزها تکنولوژی بهترین ماشین لباسشویی های درب از جلو بسیار پیشرفت کرده است و مجهز به انواع ویژگی‌های بسیار جدید مانند برنامه‌های متنوع شست‌و‌شو، امکان اتصال به گوشی موبایل از طریق اینترنت و کنترل خارج از منزل و شسشتشوی سریع و قابلیت اضافه کردن لباس در حال کار و… که شست‌و‌شوی لباس‌ها را لذت بخش کرده اند.

ظرفیت ماشین لباسشویی مورد نیاز شما

ظرفیت بهترین ماشین لباسشویی باید متناسب با تعداد افراد خانواده شما باشد. ظرفیت ماشین‌های لباسشویی براساس کیلوگرم مشخص می‌شود. اما بهرحال باید درنظر بگیرید که بعضی لباس‌ها سبک هستن اما حجم بیشتری را اشغال می‌کنند مانند حوله‌ها و بعضی دیگر حجم کمی دارند اما سنگین تر هستند مانند شلوارهای لی و البته توصیه ما به شما این هست که همیشه فقط یک سوم حجم ماشین لباسشویی خود را پر کنید تا شست‌و‌شوی راحت تر و با کیفیت بالاتر و بهتری داشته باشید. در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به ظرفیت آن توجه ویژه کرد .

تبلیغات

در جدول زیر ظرفیت بهترین ماشین لباسشویی براساس تعداد افراد خانواده و لباس‌ها نوشته شده است:

تعداد اعضای خانواده ظرفیت پیشنهادی ماشین لباسشویی تعداد لباس ها به عنوان مثال
یک نفر یا دو نفر ۶ کیلویی ۲ تی شرت، ۲ شلوار لی، ۲ حوله کوچک، ۲ روبالشتی، ۱ روتختی
سه نفر ۷ کیلویی ۳ تی شرت، ۳ شلوار لی، ۲ حوله کوچک، ۲ روبالشتی، ۱ روتختی
چهار نفر ۸ کیلویی ۴ تی شرت، ۳ شلوار لی، ۳ حوله کوچک، ۳ روبالشتی، ۱ روتختی
خانواده بزرگتر از چهار نفر  ۱۰ کیلویی و بیشتر ۳ تی شرت، ۳ شلوار لی، ۶ حوله کوچک، ۶ روبالشتی، ۲ روتختی

ظرفیت ماشین لباسشویی بستگی به میزان دفعات استفاده شما دارد

اگر خانواده پرجمعیتی دارید و یا در هفته یک یا دوبار شست شو دارید، پس از ظرفیت‌های بالاتر خریداری کنید. اما اگر هر روز و یا هر دو روز از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید بهترین مدل ماشین لباسشوییبا ظرفیت کمتر برای شما کارایی مناسب را خواهند داشت. بهرحال اگر سایز متوسط و یا کوچکی نیز انتخاب کنید مشکلی نخواهید داشت و باید در چند دفعه به شست‌و‌شوی لباس‌های خود بپردازید، هرچند که دفعات بیشتر زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.در هنگام خرید بهترین ماشین لباسشویی باید توجه داشته باشید که میزان دفعات استفاده شما از ماشین تعیین کننده ظرفیت است و در زمان خرید بهترین ماشین لباسشویی باید به آن دقت کرد .

شست‌و‌شوی هوشمند با کنترل از طریق اینترنت

در هنگام خرید بهترین ماشین لباسشویی های جدید توجه شود که آن ها به صورت اتوماتیک وزن لباس‌ها را محاسبه کرده و براساس شرایط برنامه ریزی میزان آب، زمان شست‌و‌شو و میزان استفاده از مواد شوینده را براساس حجم لباس‌ها انتخاب می‌کنند. بعلاوه که در مدل‌های جدید ویژگی اینترنت اشیا به کاربران این امکان را می‌دهد که بوسیله نصب اپلیکیشن موبایل شرکت سازنده ماشین لباس شویی و اتصال به اینترنت و تنظیم کردن ماشین لباس‌شویی با اینترنت خانگی می توانید از هر نقطه ای وضعیت فعالیت ماشین لباس شویی خود را کنترل کنید.

قابلیت اضافه کردن لباس در حین انجام کار

در خرید بهترین ماشین لباسشویی یکی از ویژگی‌های جدید  ماشین لباسشویی اضافه کردن لباس حین انجام کار است، این نوآوری اولین‌بار توسط شرکت سامسونگ صورت گرفته است اما در مدل های مختلف چنین قابلیتی در حال حاضر وجود دارد. در این ویژگی ماشین لباسشویی در کوچک متفاوت از در بزرگ خود دارد که امکان اضافه کردن لباس را فراهم می‌کند.

شست‌و‌شوی سریع

شست‌و‌شوی سریع یکی از قابلیت‌هایی است که در موقع خرید بهترین جاروبرقی در بعضی مدل‌ها وجود دارد و در زمان کمتری شست‌و‌شوی کاملی را انجام می‌دهند. هرچند زمان این مورد هم به حجم لباس‌ها بستگی دارد. وقتی که برای شست‌و‌شوی لباس‌ها عجله دارید این قابلیت درخرید  بهترین ماشین لباسشویی به کمک شما خواهد آمد.

تبلیغات

شروع با تاخیر

خرید بهترین ماشین لباسشویی ویژگی های زیادی را باید مد نظر داشت که یکی از آنها قابلیت شروع با تاخیر برای زمانی که قصد دارید لباس‌ها با مواد شوینده و آب مخلوط شده و کمی زمان بگذرد تا با کیفیت بیشتری شست‌و‌شو انجام شود، ویژگی مناسبی است. با این قابلیت در بهترین ماشین لباسشویی می‌توانید زمان شروع به شست‌و‌شو را در ۲۴ ساعت آینده تنظیم کنید. در این حالت ماشین لباسشویی با میزان آب و مواد شوینده مناسب محفظه را پر کرده و تا زمان شروع صبر می‌کند. به این صورت کیفیت بالاتر در شست‌و‌شو با آب کمتر این ماشین لباسشویی‌های هوشمند خواهید داشت. همچنین می‌توانید برای زمانی که در خانه حضور ندارید ماشین لباسشویی به فعالیت بپردازد تا سروصدای آن مزاحم آرامش و آسایش افراد خانواده نگردد. اگر کیفیت برایتان مهم است در هنگام خرید بهترین جارو برقی به این نکته بسیار توجه داشته باشید .

شست‌و‌شوی با بخار

یکی از جدیدترین ویژگی‌های بهترین ماشین لباسشویی، شست‌و‌شوی با بخار است که فقط در مدل‌های گران قیمت می‌توانید پیدا کنید. این مدل‌ها از بخار آب، حرارت و رطوبت بالا به شست‌و‌شوی لباس می‌پردازند که لکه‌های قدیمی و سخت را می‌توانند از بین ببرند.نکاتی که قبل از خرید بهترین ماشین لباسشویی درب از جلو باید در نظر بگیرید.برای خرید بهترین ماشین لباسشویی در ایران با بررسی مدل‌های مختلفی که انجام داده ایم نکاتی را برای شما آماده کرده ایم که بهتر از قبل از خرید بهترین ماشین لباسشویی مطالعه کنید و در نظر بگیرید:

جنس درام ماشین لباسشویی

جنس محفظه داخلی(درام یا دیگ نیز گفته می‌شود) می‌تواند از مواد مختلفی باشد که برای عمر بیشتر توصیه ما این هست که جنس استیل ضدزنگ یا الماسه بهترین انتخاب و در سرعت‌های بالا نیز عمر طولانی تری دارند.

صفحه تنظیمات و برنامه‌های شست‌و‌شو

در بازار با ماشین لباسشویی‌هایی مواجه می‌شوید که برنامه‌های شست‌و‌شوی زیاد و متنوعی دارند، برنامه شسشتوی لباس‌های ظریف، شست‌و‌شو با میزان آب کمتر و … که شما می‌توانید برنامه‌های دلخواه خود را بعد از تنظیم ذخیره کنید و با چند کلیک ساده ماشین لباسشویی خود را برای شستن لباس‌ها آماده کنید. در هنگام خرید بهترین ماشین لباسشویی به فاکتور سرعت بسیار اهمیت دهید .

موضوعی که باید در نظر بگیرید این هست که اگر کار کردن با صفحه نمایش لمسی و یا دکمه‌های بسیار زیاد برایتان سردرگم کننده هستند از مدل‌های با راه اندازی آسان و سریع تر انتخاب کنید.

تبلیغات

سرعت چرخش و حرکت‌های شست‌و‌شو

در شست‌و‌شوی لباس‌ها مدل‌های مختلف حرکت‌های چرخشی و سرعت‌های مختلفی دارند، سرعت بالاتر به سریعتر و بهتر خشک کردن لباس‌ها کمک می‌کند.

کنترل دمای داخلی

این ویژگی در  ماشین لباسشویی کمک خواهد کرد که دمای آب بوسیله هیتر داخلی تنظیم شود و این موضوع در زمستان کارایی خواهد داشت، هرچند که با شیر ورودی آب گرم این موضوع می‌تواند برطرف شود و همچنین در مدل‌های با شست‌و‌شوی بخار سیستم کنترل دمای قوی تری داشته و لکه‌ها را بهتر از بین می‌برند. کنترل دما از فاکتور های بسیار مهم است که در هنگام خرید بهترین ماشین لباسشویی باید رعایت کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

منبع
بست ریویو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا