زندگی روزمره

چگونه ویزای استارت آپ کانادا را بگیریم

کانادا، به علت سیاست‌هایی که برای جذب ایده، سرمایه و نیروی کار دارد، به مهاجرپذیرترین کشور جهان شناخته شده است. از طرفی با مزایای خوبی که در اختیار مهاجران قانونی خود قرار می‌دهد، از سر تا سر جهان همه ساله هزاران نفر برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. یکی از روش‌های مطمئن برای اخذ اقامت دائم، دریافت ویزای استارتاپ کانادا است.
اگر ایده‌ی نوآورانه‌ای برای ارائه دارید، و یا سرمایه‌ی لازم برای خرید کپی رایت ایده و اختراع شخصی دیگری را دارید، دریافت ویزای استارتاپ کانادا، دور از دسترس نیست و با پیگیری‌های کافی و پیشبرد مراحل به کمک یک مشاور خبره، به آن برسید.

ویزای استارت‌ آپ چیست؟

ویزای استارتاپ، نوعی ویزاست که به افرادی تعلق می‌گیرد که صاحب ایده‌ای نوآورانه، سودآور و با امکان اشتغال‌زایی باشند، برنامه استارتاپ کانادا، یکی از روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت است که می‌توانید برای آن اقدام کنید.

هدف برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ کانادا، کارآفرینانی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و دارای مهارت‌ها و پتانسیل ایجاد کسب‌وکار می‌باشند. کسب‌وکارهایی که توسط این کارآفرینان معرفی می‌شود باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • نوآور باشند.
 • برای کانادایی‌ها شغل ایجاد کنند.
 • پتانسیل رشد و رقابت در مقیاس جهانی را داشته باشند.

تفاوت عمده‌ی ویزای استارتاپ کانادا و ویزای کارآفرینی، این است که با دریافت ویزای استارتاپ می‌توانید از روز اول برای اخذ اقامت دائم به همراه خانواده، اقدام کنید.

آیا ایده‌ی کسب‌وکار نوآورانه‌ای دارید؟ اگر بتوانید برای ایده‌ی خود از یکی از سازمان‌های تعیین شده توسط اداره‌ی مهاجرت کانادا نامه‌ی پشتیبانی دریافت کنید، قسمت مهمی از مسیر مهاجرت را طی کرده‌اید. قدم بعدی تهیه‌ی مدارک لازم و گزارش‌های پیشرفت کسب‌وکارتان می‌باشد که باید برای اداره‌ی مهاجرت ارسال کرده و آنها را متقاعد کنید تا با درخواست اقامت دائم شما موافقت کنند.

مشاهده کنید: ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارت‌آپ

ویزای استارتاپ کانادا، با همه‌ی مزایایی که دارد، شرایط و محدودیت‌هایی نیز دارد که باعث می‌شود افراد مستعد و توانمند غربال شوند. چنانچه قصد دارید از طریق برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن مدرک زبان معتبر
 • داشتن نامه‌ی تمکن بانکی
 • تاسیس شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا
 • دریافت نامه‌ی حمایت از یک سازمان تعیین شده

داشتن مدرک زبان معتبر

توانایی برقراری ارتباط و کار به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان به موفقیت کسب‌وکار شما در کانادا کمک می‌کند. داشتن مدرک زبان برای برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ لازم می‌باشد. این مدرک باید همراه با دیگر مدارک به اداره‌ی مهاجرت ارسال شود. ضمنا، بعضی از سازمان‌های منتخب نیز درخواست ارسال مدرک زبان را از شما خواهند داشت. بنابراین در اولین فرصت نسبت به شرکت در آزمون زبان انگلیسی و یا فرانسوی اقدام نمایید.

شما باید حداقل نمره‌ی 5 را در معیار زبان کانادایی(CLB 5)، در هر چهار مهارت اصلی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید.

 • speaking
 • reading
 • listening
 • writing

اگر حداقل مهارت‌های زبانی را نداشته باشید، درخواست شما رد خواهد شد.

داشتن نامه‌ی تمکن بانکی

هنگام درخواست در برنامه‌ی ویزای استارت‌آپ، باید نامه‌ی تمکن مالی خود را ارائه دهید. این موضوع نشان می‌دهد پس از ورود به کانادا، پول لازم برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. شما نمی‌توانید این پول را از شخص دیگری قرض کنید.

مبلغ مورد نیاز شما، بستگی به تعداد افراد خانواده دارد. هر ساله این مبالغ به‌روز می‌شوند.

تعداد اعضای خانوادهمبلغ مورد نیاز بر حسب دلار کانادا
113،213
216،449
320،222
424،553
527،847
631،407
734،967
برای هر فرد اضافی3،560

تاسیس شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا

در این برنامه باید نسبت به تاسیس شرکت و راه‌اندازی آن اقدام نمایید. این موضوع می‌تواند قبل از درخواست نامه‌ی حمایتی (LOS) صورت گیرد و یا هم‌زمان با ارسال درخواست و مدارک جهت دریافت نامه‌ی حمایتی از سازمان‌های منتخب. این موضوع با توجه به شرایط داخلی هر کدام از این سازمان‌ها متفاوت است. بسیاری از این سازمان‌ها قبل از پذیرش و تایید بیزنس پلن شما، نام و مشخصات شرکت را می‌خواهند. در هر صورت، کسب‌وکاری که ایجاد می‌کنید باید شرایط زیر را داشته باشد:

در زمان ارائه‌ی درخواست برای دریافت تعهد از سازمان تعیین شده

 • هر متقاضی باید حداقل 10% از سهام شرکت موجود را در اختیار داشته باشد و حداکثر 5 نفر می‌توانند در یک طرح استارت‌آپی به‌عنوان مالک حضور داشته باشند.
 • متقاضیان و سازمان تعیین شده باید به‌طور مشترک بیش از 50% از کل سهام موجود را در اختیار داشته باشند.

در زمان دریافت اقامت دائم

 • کسب وکار باید در کانادا فعال و گزارش مستمر پیشرفت کار داشته باشد.
 • باید بخش اساسی از عملیات کسب‌وکار در کانادا در حال اجرا باشد.
 • ثبت رسمی این تجارت باید در کانادا صورت گرفته باشد.

دریافت نامه‌ی حمایت از یک سازمان تعیین شده

شما باید نامه‌ی حمایتی (Letter of Support) را از یک سازمان تعیین شده (سازمانی تجاری که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌آپ‌های احتمالی مورد تایید دولت کانادا می‌باشد) دریافت کنید.

مراحلی که باید طی نمایید عبارتند از:

 • انتخاب یکی از سازمان‌های تعیین شده با توجه به نیاز طرح و نوع حمایتی که لازم دارید.
 • ارتباط با سازمان تعیین شده برای اطلاع از شرایط و نحوه‌ی دریافت پشتیبانی.
 • ارسال مدارک و بیزنس پلن برای متقاعد کردن آن سازمان نسبت به اینکه ایده‌ی تجاری شما ارزش حمایت را دارد.
 • دریافت نامه‌ی حمایت از سازمان تعیین شده.

فرآیند ارائه و بررسی ایده‌ی تجاری برای هر سازمان متفاوت است. هر سازمانی الزامات خاص خود را دارد. به‌عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که مفهوم کسب‌وکار خود را شخصاً ارائه دهید یا یک طرح تجاری دقیق ارائه دهید.

اگر با یک سازمان تعیین شده به توافق برسید، آن سازمان برای شما نامه‌ی حمایتی (LOS) ارسال می‌کند. این سازمان ممکن است جزء گروه‌های صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital Funds)، گروه سرمایه‌گذار انجل (Angel Investor Groups) یا انکوباتورهای کسب‌وکار (Business Incubators) باشد، که در ادامه مطالب در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

این سازمان همچنین در طول دوره‌ی حمایت، برای شما گواهی تعهد صادر می‌کند. داشتن نامه‌ی حمایت و گواهی تعهد سازمان برای ارسال به اداره‌ی مهاجرت جهت ارزیابی درخواست شما برای اقامت دائم کانادا لازم و ضروری است. لطفاً توجه داشته باشید، ممکن است در هر مرحله‌ای، برای تصمیم‌گیری نهایی در مورد درخواست شما، اطلاعات تجاری بیشتری از شما درخواست شود.

آیا می‌دانستید؟ درحالی‌که درخواست شما برای اقامت دائم در حال بررسی است، می‌توانید جهت دریافت اجازه‌ی کار موقت برای رفتن به کانادا و شروع کسب‌وکار خود درخواست دهید. در ادامه‌ی مطالب به این موضوع و شرایط دریافت مجوز کار اشاره خواهد شد.

برای دریافت و مشاوره ویزای استارت آپ کانادا کلیک کنید.

نحوه‌ی اخذ نامه حمایت از سرمایه‌گذاران کانادا

برای جلب نظر هر یک از سرمایه‌گذاران نام برده لازم است، ایده‌ی استارتاپی خام خود ره به یک بیزینس پلن (طرح تجاری) تبدیل کنید که قابل دفاع باشد. این نامه به همراه با سایر مدارک شما می‌تواند سرمایه‌گذاری که مناسب کسب و کار شماست را جذب کند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا