موفقیت

راهنمایی کامل و دقیق انتخاب معلم خصوصی خوب و با تجربه

چنانچه در جستجوی یک معلم خصوصی خوب، حرفه ای و مجرب هستید در این مقاله راهنمایی کامل و دقیق انتخاب بهترین معلم خصوصی از سایت ایران مدرس www.IranModares.com را ارائه می نمائیم. ایران مدرس یکی از بهترین و معتبرترین سایت های تدریس خصوصی تهران و کل ایران است.

انتخاب بهترین معلم خصوصی

در این مقاله در رابطه با چگونگی انتخاب معلم خصوصی خوب و مجرب از سایت تدریس خصوصی ایران مدرس توضیحاتی ارائه می گردد. در سایت ایران مدرس تا سال ۱۴۰۳ بیش از ۳۰۰۰۰ استاد و معلم خصوصی ثبت نام کرده اند و در زمینه آموزش و تدریس خصوصی دروس مختلف فعالیت دارند.

برای تمامی اساتید در ایران مدرس اطلاعات کاملی از جمله شماره تماس مستقیم مدرسین، قیمت درخواستی هر مدرس برای هر ساعت یا هر جلسه تدریس، دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی اساتید، رزومه کاری و سوابق تدریس معلم های خصوصی، نظرات شاگردهای قبلی مدرسین، فیلم نمونه تدریس و … ارائه شده است. در واقع، در سایت ایران مدرس شما با آگاهی کامل و بدون هیچ واسطه ای معلم خصوصی خودتان را انتخاب خواهید کرد.

معلم های تدریس خصوصی ثبت نامی در سایت ایران مدرس قیمت و هزینه درخواستی خودشان برای کلاس های تدریس خصوصی را هم ذکر نموده اند و در نتیجه در کنار سوابق تدریس و رزومه کاری اساتید می توانید قیمت کلاس ها را هم ببینید و جلسات تدریس خصوصی را با یک معلم خوب و با قیمت مناسب هماهنگ نمائید. اگر درخواست معلم خصوصی خوب و با تجربه دارید و می خواهید یک معلم خصوصی برتر را از سایت ایران مدرس انتخاب کنید مواردی که در ادامه گفته می شود را مد نظر داشته باشید.

1- به دانشگاه محل تحصیل و مدرک تحصیلی استاد توجه نمائید

استاد و مدرسی که در دانشگاه خوب و معتبر مانند دانشگاه تهران https://ut.ac.ir/fa، علم و صنعت، صنعتی شریف، امیر کبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس، دانشگاه تبریز https://tabrizu.ac.ir/fa و …. درس خوانده است را انتخاب نمائید. یک معلم خصوصی وقتی خودش در درس و تحصیل موفق بوده است و در دانشگاه معتبر قبول شده است مسلما بهتر می تواند شاگردهای خودش را به موفقیت برساند چرا که مسیر موفقیت تحصیلی را بهتر بلد است.

2- رزومه کاری و سوابق تدریس اساتید را با دقت بررسی نمائید

در ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php برای تمامی مدرسین رزومه کاری و سوابق تدریس ایشان ثبت شده است. مدرسین درج نموده اند که در کدام مدارس و آموزشگاهها سابقه تدریس دارند و در کل چند سال کار تدریس خصوصی را انجام داده اند. در سایت ایران مدرس مدرسین و معلم های رسمی آموزش و پرورش https://medu.gov.ir/ هم حضور دارند.

3- به نظرات شاگردهای قبلی اساتید دقت کنید

وقتی یک استاد و معلم خصوصی مجرب شاگردهای قبلی موفق و راضی دارد مشخص است که کار خودش را خوب انجام می دهد. بنابراین به نظرات شاگردهای قبلی مدرسین هم توجه نمائید. البته این مواردی که ذکر می شود را با هم در نظر بگیرید و مثلا فقط نمی توانید از روی نظرات شاگردهای قبلی نتیجه بگیرید. بلکه، به موارد دیگری که گفته شده است هم توجه نمائید و در کنار آن نظرات شاگردهای قبلی اساتید را هم در نظر بگیرید.

4- مشاهده فیلم های نمونه تدریس مدرسین پیشنهاد می گردد

در سایت ایران مدرس برای اکثر اساتید فیلم نمونه تدریس ثبت شده است. یک فیلم نمونه تدریس می تواند به اندازه 10 صفحه نوشته شما را به دید مناسب و شناخت خوب از معلم خصوصی برساند. پیشنهاد می شود بعد از مطالعه رزومه کاری و سوابق تدریس مدرسین فیلم نمونه تدریس ایشان را هم ببینید و به این ترتیب از انتخاب خودتان مطمئن تر گردید. در سایت معلم ریاضی http://www.tadris-riazi.com/ هم اساتید خوب ریاضی حضور دارند.

5- اساتید و معلم های خصوصی با تجربه و سابقه کاری بالا را انتخاب کنید

همانطور که گفته شد سابقه کاری بالا برای انتخاب معلم خصوصی ملاک و معیار مهمی است. اساتید تازه کاری هم داریم که سطح دانش و سواد بالا و عالی ای دارند اما همین اساتید تازه کار وقتی سابقه کاری بیشتری داشته باشند مسلما عملکرد بهتری خواهند داشت. در کار تدریس خصوصی استاد و معلم خصوصی باید برای هر شاگردی که دارد روش تدریس و برنامه درسی مجزا و متفاوتی را در نظر بگیرند.

6- قیمت کلاس های خصوصی را هم مد نظر قرار دهید

مثلا اگر برای تدریس زبان انگلیسی آنلاین در جستجوی یک معلم خصوصی خوب هستید، ابتدا بدون توجه به قیمت و با توجه به موارد ذکر شده قبلی 5 مدرس عالی را انتخاب نمائید. در ادامه با استادی که بهترین و مناسب ترین قیمت را پیشنهاد داده است برای کلاس خصوصی تماس بگیرید. البته تنها معیار شما ارزان بودن کلاس ها نباشد و بیشتر در جستجوی یک معلم خوب باشید.

7- برای اطمینان بیشتر جلسه اول کلاس خصوصی را برگزار نمائید

با در نظر گرفتن موارد گفته شده قبلی در نهایت باید معلم خصوصی خودتان را انتخاب نموده و کلاس را شروع نمائید. برای اطمینان از انتخاب خودتان چاره ای نیست جز اینکه اولین جلسه را برگذاری نمائید. بسیاری از اساتید خصوصی در صورت عدم رضایت شما جلسه اول را رایگان برگزار می نمایند. اما حتی اگر این حالت هم نباشد باز جلسه اول را برگذار نمائید و اگر از نحوه تدریس استاد راضی بودید ادامه دهید.

چگونگی برگزاری کلاس‌های خصوصی مجازی و آنلاین

از محیط‌هایی که امکان تدریس آنلاین را فراهم می‌کنند می‌توان به نرم‌افزار مودل (Moodle) و Edmodo اشاره کرد که مودل به زبان فارسی نیز قابل‌دسترسی است. لازم به ذکر است محیط ‌‌‌های مدرسه آنلاین یا کلاس‌های مجازی نیز به زبان فارسی در کشور ما طراحی شده است که در حال حاضر به خاطر شیوع ویروس کرونا به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که https://www.skyroom.online یکی از این موارد است.
ضمناً https://www.adobeconnect.ir نیز می‌تواند توسط همکاران برای ارائه کلاس ‌‌های مجازی به کار رود. برای برگزاری کلاس خصوصی آنلاین می‌توان از واتس آپ، اسکایپ و سایر پیام‌رسان‌ها هم استفاده کرد.

قیمت کلاس های تدریس خصوصی و نحوه هماهنگ کردن معلم خصوصی با نرخ ارزان

برای بسیاری از افراد نرخ کلاس های تدریس خصوصی اهمیت بالایی دارد و تمایل دارند با کمترین نرخ و با قیمت ارزان کلاس داشته باشند. خبر خوب اینکه در سایت ایران مدرس برای تمامی مدرسین نرخ کلاس ها توسط خود مدرسین مشخص شده است. در نتیجه می توانید در کنار مشاهده اطلاعات کامل برای هر استاد نرخ درخواستی ایشان را هم ببینید و یک معلم خوب با هزینه مناسب انتخاب کنید.

با یک معلم خصوصی خوب و مجرب کلاس برگزار کنید

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان و والدین ایشان فقط در جستجوی این هستند که کلاس ارزان داشته باشند و حتی اگر ممکن باشد، می‌خواهند از تدریس آنلاین رایگان استفاده کنند. واضح است که برای دریافت خدمات خوب و با کیفیت باید حاضر باشید هزینه‌ای متناسب با آن پرداخت کنید. می‌توان کلاس‌ها را با نرخ مناسب هماهنگ کرد و در وب‌سایت تدریس خصوصی ایران مدرس برای تمامی اساتید هزینه کلاس ثبت شده است. اما در هر صورت، هزینه پایین نباید تنها معیار شما برای انتخاب معلم خصوصی باشد.

مزایای مشاهده شماره تماس اساتید در ایران مدرس

اینکه شماره تماس مستقیم مدرسین در ایران مدرس ارائه شده است مزیت بزرگی به حساب می آید. اولا شما مطمئن هستید که واسطه ای در کار نیست و هزینه ای که پرداخت می کنید به خود مدرس پرداخت خواهید کرد و در نتیجه با نرخ مناسبتری می توانید استاد و معلم خصوصی داشته باشید. ثانیا، وقتی قبل از شروع کلاس امکان حرف زدن مستقیم و بدون واسطه با خود استاد را دارید می توانید در همان تماس تلفنی از نحوه حرف زدن استاد و اعتمادی که به کار خودش دارد به شناخت خوبی از ایشان برسید و بیشتر مطمئن شوید که با یک معلم خوب کلاس برگزار می کنید. در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس می‌توانید کامل‌ترین فهرست مدرسین تدریس خصوصی و شماره تماس مستقیم ایشان را مشاهده کنید. در سایت‌های www.tutor.com و tutorme.com هم معلم‌های خصوصی حضور دارند.

نحوه ثبت نام و عضویت در ایران مدرس به عنوان مدرس و دبیر خصوصی

در زمینه تدریس خصوصی ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، دروس کنکوری و دانشگاهی، لینوکس، مقاومت مصالح، هندسه، هندسه تحلیلی، جبر و احتمال، ریاضیات گسسته، معادلات دیفرانسیل، محاسبات عددی، مدارهای الکتریکی، مکانیک سیالات، الکترونیک، تحقیق در عملیات، آمار، دینامیک و ارتعاشات، ریاضی ابتدایی یا هر درس دیگری که فعالیت دارید، با عضویت در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس به عنوان معلم خصوصی آنلاین یا حضوری می توانید به صورت مستقیم با دانشجویان و دانش آموزان در ارتباط باشید و شاگرد جذب نمائید.

بهترین مدرسین تدریس خصوصی فیزیک در ایران مدرس

اگر در جستجوی بهترین استاد و معلم خصوصی فیزیک خانم برای خودتان هستید در مرحله اول باید مشخص کنید چه معیارهایی را در نظر دارید. برای بسیاری از متقاضیان کلاس خصوصی مهم است که معلمی که کلاس را با ایشان هماهنگ می کنند معلم و دبیر رسمی آموزش و پرورش باشد. برای بسیاری دیگر ممکن است مدرک تحصیلی مهم باشد و برخی دیگر روی دانشگاه محل تحصیل استاد تاکید دارند. برخی از افراد برایشان مهم است که معلم فیزیک خانم که کلاس را با ایشان هماهنگ می کنند سابقه کاری بالایی داشته باشد و برای برخی دیگر اینکه معلم فیزیک قیمت مناسب و ارزان برای کلاس های خودش در نظر گرفته باشد در اولویت قرار دارد.

چند نکته مهم برای هماهنگی کلاس تدریس خصوصی با قیمت ارزان

در این بخش، همانطور که در سایت زومیت گفته شده است، نکاتی ذکر می شود که با در نظر گرفتن آنها می توانید یک معلم خصوصی فوق العاده با قیمت مناسب و ارزان داشته باشید.

الف– برای استفاده از جلسات تدریس خصوصی ارزان تر، هماهنگی کلاسها را در طول ترم انجام دهید و آن را به ایام امتحانات موکول نکنید. با برگزاری کلاسهای تدریس خصوصی در طول ترم، به جای ایام امتحانات، علاوه بر اینکه کلاسها را ازران تر و با قیمت پایینتر می توانید هماهنگ کنید، احتمال نتیجه گرفتن شما هم بیشتر خواهد شد.

ب– با مدرسینی کلاسهای تدریس خصوصی را هماهنگ کنید که به محل سکونت شما نزدیکتر هستند. اگر مدرسین خیلی وقتشان در طول مسیر تلف نشوند به احتمال زیاد کلاسهای تدریس خصوصی را برای شما ارزان تر و با قیمت پاییتر برگزار خواهند نمود. اگر ساکن شمال تهران یا غرب تهران هستید با استادی کلاس خصوصی هماهنگ کنید که ساکن شمال تهران یا غرب تهران است.

ج– کلاسها را به صورت نیمه خصوصی برگزار نمائید. با یکی از دوستانتان و یا همکلاسی هایتان که سطح درسی شما تقریبا مثل هم است، کلاسهای دو نفره برگزار کنید. به این ترتیب هم برای شما ها کلاسها ارزان تر می افتد و هم مدرس مبلغ بیشتری دریافت می کند.

کلام آخر و نکات تکمیلی

در ادامه نکات تکمیلی در رابطه با انتخاب صحیح معلم خصوصی و نحوه انتخاب مدرس خصوصی ایده آل ارائه می شود. معلم خصوصی آنلاین شما نباید دوست شما شود. اما آنها حداقل باید فردی باشند که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. به هر حال، این پیوند دانش آموز و معلم چیزی است که درس ها را جذاب می کند! نکته بعدی اینکه، به هزینه درخواستی اساتید توجه کنید. البته پول مهم است. هیچ فایده ای برای تماس با معلمی که بیش از مبلغی که شما توانایی پرداخت آن را دارید، دریافت می کند، وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید معلم خوبی پیدا کنید که متناسب با بودجه شما باشد!

مدرس خصوصی باید در موضوعی که فرزند شما یاد می گیرد، پیشینه یا تخصص داشته باشد، اگرچه مدرک دکترا لازم نیست. هولمن می‌گوید: «این به تعداد یا نوع مدرک‌هایی که دارند مربوط نمی‌شود. معلمانی که گفتگوی باز دارند و در نحوه کار با افراد انعطاف پذیر هستند، قادر خواهند بود نیازهای اکثر دانش آموزان و اکثر چالش های یادگیری را برآورده کنند.

در رابطه با محل برگزاری کلاس های خصوصی هم تصمیم بگیرید. جلسات کجا برگزار می شود – در خانه شما؟ خانه معلم؟ مدرسه؟ کتابخانه محلی؟ مطمئن شوید که شما و فرزندتان با این ترتیب راحت هستید. اگر مشکل حمل و نقل است – شما در یک نقطه دور افتاده زندگی می کنید یا اغلب در حال سفر هستید – آموزش آنلاین را در نظر بگیرید. و هنگامی که نوبت به تنظیم برنامه می رسد، تحقیقات نشان داده است که چندین جلسه هفتگی از یک جلسه مؤثرتر است.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا