رپورتاژ آگهی

نگهداری شبکه های کامپیوتری چگونه است ؟

به ‌طورکلی وجود شبکه‌های کامپیوتری در هر سازمان و شرکتی جزو موارد ضروری به حساب می‌آید. البته که چنین موردی بدون  پشتیبانی و نگهداری هیچ معنایی نداشته و به ‌طورکلی نمی‌تواند برای سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف کاربرد داشته باشد. خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه شامل موارد متعددی می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی و نگهداری اشاره کرد.عده‌ای از سازمان‌ها و شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که برای انواع خدمات شبکه‌های کامپیوتری همانند مجازی‌سازی، امنیت شبکه و پشتیبانی شبکه و… فردی متخصص را استخدام کرده و از خدمات او بهره‌مند شوند. این در حالی است که عده‌ای دیگر از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که این خدمات را برون سپاری کنند و با شرکت‌های شبکه‌های کامپیوتری قرارداد ببندند.

شرکت پشتیبان چه وظیفه باید داشته باشد ؟

کوشا شبکه به ‌عنوان یکی از ارائه ‌دهندگان خدمات شبکه‌های کامپیوتری این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید برای شرکت و کسب‌وکار خود یک شبکه کامپیوتری بسیار عالی و کاربردی را داشته باشید. این مجموعه به بهترین نحو ممکن از سیستم‌های شما پشتیبانی کرده و در جهت تعمیر هر چه سریع‌تر خود را به محل مورد نظر شما می‌رساند. شما می‌توانید برای بهره‌مندی از خدمات و پشتیبانی شبکه به این مجموعه اعتماد کنید.

نگهداری شبکه کامپیوتری وظیفه کیست ؟

در واقع می‌ توان گفت که یک شبکه کامپیوتری  ستون فقرات یک سازمان به حساب می‌آید. در این شبکه تعداد زیادی سیستم به یکدیگر متصل بوده و میان آن‌ها داده‌ها و اطلاعات مختلفی تبادل می‌شود. زمانی‌که شما برای نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری به یک شرکت اقدام می‌کنید، می‌توانید یک سیستم یکپارچه را در شرکت خود به وجود آورده و تمام منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در تمامی سیستم‌ها به‌اشتراک‌گذاری بگذارید.

به‌ طورکلی زمانی ‌که شبکه کامپیوتری و یک سازمان دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، خدمات پشتیبانی صورت می‌گیرد. همچنین افرادی که برای چنین اقدامی در سازمان و یا شرکتی استخدام می‌شوند، بایستی به‌ صورت دوره‌ای تمامی قسمت‌های شبکه را مورد بررسی قرار دهند تا از سلامت و هر یک از آن‌ها مطلع شوند.

در حقیقت هر یک از اجزای به‌ کار رفته در شبکه‌های کامپیوتری نقش مهمی را در سیستم‌ها ایفا می‌کنند که در صورت بروز مشکل در هر یک از آن‌ها بدون شکل شبکه عملکرد درستی نخواهد داشت. به‌همین خاطر توصیه می‌شود که حتما خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه را به افراد معتبر به افراد متخصص و شرکت‌های معتبر بسپارید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

خدمات پشتیانی شبکه

در واقع همان قدر که نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، پشتیبانی نیز تا همین حد ضروری و الزامی می‌باشد. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که پشتیبانی شبکه چیست؟ به بیان ساده می‌توان گفت که کلیه اقداماتی که در جهت حفظ شبکه و عملکرد درست آن انجام می‌شود را پشتیبانی شبکه می‌گویند. در این خدمات اقدامات متعددی انجام می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به عیب‌یابی شبکه، رفع مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حفاظت از شبکه و… اشاره کرد. شما می ‌توانید با مراجعه به مجموعه کوشا شبکه از تمامی این خدمات با بالاترین کیفیت ممکن بهره‌مند شوید.

مواردی که در نگهداری شبکه‌های کامپیوتری حتما باید انجام شود!

به ‌طورکلی پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری شامل اقدامات مختلفی می‌شود که عبارت‌ند از:

عیب‌یابی

همان‌طور که گفته شد، هر یک از اجزای یک شبکه کامپیوتری در برخی اوقات دچار مشکلاتی می‌شوند. درصورتی‌که کوچک‌ترین خطایی در این سیستم نادیده گرفته شود،  بدون‌شک به دیگر اجزا نیز آسیب‌های زیادی وارد شده و به‌طورکلی شبکه کامپیوتری مختل می‌شود.  بنابراین بایستی هرچند وقت یک‌بار شبکه مورد بررسی قرار گرفته و حتماً عیب‌یابی شود.

 بررسی عملکرد شبکه

شرکت‌ها و یا افرادی که به ارائه خدمات شبکه می‌پردازند، بایستی حتما بر عملکرد آن نظارت کامل داشته باشند. همچنین وجود یک شبکه ضعیف در یک شرکت می‌تواند تا حد بسیار زیادی به مجموعه آسیب وارد کند.

 امنیت شبکه

مهم‌ترین و اساسی‌ترین فاکتوری که در پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری وجود دارد امنیت است. متأسفانه این روزها اکثر شرکت‌هایی که به ارائه خدمات شبکه کامپیوتری می‌پردازند، نمی‌توانند تا حد لازم امنیت آن را نیز تامین کنند. درواقع اگر شبکه کامپیوتری موردنظر شما از ایمنی کافی برخوردار نباشد، بدون‌شک پیامدهای بدی را برای شرکت به‌همراه خواهد داشت. مجموعه کوشا شبکه به شما این تضمین را می‌دهد که با نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری و همچنین ارائه خدمات پشتیبانی و نگهداری، می‌تواند امنیت مجموعه شما را به بهترین نحو ممکن تامین کند.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا