صورت

پوشاندن جوش با آرایش | آرایش پوست جوش دار در سن بلوغ

همه دوست دارند خوب به نظر برسند. خیلی از افراد برای خوب به نظر رسیدن و داشتن احساس اعتماد به نفس از آرایش کمک می‌گیرند. حال اگر صورتتان جوش زده باشد، داشتن یک آرایش طبیعی تبدیل به یک چالش می‌شود. اگر روش صحیح پوشاندن جوش با آرایش را ندانید، ممکن است چهره‌ای مصنوعی برای خود بسازید، اما با یک روش صحیح، آرایش می‌تواند هم آکنه و جوش‌های شما را پنهان کرده و هم ظاهر طبیعی شما را حفظ کند. پس مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل پوشاندن جوش با آرایش


آماده سازی پوست

۱- از ترکاندن و دستکاری جوش‌ها خودداری کنید. اگر می‌خواهید با آرایش جوش‌های خود را پنهان کنید، قبل از آرایش جوشتان را دستکاری نکنید. شاید برای این کار خیلی وسوسه شوید، اما این کار باعث آسیب به پوست شما شده و هرگز نباید روی پوست‌ تحریک شده و زخمی از مواد آرایشی استفاده کرد.

۲- صورت خود را بشویید و تمیز کنید. صورت خود را بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید، از یک پاک کننده ملایم یا تونر طبیعی استفاده کنید. آرایش کردن بر روی صورت کثیف باعث ایجاد جوش‌های بیشتر شده و برای پوست شما مضر است.

۳- از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید. بعد از شستن و تمیز کردن صورت، مهم است که مقداری از آن رطوبت را برگردانید تا صورت شما خشک نشود. در تمام صورت از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا رطوبت پوستتان تنظیم شده و خشک شود، سپس آرایش کنید.

مرحله زیرسازی و یکدست کردن پوست

۱- با یک پرایمر خوب شروع کنید. در حالی که استفاده از پرایمر برای همه ضروری نیست، اما برای پوشاندن جوش با آرایش، استفاده از پرایمر بسیار مفید خواهد بود. پرایمر به یکدست کردن پوست و دادن ظاهری بهتر به آرایش شما کمک می‌کند؛ بنابراین اگر پوستی ناصاف دارید حتما قبل از آرایش از پرایمر استفاده کنید.

۲- کانسیلر را در مناطق آسیب دیده و جوش دار اعمال کنید. یک کانسیلر خوب لکه‌های آکنه شما را پوشانده و باعث می‌شود کمتر به چشم بیایند. حال برای بقیه آرایش آماده اید.

  • به جای انگشتان خود از برس کانسیلر استفاده کنید.
  • قلم‌مو را روی کل جوش بزنید تا کانسیلر همه برآمدگی و گوشه و کنار آن را بپوشاند.
  • کمی از کانسیلر را در اطراف آکنه بزنید تا با بقیه پوست صورتتان یکی شود.

۳- از یک فونداسیون سبک استفاده کنید. محصولی فاقد چربی و بر پایه آب انتخاب کنید که تا حد ممکن سبک، اما موثر باشد. این امر کمک می‌کند تا از جوش‌های آینده پیشگیری کنید. کرم‌ پودرهای سنگین جوش و آکنه را برجسته‌تر کرده و همچنین باعث جوش‌های بیشتری در آینده خواهند شد. اینجا هم بهتر است به جای استفاده از انگشتان دستتان، از یک اسفنج استفاده کنید. می‌توانید از کرم پودرهای مناسب برای پوست جوش دار استفاده کنید.

۴- صورت خود را با پودر یکدست کنید. از یک پودر خوب و سبک استفاده کنید و با یک برس بزرگ به آرامی آن را به روی پوست صورتتان بزنید. استفاده از پودر کمک می‌کند تا آرایشتان تا مدت طولانی‌تری ثابت بماند.

حال می‌توانید با یک آرایش ملایم چشم و لب و زدن قدری رژگونه آرایش خود را تکمیل کنید.

نکات‌
  • می‌توانید در زیر کانسیلر معمولی خود، از یک لایه نازک کانسیلر اصلاح کننده رنگ سبز استفاده کنید تا قرمزی ناشی از آکنه خنثی شود.
  • از یک لایه ضخیم برای فنداسیون استفاده نکنید. بعد از استفاده از یک پرایمر مات، تنها یک لایه نازک و ملایم کرم پودر یا هر نوع فنداسیون دیگری بزنید. اگر از فونداسیون سنگین و زیاد استفاده کنید، کرم روی پوستتان حالت کیکی و ماسیده پیدا می‌کند. بهتر است به جای تلاش برای پوشش بالا، به یکدست شدن پوستتان توجه کنید.
  • فریب عکس‌های فیلتر شده را نخورید، بافت آکنه شما به احتمال زیاد زیر آرایش نیز تا حدی مشخص خواهد بود.
  • یک قطعه یخ را در لیف حمام یا یک حوله گذاشته و پنج دقیقه قبل از آرایش روی پوست و نواحی جوش دار صورت خود بگذارید.

نتیجه گیری

مهمترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که در گام اول برای درمان جوش‌های خود اقدام کنید. می‌توانید از روش‌های طبیعی و ماسک‌های ضد جوش نیز کمک بگیرید. هر چه کمتر از لوازم آرایشی استفاده کنید جوش‌هایتان زودتر درمان خواهد شد. با این حال هر بار خواستید جوش‌های خود را با آرایش بپوشانید از یک مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید و قبل از اعمال یک فنداسیون سبک، جوش‌ها را با کانسیلری همرنگ با پوستتان بپوشانید، به نحوی که جوش‌ها با بقیه صورتتان یکدست شده و طبیعی به نظر برسد.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
setare

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا