راهنمای خرید

دنیای دیزلی

دیزل ژنراتور ولوو سپهر دیزل دارای نوآوری های پیشرفته است که از آن در فرآیندهای متنوعی استفاده می کنند. رشد کالاهای مدرن و پیشرفته برای تیم ما افتخار آمیز می باشد. و براساس استانداردهای مجاز ملی و توسط کارشناسان مربوطه طراحی و تولید شده‌اند. این وسیله انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

از این سیستم در موارد مختلف استفاده می شود که ما در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

در انواع مشاغل مختلف از جمله جوشکار، دندانپزشکی، ادارات ، تالارها، و غیره کاربرد بسیاری دارد.

از این وسیله جهت مصرف کردن برق اضطراری در محیط هایی که شبکه سرتاسر دچار قطعی شده و همچنین در مواقعی که از دسترس بطور کامل خارج گشته است استفاده می شود. علاوه بر آن جهت مصارف دائم هم کاربرد دارد.

تولید کردن انرژی زیادی از همان مقدار سوخت  موتورهای دیزلی دو برابر موتورهای بنزینی کاربرد دارند. که حدود چهل درصد کارایی دارند. در محصولات دیزلی ، دیزل از تراکم انرژی زیادی نسبت به بنزین برخوردار است. و به همین خاطر انرژی زیادتری را تولید می کند. موتور دیزلی به صورت نرمال با اصطکاک کمتری قابل اجرا می باشد.

دیزل ژنراتور پرکینز سپهر دیزل در سال۱۹۳۲ به وسیله ی یک نابغه ی مهندسی به نام فرانک پرکینز تولید شده است و متعلق به کشور انگلستان می باشد. وی مجموعه ی خود را در انگلستان بنیان گذاری کرد. و با کمک سرمایه اندک و همچنین خلاقیت های جذاب و تلاش و کوششی که داشتند توانستند، یک کارگاه بسیار کوچک، در صنعت موتورسازی راه اندازی کنند.

از ویژگی های دیزل ژنراتور پرکینز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- ماندگاری دستگاه بالاست.  ۲- دارای طول عمر بالا می باشد. ۳- توان موتورهای پرکینز در حدود‌ ده الی دو هزارو دویست و پنجاه کیلو ولت آمپر است. ۴- این کالا به همراه ضمانت نامه به مصرف کنندگان گرامی‌عرضه می شود. ۵- از صدای کمی برخوردار است. ۶- قابلیت هشت ساعت فعالیت کردن را دارد. ۷- دستگاه خنک کننده این ماشین آلات‌ با آب کار می کند. ۸- بالاترین راندمان سوخت را دارا می باشد که باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

نمونه ای از مهمترین عواملی که بر هزینه دستگاه موثر می باشد توان موتور محصول است.  بنابراین هر چه قدرت زیادتری داشته باشد قیمت آن افزایش می یابد. همچنین قطعات اضافه ای که بر روی سیستم می باشد قیمت جداگانه ای را دربرمی گیرد.

از عوامل دیگری که بر روی هزینه دستگاه اثر گذار می باشد. مقدار سوخت مصرفی آن می باشد. که یک پلنت دیزل مدرن بین ۰/۲۸تا ۰/۴ لیتر در هر ساعت سوخت مصرف می کند.

تعداد بالایی از وسایل حمل و نقل بسیار سنگین از قبیل تراکتورها، کشتی ها، اتوبوس ها، قطارهای مسافربری، ژنراتورهای بزرگ و قابل حمل، و همچنین بسیاری از مزارع داران و وسایل کوچکتر از موتورهای دیزلی استفاده می کنند.

مقایسه این ماشین آلات با سایر ماشین آلات به شرح زیر می باشد.

در موتورهای دیزل ژنراتور سرعت بسیار بالاست چون این امر موجب زیاد شدن مقدار تولید انرژی در موتور می شود. و همچنین سوخت بسیار کمی را به نسبت انرژی تولید شده استفاده می کند. و این امر باعث بازدهی بیشتر ژنراتور می شود.

بکارگیری این دستگاه به این دلیل زیاد شده که در سیستم های آن این نکته ی  با اهمیت رعایت شده است.  این مرکز پیروز شده هشت بار رکورد سرعت را بشکند.

سیستمی است که انرژی مکانیکی را از بنزین به انرژی برقی تبدیل می کند. موتور برق بنزینی سپهر دیزل از عالی ترین محصولات مشابه می باشد. چون هزینه ی این دستگاه ها به نسبت‌مدلهای مشابه مناسب و پایین‌تر می باشد. وزن آن بسیار سبک بوده ، از راندمان بالایی برخوردار است و بیشتر در مصارف صنعتی کاربرد دارد. موتور برق ها از لحاظ ظاهر، عملکرد و نحوه سوخت گیری کاملا با هم تفاوت دارند.

۱- از لحاظ شکل ظاهری: فیزیکی و الکتریکی می باشد.

۲- از نظر کارایی: انواع‌کیفی یامسافرتی، ثابت و قابل حمل می باشد.

۳- از لحاظ سوخت: که به سه دسته تقسیم‌می شوند. گازوئیلی دیزلی، بنزینی وگازسوز

از‌میان این سه دسته نوع بنزینی آن بهتر است.

نکات مهم جهت استفاده درست و افزایش ماندگاری انواع این محصولات عبارتند از:

۱- از این کالا به مدت سه تا هفت ساعت استفاده شود چون بکارگیری طولانی مدت از این دستگاه عمرآن را کم می کند.

۲- اصلی ترین فاکتور، روغن سیستم است روغن مورد استفاده در این محصول روغن۲۰۵۰می باشد.

۳- همیشه سعی کنید که از روغن تازه و زلال استفاده کنید.

۴- حتما هر هفته هواکش دستگاه را باز  و آن را تمیزکاری کنید. چون باعث افزایش طول عمر سیستم می‌ شود.

این نوع از دستگاه ها از صدای بسیار کمی برخوردار می باشند.

که بین ۷۵دسی بل تا ۶۵ دسی بل است.

از مهمترین معایب این سیستم این است که آلودگی زیادی را تولید می کنند. که این مسئله مربوط به حریق بنزین می باشد. این وسیله دی اکسید کربن را در هوای اطراف پخش می‌‌ کند ک سلامتی انسانها  محیط زیست را به مخاطره می اندازد.

مصرف سوخت این دستگاه بسیار بالاست.

در دمای بالا گرمای بسیاری از خود بیرون می کند که علت آن سوزاندن بنزین می باشد. باعث آلودگی صوتی می شود.

در حین خرید این محصول به موارد زیر توجه کنید.

ولتاژ وسایل مورد نظر، نوع عملکرد دستگاه، ایمنی بودن کالا، مقدار سوخت مصرفی و نوع  آن، به قسمتهای سیم پیچی، قدرت بدنه، شاسی های موتور برق،

امروزه از موتور برق دیزلی سپهر دیزل که به موتور برق گازوئیلی معرفی می شود. و بسیار متداول است بکار برده می شود. این محصول برق را تولید می کند.

این دستگاه عملکردی شبیه به سیستم دیزل ژنراتور را دارند. ولی از نظر اندازه و ابعاد نسبت به سیستم دیزل ژنراتور کوچکتر می باشد.

نحوه ی عملکرد این نوع از ماشین آلات را در چهار مرحله برای شما ذکر می کنیم.

۱- تنفس ۲- تراکم ۳- قدرت

۴- تخلیه

این سیستم های حریق در حین کارکردن گرمای زیادی را از خود تولید می کنند. بنابراین باید شرایط خوبی داشته باشند تا این گرمای شدید به بخش های مختلف آن آسیبی نزند. از موارد مهمی که دراین ماشین آلات دیزلی استفاده می کنند. دستگاه خنک کاری می باشد که انواع آن عبارتند از:

۱- سیستم آب خنک: منظور از تین دستگاه بدین معنا می باشد که گردش آب در موتور برق وجود داشته باشد.

۲- دستگاه هوا خنک: در ۹۹درصد این سیستم ها از این وسیله استفاده می شود. که هوای خنک جایگزین آب خنک می شود. این سیستم علاوه بر خنک کردن محوطه ی سیلندر باید سرسیلندرها را به خوبی خنک کند. چون سرسیلندرها یکی از قسمت های موثر از موتور به‌ حساب می آیند.

از فواید این ماشین آلات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱- اگر در دستگاه آب خنک از آب ناسالم استفاده شود باعث خوردگی قطعات سیستم می شود.

۲- دستگاه هوا خنک به نسبت وسیله آب خنک سروصدای زیادی تولید می کند.

۳- دستگاه هوا خنک، وزن سیستم را کم می کند که شرایط سرویس و نگهداری وسیله را آسان تر می کند.

تفاوت موتور برق های بنزینی دیزلی به دو عامل زیر بستگی دارد.

۱- از نظر پاشش سوخت

۲- از لحاظ نوع حریق

مصرف سوخت این نوع دستگاه ها بر اساس لیتر بر ساعت

L/h

می باشد.

و زمانی که می گوییم ۵۰ در صد بار منظورمان این است که مقدار جریان خروجی، یک دوم جریان ماکزیمم درج شده بر روی پلاک موتور برق دیزلی است.

هرچه اصطکاک این سیستم‌ زیادترباشد مصرف سوخت آن نیز بیشتر می باشد.

هزینه ی این ماشین آلات‌ به مارک، توان خروجی و فاکتورهایی مانند نوع سوخت، درصدایمنی بالا، انواع مزایای آن از قبیل دوام و استحکام بالای موتور بستگی دارد. شما با خرید کردن یک دستگاه دیزلی می توانید احتیاجات خود را در هر شرایطی رفع کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا