رپورتاژ آگهی

دلایل انجام جراحی بینی

این روز ها افراد زیادی به انجام جراحی هایی به هدف زیبا سازی صورت و اندام خود قدم برمیدارند. یکی از این جراحی های زیبایی جراحی بینی است. البته جراحی بینی فقط برای زیبا سازی بینی و تغییر فرم آن صورت نمیگیرد و دلایل زیادی برای انجام این جراحی وجود دارد که در ادامه قصد داریم این عوامل را بررسی کنیم.

جراحی بینی چیست و چطور انجام میشود؟

قبل از آشنایی با دلایل این عمل جراحی شما باید به این موضوع پی ببرید که جراحی بینی چطور انجام می‌شود. جراحی بینی با نام علمی رینوپلاستی(Rhinoplasty) شناخته می‌شود. این جراحی روش های مختلفی دارد و عمده ترین روش های این جراحی، رینوپلاستی داخلی و رینوپلاستی خارجی است.

در روش جراحی داخلی با کمک دستگاهی راه سوراخ بینی را باز میکنند و جراحی از داخل سوراخ بینی انجام میشود. اما در روش خارجی این جراحی، با ایجاد برشی روی پوست قسمت پایینی نوک بینی انجام میشود. با این کار دسترسی به تمام اجزای بینی وجود دارد و جراح میتواند به راحتی به تغییر فرم و حالت بینی بپردازد.

علل انجام جراحی بینی چیست؟

مشکلات تنفسی:

ممکن است برخی از افراد به دلیل ضربه خوردن بینی و یا آسیب دیدن آن دچار مشکلات تنفسی از راه بینی شوند. تصادفات، ورزش های رزمی، از دست دادن تعادل و افتادن روی زمین از طرف صورت برخی از مواردی است که میتواند بر فرم بینی تاثیر بگذارد و این تغییر فرم و حالت ممکن است راه تنفسی را تنگ کند یا ببندد.

تبلیغات

اگر بینی فرد دچار مشکل شود و راه تنفسی بسته شود و تنفس با بینی سخت شود با جراحی بینی این مشکل قابل حل است.

تغییرات ظاهری:

گاهی بینی افراد دارای مشکلات ظاهری است که روی زیبایی صورت آنها تاثیر گذاشته است. البته این موضوع برای همه افراد صدق نمیکند چرا که برخی با این که بینی مناسبی دارند فکر میکنند که فرم بینی آنها مناسب نیست و قدم در راه جراحی زیبایی بینی بر میدارند.

مشکلات ظاهری مثل قوز پشت بینی، کج بودن بینی و بینی گوشتی از مواردی است که میتوان آنها را با جراحی زیبایی بینی حل کرد.  جراحی بینی گوشتی یکی از جراحی هایی است که سالانه در ایران بسیار اتفاق می افتد. برخی از افراد نیز قسمت نوک بینی آنها گوشتی است که جراحی نوک بینی برای رفع این مشکل بسیار مناسب است.

مشکلات مادر زاد:

در برخی موارد مشکلات تنفسی و یا کج بودن بینی بر اثر ضربه یا حوادث نیست. بلکه این مشکلات به صورت مادر زادی بر روی تنفس و زیبایی افراد تاثیر میگذارد. در این شرایط نیست جراحی بینی میتواند مشکل بینی شما را حل کند. افرادی که استخوان بینی آنها مشکل دارد نیز با جراحی بینی استخوانی خود این مشکل مادر زاد را حل خواهند کرد.

کجا بینی ام را جراحی کنم؟

این موضوع که شما به یک متخصص با سابقه و یک جراح حرفه ای برای جراحی بینی مراجعه کنید از مهم ترین نکاتی است که باید برای انجام این جراحی رعایت کنید. یکی از برترین متخصصان در این زمینه دکتر رضا کریمیان است که به عنوان بهترین جراح بینی تهران شناخته میشود. . در کنار جراحی با کیفیت ایشان برای کسانی که به دنبال جراحی بینی ارزان قیمت هستند نیز مناسب است. پس اگر به دنبال یک جراحی بینی با کیفیت و بدون ریسک هستید ما به شما ایشان را پیشنهاد میکنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا