فناوری

ثبت فعالیت‌های رقابتی فیسبوک در Project Voldemort توسط Snapchat

فیسبوک در مورد کپی کردن ویژگی‌های ساخته‌شده توسط Snapchat و اضافه کردن آن‌ها به اینستاگرام و سایر اپلیکیشن‌های خود، بی‌صدا عمل نکرده است. ظاهراً اسنپ (Snap)؛ شرکت مادر Snapchat، حرکات رقابتی فیسبوک را در یک پرونده به نام Project Voldemort ردیابی نموده است.

طبق گزارشی که روز دوشنبه توسط وال استریت ژورنال منتشر شد، Project Voldemort که در واقع اشاره‌ای به جادوگر سیاه یعنی همان نقش منفی مجموعه کتاب‌های هری پاتر است، شامل تاریخچه استراتژی‌های بی‌ملاحظه فیسبوک است. برخی از این تاکتیک‌ها شامل دلسرد کردن افراد بانفوذ از ذکر کلمه Snap در حساب اینستاگرام خود و نیز جلوگیری از قرارگرفتن محتوای این پیام‌رسان در اینستاگرام می‌شوند.

بنا بر گزارش‌ها، Project Voldemort به‌عنوان بخشی از یک بررسی ضدانحصاری از سوی کمیسیون تجارت فدرال ابالات متحده (FTC) از فعالیت‌های تجاری فیسبوک، بیشتر مورد کاوش قرار گرفته است. این نهاد در حال صحبت با تعدادی از رقبای کنونی و فدیمی فیسبوک به‌عنوان بخشی از تحقیقات خود است.

فیسبوک در تیرماه (ژوئیه) تأیید کرد که FTC در حال یک بررسی ضدانحصاری در رابطه با فعالیت‌های این شرکت است. در همان زمان نیز، FTC جریمه‌ رکوردشکن ۵ میلیارد دلاری را به علت نواقص مربوط به حریم خصوصی فیسبوک، بر این شرکت اعمال نمود.

فیسبوک تنها با بررسی‌های ضدانحصاری از جانب FTC مواجه نیست. در خردادماه (ژوئن)، کمیته فرعی ضدانحصار مجلس اعلام کرد که تحقیقاتی را پیرامون فیسبوک، گوگل و سایر شرکت‌های فناوری‌محور راه‌اندازی نموده است. وکلای چندین ایالت به‌انضمام  واشنگتن دی سی نیز اتحادی را تشکیل داده‌اند تا تحقیقاتی مشابه را پیرامون این شبکه اجتماعی انجام دهند.

به این مطلب امتیاز دهید

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
gamefa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا