خانه داری

سوالات متداول درباره تعمیر اجاق گاز و خنک نکردن فریزر

ترموکوپل، قطعه‌ایست که در اجاق گازها، نقش مهمی در ایمنی ایفا می‌کند. این قطعه از دو میله‌ی غیر همجنس، که به یکدیگر جوش خورده‌اند، ساخته شده است. ترموکوپل یک مولد جریان الکتریکی است که در کنار قطعه‌ای به نام بوبین، هنگام خاموش شدن اجاق به دلیل سر رفتن غذا یا وزش باد، جریان گاز را قطع کرده و از حوادث غیرمترقبه و خطرناک جلوگیری می‌نماید.

نحوه تعویض ترموکوپل اجاق گاز

از دیگر کاربردهای این قطعه می‌توان به کنترل و تنظیم میزان شعله نیز اشاره کرد. به همین علت این قطعه از یک سر به شعله، و از سر دیگر به ورودی جریان گاز اتصال دارد. در یک سر این میله، با وجود حرارت و گرما، جریان الکتریکی تولید می‌شود. این جریان به کمک انرژی مغناطیسیِ ایجاد شده، مسیر گاز را باز نگه می‌دارد. از طرف دیگر اگر به هر دلیلی شعله خاموش شود و میله حرارت خود را از دست بدهد، جریان الکتریکی قطع شده و با از بین رفتن میدان مغناطیسی، جریان گاز نیز توسط واشر بوبین، قطع می‌گردد. این فرآیند با قطع جریان گاز، از نشت، آتش‌سوزی و انفجار جلوگیری می‌نماید.

ترموکوپل در بسیاری از مواقع که دچار مشکل می‌شود، قابل تعمیر می‌باشد. اما نکته‌ی مهم این است که تعمیر این قطعه فرآیند سختی پیش رو دارد. در واقع لازم است برای تعمیر، دو میله‌ی غیر همجنسی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، در دمایی حدودا ۱۳۰۰ درجه، به یکدیگر جوش داده شوند. قطعا این کار در خانه قابل انجام نیست. در نتیجه خریدن یک ترموکوپل یا واحد کنترل کننده‌ی سالم، از نظر زمان بسیار به صرفه‌تر خواهد بود.

توجه نمایید که به هیچ عنوان، قسمت داخلی گاز و قطعات را دستکاری نکنید. ممکن است این عمل نتیجه‌ی خطرناکی به بار آورد. اگر احساس کردید به بررسی بیشتری نیاز است و اطلاعات و مهارت شما کافی نیست؛ برای ایمنی خودتان هم که شده، این کار را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

اگر به دنبال پاسخ “چرا یخچال سامسونگ من خنک نمی شود؟” هستید. خوب، چندین دلیل برای آن وجود دارد. دلیل اینکه یخچال سامسونگ به درستی خنک نمی شود، در بیشتر موارد ناشی از تجمع یخ است که گردش هوا را محدود می کند. از سوی دیگر، تجمع یخ باعث معیوب شدن بخاری یخ زدایی، مسدود شدن خط تخلیه، خرابی ترموستات یخ زدایی، فن بد اواپراتور یا سنسور دمای یخ زدایی معیوب می شود.

علت سرد نکردن فریزر سامسونگ

اگر دستگاه به درستی به برق وصل نشده باشد می تواند یکی از دلایل سرد نشدن یخچال باشد، اگر دستگاه به درستی در دوشاخه نیست، دوشاخه را از پریز جدا کرده و دوباره وارد کنید. اگر دوشاخه به درستی وارد شده است، دوشاخه را بردارید و سعی کنید مورد دیگری را به همان پریز وصل کنید. اگر موردی که به تازگی به برق وصل شده کار نمی کند، کلید مدار را برای آن پریز تنظیم مجدد کنید.

بررسی کنید تا مطمئن شوید که درب یخچال به درستی بسته شده است. عدم انجام این کار باعث نشت هوای سرد می شود و همین موضوع می تواند یکی از دلایل سرد نکردن یخچال سامسونگ باشد. البته لازم است هر چند وقت یکبار بررسی کنید که لاستیک درب یخچال پاره یا کثیف نباشد. درزگیرهای کثیف می توانند باعث ایجاد شکاف هایی شوند که به اندازه کافی بزرگ باشند تا هوای گرم وارد شود که بر خنک شدن تأثیر می گذارد. اگر متوجه شدید درزگیرهای کثیف یا یخ زدگی در اطراف لاستیک درب یخچال ایجاد شده است، بلافاصله آنها را تمیز کنید و تا 24 ساعت اجازه دهید یخچال شما دمای مناسب را به دست آورد. لازم به یادآوری است که اگر لاستیک یخچال آسیب ببینند، سرویس مورد نیاز است.

اگر یخچال شما در معرض نور مستقیم خورشید است یا در نزدیکی منبع گرما قرار دارد، در صورت امکان یخچال را مجدداً در جای مناسب قرار دهید. زیرا همین موضوع می تواند در سرد نکردن یخچال تاثیر گذار باشد. تنظیمات دما را در یخچال خود کاهش دهید. دمای ایده آل برای یخچال تقریباً 3 درجه سانتیگراد (37 درجه فارنهایت) و -18 درجه سانتیگراد (0 درجه فارنهایت) برای فریزر است.

یخچال را طوری حرکت دهید که پشت دستگاه از دیوار دورتر باشد. حداقل فاصله لازم بین پشت یخچال و دیوار یک اینچ است.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا