پوست و مو

درمان ریزش مو با ماینوکسیدیل

آیا از ریزش مو رنج می برید؟ آیا موهای کم پشتی دارید؟ آیا از کم پشتی موی سر یا ریش دچار مشکل شده اید؟ ما در این مقاله سعی داریم بهترین روش درمان ریزش مو یا کم پشتی قسمت هایی از موی سر را با ماینوکسیدیل برای شما بیان کنیم.

تبلیغات

ماینوکسیدیل دارویی که نوع خوراکی آن برای درمان فشار خون بالا و محلول موضعی آن برای درمان طاسی و ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.
ماینوکسیدل می تواند فرایند رشد مو در نواحی مختلف سر را تحریک کند و باعث می شود رشد مو در نقاط دچار مشکل شروع شود. خیلی جالبه بدانید ماینوکسیدل در ابتدا نام قرصی بود که برای درمان فشار خون بالا مورد استفاده قرار می گرفت. ماینوکسیدل باعث گشاد شدن عروق خونی می شود و در نتیجه به تنظیم فشار خون می انجامد.

کسانی که از این دارو استفاده کرده اند ناخواسته متوجه رشد سریع مو در قسمت های مختلف بدن شده اند از این رو دانشمندان از این عارضه مورد تشویق قرار گرفتند و نوع موضعی آن را برای درمان مو ساخته اند.

تا به  الان بهترین دارو برای درمان طاسی سر و ریشه، ماینوکسیدل معرفی شده است. دانشمندان تا به الان چگونگی عملکرد این دارو را نیافته اند. برخی معتقداند که این دارو با گشاد کردن عروق خونی موجب گردش خون می شود ازاین رو به درمان ریزش مو کمک می کند اما کاملا در اشتباه هستند چون داروهای زیادی در بازار وجود دارد که عروق خونی را گشاد می کند اما به رشد مو کمک نمی کند.

این دارو در دُزهای 2% و 5% در بازار موجود است که دُز 2% آن مناسب رشد مو نمی باشد و بهتر است از دُز 5% استفاده شود.

تبلیغات

ماینوکسیدیل برای چه کسانی مناسب است؟

  • برای کسانی که موهای کم پشت دارند یا دچار ریزش مو شده اند.
  • کسانی که میخواهند ابروهای پرپشتی داشته باشند.
  • کسانی که در ناحیه ریش صورت دچار کم پشتی یا جای خالی هستند.

ماینوکسیدیل برای چه کسانی مناسب نیست؟

  • افراد زیر 18 سال
  • افرادی که مشکلات یا بیماری پوستی دارند

روش مصرف ماینوکسیدیل برای موی سر

آقایان: روزانه 2 مرتبه – هر مرتبه 6 بار اسپری شود

خانم‌ها: روزانه 1 مرتبه – هر مرتبه 6 بار اسپری شود

عوارض ماینوکسیدیل

مصرف هر دارویی مطمئنا عوارضی به همراه خواهد داشت.

این دارو روی بعضی از افراد ممکن است بهمراه عوارض باشد و روی برخی خیر.

  1. این دارو باید همیشه استفاده شود، در غیر این صورت موهایی که رشد کرده شروع به ریزش می کنند به همین دلیل ماینوکسیدیل محصولی است که اکثر مردم از مصرف آن اجتناب می کنند; اما یک سری از افراد با آن مشکلی ندارند و مطابق برنامه روزانه (شستن صورت یا شانه کردن مو و… ) به آن عمل می کنند.
  2. در برخی افراد هنگام مصرف این دارو در نقاط دیگر به غیر از سر (صورت) مو رشد می کند. تا حد امکان هنگام مصرف دقت کنید که کجا یا کدام ناحیه از پوست زده می شود.
  3. موها را خشک می کند (راه حل آن استفاده از روغن های مرطوب کننده است).
  4. کسانی که فشار خون پایین دارند هنگام مصرف، حالت سر گیجه سراغشان می آید. همان طور که اشاره کردیم این دارو فشار خون را پایین نگه میدارد.

تبلیغات
5/5 - (3 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
گردآوری توسط تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا