رپورتاژ آگهی

حداکثر سن کاشت مو | چه کسانی نمیتوانند کاشت مو انجام دهند؟

بسیاری از دختر و پسرهای جوان روی موهای خود بسیار حساس هستند و همیشه دوست دارند با روش های مختلف موهای خود را به چهره خود تنوع دهند و توجه دیگران را به خود جلب کنند. حال اگر این افراد دچار ریزش مو و کم پشتی شوند و در مواردی کچل شوند، اعتماد به نفس آنها به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و نگران می شوند.

به همین دلیل با اولین علائم ریزش مو به دنبال راه حلی برای رهایی هر چه سریعتر آن می گردند و معمولا اولین گزینه ای که به ذهنشان می رسد کاشت مو است.

دلیل اصلی ریزش مو در سنین پایین ژنتیک است. افرادی که پدران، برادران، عموها یا عموهایشان در سنین پایین موهای خود را از دست داده اند، احتمالاً بیش از دیگران در معرض این مشکل هستند. اما این تنها دلیل نیست.

در دنیای امروز استرس زندگی و کار برای جوانان بسیار زیاد است و به همین دلیل سلامت آنها تحت تاثیر این عامل قرار می گیرد و در وهله اول موهای خود را از دست می دهند. علاوه بر این، برخی بیماری ها، شیمی درمانی، مصرف برخی داروها، عوامل هورمونی و زخم یا سوختگی در قسمتی از سر از دیگر دلایلی هستند که می توانند باعث ریزش مو در سنین پایین شوند.

از چه سنی میتوانیم به کاشت مو فکر کنیم؟

همانطور که گفتیم، اکثر افراد وقتی موهای خود را در سنین پایین از دست می دهند، کاشت مو را اولین گزینه می دانند. این روش یکی از موثرترین روش ها برای رفع طاسی و درمان ریزش مو است و نتایج دائمی دارد. به همین دلیل است که مردم ترجیح می‌دهند به جای صرف پول برای راه‌حل‌هایی که ممکن است تأثیر چندانی نداشته باشند، به سراغ چیزی بروند که تقریباً مطمئن هستند کارساز است.

اما مشکل اینجاست که بسیاری از پزشکان معتقدند کاشت مو محدودیت سنی دارد و همه نمی توانند از آن استفاده کنند و به نتایج دلخواه خود برسند. در این مقاله در مورد محدودیت سنی کاشت مو و دلایل آن بیشتر توضیح می دهیم.

به طور کلی دو عامل اصلی در تعیین سن مناسب برای کاشت مو وجود دارد:

  • جنسیت
  • علت ریزش مو

در مورد خانم ها اغلب محدودیت سنی برای کاشت مو وجود ندارد و در هر سنی با استفاده از کاشت موی زنانه می توانند موهای پرپشت و جذاب تری داشته باشند. البته توصیه ما این است که خانم ها بعد از 18 سالگی کاشت را شروع کنند تا تغییرات هورمونی دوران نوجوانی روی موهای کاشته شده تاثیری نداشته باشد و به نتایج دلخواه خود برسند.

البته این بدان معنا نیست که همه خانم های بالای 18 سال گزینه مناسبی برای کاشت مو هستند. بلکه باید توسط پزشک متخصص معاینه شوند تا از کاشت برای رفع مشکل ریزش مو در آنها اطمینان حاصل شود.

برای افرادی که تمام یا بخشی از موهای خود را به دلیل آسیب دیدگی یا سوختگی از دست داده اند محدودیت سنی وجود ندارد. در صورتی که این افراد در قسمت های دیگر ریزش مو نداشته باشند و تنها قصد پوشاندن ناحیه بدون مو را داشته باشند می توانند در هر سنی برای داشتن موهای پرپشت و جذاب و مخفی کردن محل زخم و سوختگی اقدام کنند.

سن مناسب برای کاشت مو در مردان اهمیت بیشتری دارد. برای مردانی که از ریزش موی ژنتیکی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک رنج می برند، محدودیت سنی بالای 27 سال است.

مردانی که در سنین نوجوانی و یا قبل از 27 سالگی ریزش مو را تجربه کرده اند باید صبر کنند تا وضعیت ریزش مو برطرف شود و الگوی خاصی ایجاد شود و سپس اقدام به کاشت مو کنند. در قسمت بعدی دلایل این امر را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

چرا نمیتوان در سنین پایین تر کاشت مو کرد؟

عدم امکان کاشت مو در سن 27 سالگی دو دلیل عمده دارد. دلیل اول عدم امکان وضعیت بانک مو و دلیل دوم به احتمال زیاد طاسی گسترده در سنین بالاتر مربوط می شود. این دلایل را در این بخش بیشتر توضیح خواهیم داد.

جهت اطلاعات بیشتر به کلینیک پوست و مو پارسی مراجعه کنید.

پیش بینی وضعیت کاشت مو

در روش های کاشت موی طبیعی بانک مو یا ناحیه اهداکننده بسیار مهم است و فرد باید بانک موی قابل اعتمادی داشته باشد تا پزشک بتواند از آن برای کاشت موهای جدید استفاده کند. در بیشتر افراد، نواحی پشت سر و پهلوها به عنوان نواحی اهداکننده انتخاب می شوند.

موهای این نواحی باید در برابر اثرات هورمون های آندروژن مقاوم باشند تا بتوان آنها را به صورت موهایی که هرگز نمی ریزد کاشت. این هورمون‌ها در واقع همان هورمون‌های مردانه هستند که در بدن زنان و مردان افزایش می‌یابند و می‌توانند منجر به نازک شدن و در نهایت ریزش مو شوند.

شرط لازم برای پیش بینی وضعیت بانک مو و اطمینان از مقاوم بودن گرافت های کاشته شده در برابر هورمون ها و عدم ریزش آن این است که الگوی ریزش مو مشخص شود. در سنین کمتر از 27 سال تشخیص این موضوع بسیار مشکل است و با توجه به اینکه الگوی ریزش مو هنوز مشخص نشده و ریزش مو مداوم است، نمی توان پیش بینی کرد چه اتفاقی برای بانک مو خواهد افتاد. آینده.

در سنین بالاتر ریزش مو تثبیت می شود و آینده موهای بانک مو تا حد زیادی قابل پیش بینی است. به همین دلیل پزشک نگران ریزش مو در ناحیه اهداکننده و شناسایی زخم ها و عوارض کاشت مو نخواهد بود. در واقع اگر کاشت مو در سنین پایین انجام شود، احتمال ریزش موی بانک مو وجود خواهد داشت و حتی ممکن است فرد در سنین بالاتر دچار طاسی کامل شود. به این ترتیب سر او دارای زخم های ریز و درشت از روش های مختلف کاشت مو است و ظاهر بسیار بدی دارد.

احتمال گسترش طاسی:

اکثر افرادی که در سنین پایین ریزش مو را تجربه می کنند، در سنین بالا دچار طاسی گسترده و حتی طاسی کامل می شوند و قسمت زیادی از موهای سر خود را از دست می دهند. با توجه به این موضوع مشکل تعیین زخم های لانه گزینی دوباره خود را نشان خواهد داد.

مسئله دیگری که وجود دارد این است که جوانان اغلب از تراکم نسبی ناحیه ریزش مو راضی نیستند و تمایل دارند که تراکم موهایشان بسیار زیاد باشد. در واقع آنها به دنبال روش های کاشت مو با تراکم بالا هستند. به همین دلیل پزشک مجبور است مقدار زیادی گرافت را از ناحیه اهداکننده بردارد که برای فردی که ریزش موی مداوم دارد مناسب نیست.

به احتمال زیاد ادامه ریزش مو در این فرد باعث ریزش موهای کاشته شده می شود و حتی اگر این موها سر جای خود باقی بمانند، کم کم موهای طبیعی فرد از بین می رود و فرد باید تمام موهای خود را بتراشد. سرش را یکنواخت کند اینجاست که اسکارهای نه چندان خوشایند کاشت مو خود را نشان داده و روی ظاهر افراد تاثیر منفی می گذارد.

این مشکل در افراد مسن وجود نخواهد داشت. آنها اغلب به تراکم زیادی در ناحیه طاس نیاز ندارند و حتی با یک بانک موی محدود نیز این افراد می توانند به نتایج دلخواه خود برسند. این باعث می شود این افراد چند سال جوانتر به نظر برسند و به همین دلیل از نتایج کاشت مو بسیار راضی هستند و آن را به دیگران توصیه می کنند.

چه زمانی میتوانیم کاشت مو انجام دهیم؟

با توجه به دلایل ذکر شده، پزشکان متخصص بهترین سن برای کاشت مو در جوانی را حدود 27 سالگی می دانند و معتقدند هر چه این زمان به 30 سالگی نزدیکتر باشد، بهتر است و فرد به نتایج مطلوب می رسد. البته در این موارد لازم است پزشک بیمار را به طور کامل معاینه کند تا مطمئن شود که ریزش مو به الگوی خاصی رسیده است و فرد می تواند با استفاده از روش های مختلف کاشت مو برای همیشه از شر طاسی و ریزش مو خلاص شود.

توجه داشته باشید در مواردی که ریزش مو در سنین پایین اثرات منفی زیادی بر روحیه فرد داشته و باعث کاهش شدید اعتماد به نفس و حتی افسردگی شده است، ممکن است پزشک در سنین پایین به کاشت مو رضایت دهد. همچنین اگر جوان با علم به همه این مسائل اصرار به کاشت مو داشته باشد، امکان کاشت مو برای او وجود خواهد داشت. البته در هر دوی این موارد کلینیک از متقاضیان جوان تعهد کتبی می گیرد و شخص مسئولیت تمامی عواقب کاشت مو را در سنین پایین که برایش توضیح داده شد بر عهده می گیرد.

راه حل دیگری برای کاشت مو در سنین پایین تر:

پزشکان کلینیک پارسی به مشتریان جوان خود توصیه می کنند به جای استفاده از روش های تهاجمی مانند کاشت مو، به سراغ درمان های جایگزین مانند مزوتراپی مو یا مزونه کردن مو یا داروهایی مانند ماینوکسید یا فیناستراید بروند. درمان دارویی به کند شدن روند ریزش مو کمک می کند و در بیشتر موارد باعث رشد مو نیز می شود.

این روش ها روش های موثر و کم استرس برای جوانان هستند و می توانند تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس داشته باشند. توجه داشته باشید که این داروها اغلب در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند. اما قبل از شروع مصرف بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا