موفقیت

چگونه در کارها ثابت قدم باشیم

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در ما انسان ها در جهت رسیدن به اهدافمان به وجود می آید این است که خیلی زود تمرکز ما از روی آن اهداف برداشته می شود و یا اینکه هدفی بهتر از هدف قبلی پیدا میکنیم و به همین جهت دیگر میل و اشتیاق نسبت به هدف قبلی نخواهیم داشت. در این مقاله سعی شده نکاتی کاربردی در جهت رسیدن به اهداف بیان شود و راهکارهایی برای ثابت قدم بودن در مسیر هدف ذکر شده که می تواند در صورت استفاده شما از آنها بسیار مثمر ثمر باشد.

چگونه ثابت قدم باشیم

1. بیشترین اشتیاق

هدفی را در پیش گیرید که بیشترین اشتیاق را نسبت به آن دارید

سعی کنید هدفی را انتخاب کنید که نسبت به آن اشتیاق بسیار زیادی دارید به طوری که دائما ذهن شما را به خود درگیر می کند. اگر چنین هدفی دارید سعی کنید همان را برگزینید و در جهت آن حرکت کنید نه آنکه بخواهید اهدافی دیگری را در پیش بگیرید چرا که تمرکز ذهن شما بیشتر بر روی این هدف است و در مورد هدف دیگری ایده های خیلی خوبی نمی تواند به شما بدهد.

پس این امر مهم و کاربردی را به یاد داشته باشید که همیشه هدفی را انتخاب کنید که اشتیاق شما حتی چند درصد هم بالاتر از دیگر اهداف می باشد.

2. موفقیت ها را ثبت کنید

سعی کنید همیشه موفقیت هایی که به دست می آورید را یادداشت کنید

هر بار که قدمی در جهت هدف خود بر می دارید و با موفقیت آن را سپری میکنید آن را مکتوب سازید تا همیشه برای شما بماند و این موفقیت را به شما یادآوری کند.

متاسفانه ذهن انسان طوری تربیت شده است که همیشه بر روی نیمه خالی لیوان تمرکز می کند و زمانی ممکن است که شما با موانعی رو به رو شوید آن موقع است که ذهن دائما شکست های قبلی شما را در برابر شما پر رنگ میکند و پیروزی های قبلی را از یاد خواهید برد.

اما زمانی که شما موفقیت هایتان را مکتوب داشته باشید هر باری که به مانعی برخوردید یا خواستید از مسیر هدف خارج شوید دوباره با یاداوری موفقیت ها و دیدن چیزهایی که نوشته اید اشتیاق و انگیزه در شما زنده خواهد شد.

3. تمرکز با شیوه های مختلف

به هر شکلی که می توانید بر روی خواسته خود متمرکز بشوید

سعی کنید برروی هدف خود با شیوه های مختلفی تمرکز کنید و دائما در ذهن خود آن را زنده نگه دارید.

به عنوان مثال در مورد آن هدف، کتاب بخوانید، مقاله بخوانید، مستند یا فیلم ببینید یا هرکار دیگری که می توانید انجام دهید.

اما کاری بسیار بهتر نیز وجود دارد و آن این است که شما بروید و با افراد که آن هدف را به دست آورده اند مصاحبه کنید این کار دو مزیت برای شما دارد!

  • اول آنکه موانعی که قبلا افراد با آنها برخورد کرده اند را می توانیداز طریق سئوال پرسیدن از بین ببرید و دیگر آن موانع به شما برخورد نکنند.
  • دوم آنکه زمانی که شما می بینید انسانی دیگر هم به آن خواسته رسیده است بیشتر انرژی و انگیزهمی گیرید که به سمت هدف خود حرکت کنید.

4. کلام

انسان های مثبت را در اطراف خود جمع کنید و همیشه مثبت سخن بگویید

کلام شما جهان شما را تغییر شکل می دهد.

اگر دائما در مورد هدف خود بدگویی کنید یا اینکه مدام نمی توانم ها را به زبان بیاورید قطعا شما نخواهید توانست که به آن هدف برسید و خیلی زود ممکن است آن را دست نیافتنی بپندارید و فراموش کنید از همین جهت همیشه سعی تان بر این باشد که خودگویی های مثبت داشته باشید و دائما به خود کلمات و جملات انگیزه بخش بگویید مانند اینکه تو می توانی، من به تو ایمان دارم، تو توانایی بسیار زیادی داری.

سعی کنید کسانی هم که کلام منفی دارند را از زندگی خود دور کنید چرا که آن ها هم به نوعی تاثیر منفی خود را بر شما می گذارند.

می گویند انسان ها تحت تاثیر 5 نفری هستند که با آنها در ارتباط اند.

شما سعی کنید این 5 نفر را به دقت انتخاب کنید که به جای آنکه شما را مایوس کنند به شما در جهت رسیدن به اهدافتان کمک نمایند.

5. دیدتان را تغییر دهید

دید خود را نسبت به اتفاقات زندگی تغییر بدهید

دید خود را نسبت به موانع مسیر و به نوعی شکست ها تغییر بدهید.

اگر در مسیر رسیدن به هدف شکستی را متحمل شدید آن را مبنی بر این بگذارید که آمده است که شما را رشد بدهد و اگر به مانعی برخورد کردید به جای افسوس به این فکر کنید که با حل آن مانع و برداشتن آن از سر راه چقدر می توانید تجربه به دست بیاورید و علم و آگاهی شما در مورد هدفتان بالاتر برود.

به این موانع به چشم مشکلات نگاه نکنید بلکه آنها تضاد هایی هستند که آمده که شما مسیر درست را بتوانید تشخیص بدهید.

نقطه مقابل چیزی که نمیخواهید، چیزی است که می خواهید! پس اگر آن تضاد و مانع را نمی خواهید نقطه ی مقابل آن را پیدا کنید که دقیقا چه چیزی است که می خواهید و سپس بعد از شناخت آن طرح ریزی و برنامه ریزی برای رسیدن به آن داشته باشید.

در نهایت برایتان آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را خواستارم.

3.5/5 - (4 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

منبع
medad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا