دهان و دندان

سخت ترین مرحله ایمپلنت

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که، کاشت پایه ایمپلنت در استخوان فک، سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت دندان است. امروز در این مقاله در مورد این موضوع صحبت می کنیم.

پروسه کاشت دندان به روش سنتی یا معمولی چندین مرحله دارد که ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد. اما امروزه با پیدایش روش های جدید کاشت دندان که در ادامه این مقاله توضیح داده شده است؛ انجام تمامی این مراحل به ساده ترین شکل ممکن قابل انجام می باشد.

در ادامه، مراحل کاشت ایمپلنت به ترتیب آورده شده است:

 1. پیدا کردن پزشک متخصص ایمپلنت
 2. انجام معاینات لازم برای ایمپلنت توسط پزشک متخصص
 3. عمل پیوند استخوان
 4. جراحی ایمپلنت و قرار دادن پایه ایمپلنت درون استخوان فک
 5. جایگذاری هیلینگ کپ
 6. فرآیند استئواینتگریشن یا جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک
 7. قالب گیری روکش ایمپلنت
 8. قراردادن روکش و اباتمنت ایمپلنت

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کدام است؟

طبق تجربیات و نظرات بدست آمده از بیماران و ایمپلنتولوژیست ها، مشکل ترین مرحله جهت جراحی کاشت ایمپلنت دندان به ترتیب عبارت است از:

انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان

انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت همچنین بهترین ایمپلنتولوژیست از این بابت مهم و سخت است که دقت و مهارت جراح می تواند از عوارضی مانند درد ایمپلنت دندان، خونریزی و … حین و بعد از جراحی جلوگیری نماید. ما در ادامه برخی از بهترین متخصص های امپلنت را در شهر های مختلف معرفی کرده ایم اما در صورتی که می خواهید لیست کاملتری از پزشکان متخصص ایمپلنت در شهر خود را ملاحضه کنید، از بخش بهترین متخصص های ایمپلنت سایت مطب ۳۶۵ می توانید لیست کاملی از متخصص های این حیطه را به صورت طبقه بندی شده در شهر خود همراه با اطلاعات تماس و خدمات و …. ملاحضه کنید.

پیدا کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت توسط ایمپلنتولوژیست

همچنین پیدا کردن محل مناسب قرار دادن پیچ پایه، سوراخ نمودن مناسب و به اندازه، تشخیص اینکه تراکم استخوان در چه حد است و آیا نیاز است پیوند استخوانی انجام گیرد و … از جمله سختی های مرحله ی بعدی می باشد.

قرار دادن پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک

بعد از پیدا کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت توسط متخصص، قرار دادن پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک از سخت ترین مراحل ایمپلنت محسوب می شود، چون قرار است پایه فلزی به عنوان ریشه دندان عمل کند. اما همانطور که گفته شد امروزه با انجام روش های دیجیتال کاشت ایمپلنت بسیار آسان و بی خطر شده است.

راهکارهایی برای از ساده کردن سخت ترین مراحل کاشت ایمپلنت

با انتخاب یک‌ دندانپزشک متخصص و کاربلد در کار ایمپلنت می توانید سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت را به بهترین شکل ممکن بگذرانید و دندان های از دست رفته خود را به بهترین شکل ممکن جایگزین نمایید.

همچنین با ظهور بروزترین تجهیزات دیجیتال در علم دندانپزشکی دیگر جای هیچ نگرانی نیست. امروزه اکثر مطب های دندانپزشکی به دستگاه های پیشرفته و مدرن مجهز می باشند. این امکان کار افراد را بسیار راحت کرده است. زیرا می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین درد و مشکلی جای خالی دندان های خود را پر کنند.

تجهیزات دیجیتالی و تکنولوژی های جدیدی که امروزه در علم دندانپزشکی استفاده می شوند تا مراحل دشوار ایمپلنت را ساده کنند عبارتند از:

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال با استفاده از ابزار جدید و نرم افزار های سه بعدی سازی به جراحی با حداقل برش می پردازد. به وسیله ایمپلنت های دیجیتال درد و خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالایی در درون فک قرار می گیرد.

شاید ایمپلنت های دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی بیشتر و نیاز به تخصص بالاتر پزشک از هزینه ی بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی برخوردار باشد؛ اما دیگر با مراحل دشوار ایمپلنت مواجه نمی شویم.

ایمپلنت فوری

همانطور که از نام ایمپلنت فوری مشخص است؛ طول درمان آن کمتر از ایمپلنت های ساده است و تمامی مراحل ایمپلنت به صورت تک جلسه ای انجام می شود. در اصل می توانیم با این روش دوره درمانی کوتاه مدتی داشته باشیم. در ایمپلنت فوری حفره ای با دقت بر روی فک ایجاد می شود و پایه ایمپلنت بدون کمترین جراحت خونریزی و بخیه ای درون استخوان فک قرار داده می شود.

زمانی که ایمپلنت در این حفره قرار گیرد، نیازی نیست چند ماه صبر کنیم تا پس از آن اقدام به ایمپلنت فوری نماییم. در این روش اصولا از یک روکش موقت به جای روکش دائم برای دندان استفاده می شود. پس از این که چند ماهی از ایمپلنت فوری گذشت، پروتز اصلی را به ایمپلنت متصل می نماییم. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی، بیشتر برای دندان های جلویی انجام می شود. زیرا بیشتر در معرض دید هستند.

بهترین متخصص های که برای ایمپلنت دیجیتال می توانید به ان ها مراجعه کنید:

در این بخش برخی از دندان پزشکانی که خدمات تخصصی ایمپلنت از جمله ایمپلنت دیجیتال و فوری در شهر شما ارائه می کنند را اشاره کرده ایم:

متخصص ایمپلنت دیجیتال تهران: دکتر علیرضا بیرنگ

 • تلفن: 02126355429
 • آدرس: تهران ، زعفرانیه ، خیابان مقدس اردبیلی خیابان پسیان جنوبی پلاک ۱۴ واحد ۱۴
 • وب سایت: drbirang.com

متخصص ایمپلنت دیجیتال اصفهان: دکتر فرهاد اسماعیلی

 • تلفن: 09371481416
 • ادرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، رو به روی کارخانه زمزم، کوی کاویان، مجتمع کوه نور، واحد 44
 • وب سایت: drfarhadesmaeili.com

کلینیک تخصصی ایمپلنت یزد: کلینیک فدک

 • تلفن: 035-36219250
 • آدرس کلینیک: یزد ، خیابان امام خمینی ، نرسیده به بیمارستان سیدالشهدا ، سه راهی فهادان
 • سایت: adakdental.com

متخصص ایمپلنت مشهد: دکتر رضا ملا (کلینیک اسمارت)

 • تلفن: 05131991
 • آدرس مطب: مشهد، بلوار صـارمی، حد فاصل هنرسـتان، و هفـت تیر، پلاک ۱۹۵ ساختمان راد ، طبقه دوم
 • اینستاگرام: instagram.com/dr_reza_molla

کلینیک تخصص ایمپلنت اصفهان: مرکز لبخند (دکتر محمد عاطفت)

 • تلفن: 03131312834
 • آدرس مطب: اصفهان، چهارراه پلیس ،توحید جنوبی، جنب کوچه کاویان، ساختمان ژیوار طبقه 5 واحد 504
 • وب سایت: markazlabkhand.com

متخصص ایمپلنت رشت: دکتر آرش غفوری

 • تلفن: 09303012500
 • آدرس مطب: رشت، گلسار، میدان صابرین، به سمت میدان قلی پور، جنب نانوایی صابرین، پلاک ۱۸۴
 • وب سایت: dr-ghafoori.com

اما در آخر، دشوارترین مرحله کاشت ایمپلنت کدام مرحله است؟

هر عمل جراحی ممکن است کمی درد و ناراحتی و حتی عوارض دیگری به دنبال داشته باشد. بنابراین انتظار اینکه عمل ایمپلنت دندان بدون هیچ گونه دردی انجام شود؛ انتظاری غیر واقع بینانه است. با وجود این، نمی توان گفت کدام مرحله سخت ترین مرحله ایمپلنت است. واقعیت امر این است که:

اگر ایمپلنت دندان به روش دیجیتال و فوری توسط یک متخصص با تجربه انجام شود به هیچ وجه سخت و طاقت فرسا نخواهد بود.

امید است با مطالب بالا توانسته باشید اطلاعات مفیدی در زمینه روش های ایمپلنت دندان و راهکارهایی برای ساده کردن سخت ترین مرحله آن به دست آورید. به این صورت می توانید تمام‌ مراحل این کار را آگاهانه و بدون کوچکترین مشکلی طی نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا