رپورتاژ آگهی

تشخیص جید رولر اصل | آیا می‌توان یک جیدرولر اصل در ایران پیدا کرد؟

اگر یک حساب اینستاگرام داشته باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که جیدرولرها کل تایم لاین شما را فراگرفته‌اند. این ابزارهای زیبایی این ادعا را دارند که پف صورت را کاهش می‌دهند، جریان خون را بهبود می‌بخشند و پوست شما را در عرض چند ماه شفاف می‌کنند.
با وجود برندهای بسیاری که جیدرولر می‌فروشند، فهمیدن این که آیا واقعا چیزی را که برای آن پول داده‌اید، دریافت می‌کنید یا خیر، می‌تواند سخت باشد. بنابراین ما لیستی از چند راه مختلف که با آن‌ها می‌توانید جیدرولر خود را امتحان کنید تا ببینید آیا اصل هستند یا خیر، تهیه کرده‌ایم.

نحوه تشخیص جید رولر اصل از تقلبی

ولی قبل از شروع می‌خواهیم به یک پرسش مهم پاسخ دهیم:

اصلا جید واقعی در ایران وجود دارد؟

سنگ جید (Jade) یا همان سنگ یشم، یک سنگ قیمتی است که در ایران بسیار نادر است، و عموما از خارج از کشور ممکن است وارد شود. به همین دلیل این سنگ قیمت بالایی دارد و شاید بتوانید نمونه‌ای از آن را در برخی از جواهرفروشی‌ها پیدا کنید.

جیدرولر (JadeRoller) نیز اصطلاحی است که به رولر صورتی گفته می‌شود که از سنگ جید ساخته شده باشد. در ایران ولی تمام رولرهای صورت به جیدرولر معروف هستند حتی اگر از جنس دیگری ساخته شده باشند.

اما با توجه به نکته‌ای که بالاتر اشاره شد، می‌توانیم با اطمینان به شما بگوییم که هیچ جیدرولری که از سنگ یشم اصل درست شده باشد در ایران پیدا نمی‌کنید.

پس سوال مهمی که به وجود می‌آید این است که محصولاتی که به عنوان جیدرولر به فروش می‌روند از چه چیزی ساخته شده‌اند و آیا خرید آن‌ها ارزشی دارد؟
تا پایان این مقاله با ما باشید تا جواب سوال‌های خود را پیدا کنید.

روش‌های تشخیص جیدرولر اصل از تقلبی

در اینجا به شما چند روش برای بررسی رولرهای مختلف و تشخیص جنس آن‌ها را آموزش می‌دهیم.

روش چک کردن قیمت در تشخیص رولر اصل

1- قیمت را بررسی کنید تا ببینید خیلی ارزان است یا خیر

​​​​​​​​اگر قیمت آن کم‌تر از 1 میلیون تومان باشد، احتمالا جید واقعی نیست. یک سنگ جید واقعی در صورت اصل بودن، قطعا قیمتی بیش از 2 میلیون تومان دارد. سنگ‌های ارزان‌تر مانند مرمر، سرپنتین یا کوارتز قیمت محصول را پایین می‌آورند. ​

اگه یک جیدرولر ارزان خریده‌اید، بدان معنا نیست که رولر شما بی‌ارزش است! شما هنوز هم می‌توانید از رولر برای خنک‌کنندگی و خواص تسکین‌دهنده آن استفاده کنید (‏به خصوص اگر ابتدا آن را در یخچال قرار دهید)‏. همچنین برای گرفتن بهترین کارایی از رولر صورت خود دیدن ویدئو آموزش نحوه استفاده از جید رولر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
البته که ما توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان از رولرهایی که از پلاستیک فشرده و یا سنگ‌های رنگ شده ساخته شده‌اند استفاده نکنید. این رولرها عموما قیمتی زیر 100 هزارتومان دارند! و نه تنها هیچ فایده‌ای برای پوست شما ندارند بلکه باعث بروز حساست و التهاب پوست نیز می‌شوند.

2- جیدرولر را از منابع معتبر بخرید

​​​​​​​​فروشگاه های بزرگ آنلاین احتمالا از جید واقعی استفاده نمی‌کنند. اگر به دنبال خرید یک جیدرولر در بازار هستید، به جای یک فروشگاه لوازم آرایشی و یا یک فروشگاه آنلاین به یک فروشگاه زیبایی رده بالاتر و تخصصی بروید. با این کار، شما می‌توانید به صحت اطلاعات و مواد اولیه آن‌ها اعتماد کنید. ​

خرید از فروشگاه‌هایی مانند آمازون (یا مشابه آن در ایران) ممکن است ساده‌ترین راه حل باشد، ولی این فروشگاه‌ها مکان مناسبی برای پیدا کردن یک رولر معتبر نیست.

3- لیست مواد اولیه را بخوانید

​​​​​​​​تنها دو نوع جید واقعی وجود دارد:

  • سنگ جدیت (jadeite)
  • (nephrite) نفیریت

توجه به جنس تولید شده سنگ

اگر جیدرولر از سرپنتین(serpentine) (‏که جید جدید یا جید زیتونی نیز نامیده می‌شود)‏، جید ژیویان (Xiuyan)، پرهنیت و… ساخته شده‌باشد، واقعی نیست. قبل از خرید برای اطمینان بیشتر، وب سایت سازنده را بررسی کنید.

4- جیدرولر با رگه‌های سفید، کرم، یا سبز تیره پیدا کنید

داشتن رگه های سفید در جیدرولر

جید می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد. رنگ سبز زنده رایج‌ترین رنگ است، اما می‌توانید رگه‌هایی از سفید و کرم را نیز در جید خود ببینید. اگر جید رنگ دیگری داشته باشد، احتمالا واقعی نیست.

5- به نقص‌های آن نگاه کنید

وجود برخی نقص ها در سنگ جید اصل

جید واقعی معمولا نقطه‌های سفید شیری یا سیاه درون خود دارد. این نقاط گاهی اوقات مثل رشته‌ یا رگه به نظر می‌رسند. اگر جیدرولر را جلوی نور نگه می‌دارید و سنگ آن بدون هیچ گونه رگه و نقطه‌ای دیده می‌شود، احتمال این وجود دارد که واقعی نباشد.

اگر جید کاملا صاف و یک رنگ به نظر برسد، احتمالا عقیق سبز (chrysoprase) است، که معمولا به عنوان یک جید تقلبی استفاده می‌شود.

6- سطح آن را خراش بدهید

تست خراش جیدرولر

​​​​​​جید واقعی مقاوم به خراش است، بنابراین اثری روی آن باقی نمی‌ماند. یک چاقو یا یک قیچی بردارید و آن‌ را به آرامی روی سنگ جیدرولر خود بکشید. اگه بتوانید یه خراش واضح روی سنگ ببینید، احتمالا این جید اصل نیست.

همیشه از یک شی فلزی برای این آزمایش استفاده کنید. ‏جید با استیل خراشیده نمی‌شود، بنابراین استفاده از استیل راهی عالی برای تمایزدادن بین جید واقعی و تقلبی است.

7- جید را لمس کنید تا ببینید سرد است یا خیر

سرد بود جیدرولر

​​​جید واقعی اغلب هنگام لمس کردن نرم و سرد احساس می‌شود. اگرچه این تست می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد، اما راه خوبی است که بررسی کنید آیا سنگ واقعی است یا خیر. دست خود را دور جید بگیرید تا دمای آن را چک کنید و به مدت ۱ تا ۲ دقیقه آن را در دستان خود نگاه دارید. اگر جید گرم شود ممکن است تقلبی باشد.

سنگ‌های دیگر مانند سنگ مرمر نیز می‌توانند هنگام لمس کردن سرد باشند، بنابراین نباید به این تست ۱۰۰ % تکیه کرد. با این حال، می‌توانید از آن تست برای تکمیل چند تست دیگر این لیست استفاده کنید.

8- جید را در دست بگیرید تا ببینید سنگین است یا خیر

وزن رولر صورت باید زیاد باشد

جید واقعی اغلب سنگین‌تر از سنگ‌های دیگر است. جید را در دست بگیرید و به آرامی آن را بالا و پایین پرتاب کنید. اگر احساس می‌کنید سنگین‌تر از آن چیزی است که انتظارش را داشتید، احتمالا جید اصل است. اگر احساس سبکی یا توخالی بودن داشته باشد، ممکن است تقلبی باشد.

این یک تست آغازین خوب است، اما نمی‌تواند به طور قطع به شما بگوید که آیا جید اصل است یا خیر.

9- جید را روی سطح صاف بیاندازید

توجه به صدای ضربه سنگ

به دنبال صدایی تقه مانند و نرم، هنگام برخورد با میز یا پیشخوان باشید. مواد دیگر مثل سنگ یا شیشه سنگین صدایی سنگین دارند در حالی که پلاستیک صدایی توخالی دارد. این تست برای هر فرد بسیار متفاوت است، بنابراین شما می‌توانید از آن در ترکیب با چند تست دیگر استفاده کنید. ​

این تست زمانی بهتر جواب می‌دهد که شما یک قطعه جید داشته باشید که می‌دانید اصل است. شما می‌توانید هر دو را روی میز بیاندازید و به تفاوت صداها گوش دهید.

جمع‌بندی

در انتها باید بگوییم که پیدا کردن جیدرولری که از یشم اصل ساخته شده باشد در ایران تقریبا ممکن نیست مگر این‌که آن‌را از فروشگاهی خارج از ایران تهیه کنید، با این حال رولرهایی با سنگ‌های آونتورین، رز کوارتز، مرمر، آمیتیست یا اونیکس جایگزین مناسبی برای استفاده به عنوان جیدرولر هستند و تمام نیازهای صورت شما از جمله رفع چروک و تیرگی و پف اطراف چشم، جذب بهتر مواد پوستی را برآورده می‌کنند.
تشخیص اصل بودن جنس این رولرها نیز تا حدی مشابه روش‌های تشخیص جیدرولر است. (توجه به قیمت، وزن، سرد بودن و یکدست نبودن تمام سطح آن)

در صورتی که قصد تهیه انواع رولر صورت را دارید، به شما خرید جیدرولر از سایت زیبا 120 ، فروشگاه تخصصی ماساژورهای صورت را پیشنهاد می‌کنیم.

5/5 - (5 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

‫2 دیدگاه ها

  1. با سلام
    من این مطلب رو مطالعه کردم خوب و کامل بود فقط یه سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدین اگر تو خرید و انتخابمون اشتباه کنیم جنس تقلبی به پوست آسیب می رسونه و یا فقط کارایی واقعی رو نخواهد داشت؟

    1. اگر دقیق خونده بودید نوشته که بله آسیب میزنه و باعث حساسیت و مشکلات پوستی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا