بهداشت بانوان

کلینیک بانو بهترین در جراحی زیبایی زنان

لابیاپلاستی یک نوع جراحی زیبایی در ناحیه تناسلی زنان است که شکل ظاهری لبه‌های داخلی یا خارجی واژن را تغییر می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به کلینیک بانو مراجعه و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

ساختار دستگاه تناسلی بانوان

اندام تناسلی خارجی زنان دارای دو نوع بافت هستند که در نزدیکی دهانه واژن قرار دارند:

– لبه‌های بزرگ: این لبه‌ها، یا لابیا ماژور، دارای دو لایه پوستی هستند و دارای موهایی هستند که از ساختارهای داخلی حساس مانند لب‌های کوچک و ناحیه حساس واژن محافظت می‌کنند.

– لبه‌های کوچک: این لبه‌ها، یا لابیا مینور، دو لایه پوست در ابتدای دهانه واژن هستند که بین لابیاهای بزرگ قرار دارند و در رنگ و اندازه بین افراد متفاوت هستند.

در حالت ایده‌آل واژن که برای بسیاری قابل قبول است، لب‌های کوچک عمدتاً زیر لب‌های بزرگ قرار دارند و پنهان هستند. با این حال، برخی از زنان به دلایلی از جمله افزایش سن، عوامل ژنتیکی و بارداری از شکل واژن خود راضی نیستند و به عمل لابیاپلاستی روی می‌آورند.

کلینیک بانو بهترین در جراحی زیبایی زنان

دلایل استفاده از جراحی لابیا پلاستی

برخی از زنان تجربه نامتقارن بودن ناحیه تناسلی خود را دارند، به این معنا که لبه‌های تناسلی یک طرف بزرگ‌تر از طرف دیگر هستند. این مشکل می‌تواند بر روی اعتماد به نفس زنان تأثیر منفی بسیاری بگذارد. عمل زیباسازی واژن یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی برای خانم‌ها است و بسیاری از زنان با انجام این عمل جراحی بسیار راضی شده‌اند.

اکثر خانم ها به دلایل زیر تمایل به عمل جراحی زیباسازی واژن را دارند:

  • در هنگام فعالیت های روزانه درد احساس می‌کنند.
  • به دستگاه تناسلی خود فرم جوان‌تر و زیباتری دهند.
  • از عفونت ادراری جلوگیری کنند.
  • شکل و ظاهر واژن متقارن شود.

توصیه‌های قبل از عمل

هنگامی که به پزشک خود مراجعه می کنید، در معاینه اولیه، پزشک معاینه کاملی را برای تعیین اینکه آیا عمل زیبایی واژن انتخاب مناسبی برای شماست، باید پس از مشاوره با پزشک تصمیم‌گیری کنید. اگر این روش برای شما مناسب است، باید برنامه درمانی خود را شروع کنید. در این مدت باید تغذیه سالم داشته و به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید و تمام دستورات پزشک را رعایت کنید.

مراقبت‌های پس از عمل

روش جراحی بر اساس اهداف و آناتومی بیمار متغیر است و معمولاً حدود 1 تا 2 ساعت به طول می‌انجامد و ممکن است با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. در این نوع جراحی، اهمیت دارد که ناحیه تناسلی بیمار تمیز و مرتب باشد. برای کاهش تورم و درد بعد از جراحی، می‌توانید کیسه یخ را روی آن ناحیه قرار دهید. همچنین دریافت دوش تا 48 ساعت پس از جراحی توصیه نمی‌شود. علاوه بر این، باید به مدت چند هفته از انجام ورزش‌های شدید خودداری کرده و از ورزش‌های سبک باید پس از 4 تا 6 هفته شروع کنید.

چه زمان، نتیجه را مشاهده خواهید کرد؟

همه بیماران پس از جراحی به استراحت نیاز دارند. اکثر خانم‌ها نتایج مطلوب را با کاهش تورم و بهبود جای زخم در هفته‌ها و ماه‌های پس از عمل مشاهده می‌کنند. باید توجه داشت که جراحی زیبایی واژن به دلیل وجود قسمت اضافی لابیا غیر قابل بازگشت است.

آیا جراحی زیباسازی واژن بر روی حس جنسی زنان تأثیر می‌گذارد؟

لابیاپلاستی می‌تواند حس جنسی زنان را بهبود ببخشد، زیرا با کوچک کردن لابیا ممکن است تحریک کلیتوریس را افزایش دهد و این می‌تواند به افزایش لذت جنسی کمک کند. همچنین، افزایش اعتماد به نفس نیز می‌تواند در بهبود تجربه جنسی زنان تأثیرگذار باشد و در نتیجه، رابطه جنسی بهتری را فراهم کند.

چه مدت بعد از جراحی زیبایی لابیاها می‌توان رابطه جنسی داشت؟

بعد از عمل زیبایی واژن، معمولاً افراد پس از 4 تا 6 هفته می‌توانند رابطه جنسی داشته باشند. اما بهتر است تمامی راهنماهای پزشکی پس از جراحی را رعایت کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره زیباسازی واژن و اینکه این جراحی برای شما مناسب است یا خیر، به کلینیک بانو مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا