زندگی روزمره

وقتی امام رضا با بلیط هواپیما چارتر ما رو طلبید!

رفته بودم مشهد، دیدم یک آقایی تو صحن حرم امام رضا نشسته بود و با چشمانی اشک آلود به ضریح نگاه می‌کرد. ازش پرسیدم چرا نزدیک نمی‌ره و زیارت نمی‌کنه؟ گفت: “خیلی زیارت کردم، خیلی.” گفتم پس چرا با این حالت از دور به ضریح نگاه می‌کنی؟ فکر کردم نتونستی بری نزدیک ضریح و زیارت کنی.”

گفت: ” نمی‌تونم از ضریح امام چشم بردارم. خیلی مدیونشم.” کنجکاو شدم و پرسیدم جریان چیه. گفت داستان از این قراره که «مادرم آرزو داشت برای زیارت حرم امام رضا به مشهد بیاد. من هم نیت کرده بودم تا هر جور که شده مادرم رو به آرزوش برسونم. چند بار رفتم تا بلیط قطار و اتوبوس بگیرم اما می دونستم که چهارده پونزده ساعت راهه تا مشهد، با خودم گفتم مادرم که نمی‌تونه با این پا درد و کمر درد این همه ساعت تو ماشین بشینه. به نظرم رسید که بهترین راه اینه که بلیط هواپیما بگیرم و راحت ببریش. رفتم برای خودم و مادرم بلیط هواپیما مشهد بخرم. وقتی قیمت بلیط هواپیما رو فهمیدم، شوکه شدم. پس انداز من به قدری نبود که بتونم بلیط رفت و برگشت به مشهد رو بخرم. هر روز لیست بلیط‌های چارتری رو چک می‌کردم اما قیمتاشون هنوز هم بالا بود.

تصمیم گرفتم از دوستان و اقوام پول قرض کنم. اما هیچ وقت نتونستم به اونا رو بندازم که بهم پول بدن. خجالت می‌کشیدم بعد از این همه سال برای خریدن بلیط هواپیما و بردن مادرم به مشهد به کسی رو بندازم. این شد که کلاً از این تصمیم منصرف شدم. مادرم متوجه شده بود که من می‌خوام ببرمش مشهد و خیلی ذوق داشت. هر روز می‌پرسید بلیط پیدا کردی؟ منم می‌گفتم نه مادر انقدر شلوغه بلیط گیرم نمیاد. نمی‌تونستم بگم پول ندارم.

تا این که یه روز سر کار یکی از همکارام اومد و پرسید:”چرا ناراحتی؟ چیزی شده؟ جریان رو براش تعریف کردم. گفت که دستش تنگه وگرنه حتما بهم پول قرض می‌داد تا بتونم مادرم رو خوشحال کنم. بعد یک دفعه منو صدا کرد و گفت این سایتا رو دیدی که وقتی بلیط هواپیما ارزون می شه بهت خبر می ده؟ تو چرا از پیگیری قیمت اونا استفاده نمی‌کنی؟ با تعجب پرسیدم که این دیگه چی هست؟ نشست کنارم و بعد شروع کرد به آموزش پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما به من. رفت تو یه سایت که اسمش بلیط کده بود ، مبدا رو تهران و مقصد رو مشهد انتخاب کرد. بعد گفت برای کی می‌خوای؟ گفتم هر چی زودتر باشه بهتر. تاریخ رو زد برای هفتۀ بعد.

زیارت در حرم مشهد

بعد لیست پروازا رو نشونم داد. دیدم همه شون قیمتاشون بالاست. گفتم اینا خیلی بالاتر هستن. اگه بشه تا 500 تومن هم ارزونتر پیدا کنم خوبه. گفت باید این گزینه رو فعال کنی تا هر وقت قیمت بلیط ارزون شد با خبر بشی. بعد شماره تلفنم رو وارد کرد و کمترین قیمت بلیط هواپیما رو هم انتخاب کرد. می‌خواستم تا قبل از یک ماه مادرم رو به مشهد ببرم. هر روز منتظر بودم تا برام پیامک بیاد. اما خبری نبود. گاهی به سایت سر می‌زدم اما همکارم میگفت که دیگه نیازی نیست هر روز بری سایت رو نگاه کنی. هر وقت بلیط ارزون شد سایت خودش خبرت می‌کنه.

یک هفته گذشت و خبری از بلیط نبود. تا این که یک روز که تو خونه نشسته بودم یه پیامک برام اومد. طبق معمول گوشی رو برداشتم و یه نگاه معمولی به گوشی انداختم که ببینم از کیه. وقتی دیدم نوشته بلیط تهران به مشهد ارزان شد از خوشحالی نمی‌دونستم چیکار کنم. سریع رفتم تو سایت و دیدم که بلیط هواپیما مشهد تهران شده 700 هزار تومن. باورم نمی‌شد. مادرم رو صدا کردم و گفتم سریع کارت ملی رو بیاره تا بلیط رو بخرم.

مادرم خیلی خوشحال شد. همینطور که داشت می‌رفت کارت ملی رو بیاره زیر لب می‌گفت امام رضا که بطلبه، دیگه همه چی جور میشه و یه لبخند قشنگی روی صورتش نشست. وقتی بلیط رو خریدم انگار بار سنگینی از روی دوشم برداشته شده بود. منو تونستم با یه قیمت باور نکردنی بلیط هواپیما چارتری بخرم. پروازمون مال هواپیمایی ماهان بود.

بلیط چارتری بود و باید خیلی زود وسایل سفر رو جمع می‌کردیم. زنگ زدم و تلفنی مرخصی گرفتم و گفتم که چند روزی نیستم. همکارم فهمید و بهم زنگ زد. خوشحال بود که بالاخره تونستم بلیط مشهد رو بخرم. وقتی قیمت بلیط هواپیما مشهد رو بهش گفتم اونم تعحب کرد. گفت که براش دعا کنم. بهش گفتم اگه تو نبودی که من نمی‌تونستم بلیط هواپیما با این قیمتا پیدا کنم. ازش تشکر کردم و گفتم که حتما به نیابت از طرف اون زیارت می‌کنم. آخرش خودش منو برد، خودش دعوتم کردم، خودش جورش کرد که آبروم پیش مادرم نره.

بلیط مشهد تهران

خلاصه این که کلی زیارت کردم. هم برای همکارم هم برای همه آدمایی که دوست دارن بیان زیارت. امیدوارم همه به آرزوشون برسن. مادرم تو راه کلی دعام می‌کرد. چی بهتر از این که بتونی مادرتو شاد کنی.» راستشو بخوای الان فهمیدم شاید با همچین روش هایی بشه یه جوری بلیط هواپیما نجف هم با قیمت مناسب پیدا کنم و برم زیارت. خدا رو چه دیدی شاید اینکه نیاز نیست ویزای عراق هم بگیریم کمک کرد و تونستیم بریم زیارت خضرت علی.

3.3/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا