زیبایی

کاشت ژورنالی ناخن چه انواعی دارد؟

کاشت ژورنالی ناخن از زیر مجموعه های کاشت گریم می باشد. در برخی موارد به این نوع کاشت، کاشت ناخن به صورت فول گلس نیز گفته می شود. کاشت ناخن به گونه ای انجام می شود که نور از آن عبور خواهد کرد چرا که ناخن ها در این روش کاملا شفاف و شیشه ای خواهند بود. کاشت ناخن به روش ژورنالی یا کاشت گریم امروزه یکی از مدرن ترین روش های کاشت ناخن می باشد و همیشه توصیه اولیه سالن های زیبایی به خصوص کاشت ناخن هروی است!

یکی از مزایایی که این روش از کاشت دارد این است که برای هر مدل ناخنی می تواند مناسب باشد؛ برای مثال برای ناخن های پهن و کوتاه نیز می تواند کاملا مناسب باشد. از زیبایی هایی که این روش از کاشت ایجاد می کند کاوری است که بر روی ناخن می آید که زیبایی چشم گیری به ناخن خواهد بخشید. در شیوه کاشت ژورنالی، ناخن استحکام بیشتری نسبت به دیگر روش های کاشت دارد. از طرف دیگری در این روش، اگر ناخن شما به هر دلیلی آسیبی ببیند می توان ناخن را از خط لبخند ناخن به بالا به کلی تعویض نمود و به هیچ وجه عنوان صدف ناخن آسیب نخواهد دید و کاملا سالم می ماند.

از آنجایی که انجام کاشت ژورنالی به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد افراد مجرب باید با دقت بالا و با بهترین کنترل بر روی استفاده از مواد و قلم های گرد و دیگر ابزاری که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد بر روی ناخن کار کنند.

تفاوت کاشت ژورنالی با کاشت ناخن با تیپ

در هر این دو روش در کاشت از فرمر استفاده می شود به طوری که در این روش ابتدا تیپ روی ناخن ها چسبانده می شود و سپس در مرحله بعدی مواد گذاری آن صورت می پذیرد. تفاوت در این دو روش در مواد گذاری آن ها می باشد که در روش ژورنالی یک خط لبخند ایجاد خواهد شد که قسمت صدفی آن ابتدا مواد گذاری شده و بعد بر روی خط لبخند ناخن مواد گذاری انجام می شود.

انواع روش های کاشت ژورنالی

در کاشت ناخن به روش ژورنالی روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به این روش ها خواهیم پرداخت…

  • فرنچ دائم
  • کاشت ناخن استیند گلس
  • کاشت ناخن فول گلس
  • کاشت ناخن ماربل درای
  • کاشت ناخن موزاییکی یا گلاشیر
  • کاشت ناخن اج (edje)

از روش های کاشت ناخن به روش ژورنالی می باشد.

فرنچ داعم

این روش در بسیاری از موارد برای افرادی که ناخن نسبتا کشیده ای دارند می تواند مناسب باشد. در این روش بعد از گذشت سه جلسه ترمیم، از بین خواهد رفت و به یک کاشت ساده تبدیل خواهد شد. در این روش کاشت تیپ های رنگی و طرح دار بسیاری در بازار موجود است که در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از آن ها بهره ببرید!

در این شیوه کاشت ابتدا مانیکور خشک انجام می شود و همچنین زیر سازی های لازمه بر روی ناخن اعمال می شود. در مرحله بعد تیپ مخصوص کاشت فرنچ را می چسبانیم اما به گونه ای که خط تیپ محو نشود و از بین نرود. قد ناخن به دلخواه کوتاه خواهد شد و بعد از زدن ضد قارچ و پرایمر، مواد گذاری را انجام می شود. بعد از اتمام مواد گذاری، سوهان کشی، دورگیری و بافرکشی صورت می پذیرد.

کاشت ناخن استیند گلس

در این شیوه کاشت همان طور کع از نامش پیداست، ناخن حالت شیشه ای دارد. این شیوه کاشت نیز از نوع کاشت ژورنالی می باشد که صدف سازی آن با پودر هلویی انجام خواهد شد و قسمت فرنچ آن نیز می تواند به رنگ ها و طرح های دلخواه شما باشد.  در کاشت استین گلاس قسمت فرنچ رنگی و شیشه ای می باشد برای این که قسمت فرنچ را شیشه ای نمایید به طوری که نور از آن عبور کند نیاز به لیکویید رنگی خواهید داشت.

از این رو شما می توانید لیکویید خود را با لاک خاویار، پیگمنت رنگی، رنگ های ویترای و موارد دیگری از این قبلی رنگی کنید. توجه داشته باشید که شما این نوع کاشت را می توانید به دو روش فرمر و یا تیپ انجام دهید. اما اگر می خواهید از روش تیپ استفاده کنید حتماً باید  از تیپی استفاده کنید که شیشه ای باشد.

کاشت ناخن فول گلس

در این روش نیز می توان از نام آن فهمید که ناخن حالتی تمام شیشه ای می گیرد. این شیوه از کاشت ناخن برای افرادی خاص پسند می باشد. چرا که این شیوه کاملاً جدید و به روز است و امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا نموده. از مزایای این روش این است که طرح های بسیار زیاد و متنوعی در آن استفاده کرد.

همچنین در روش کاشت فول گلس از هیچ صدف سازی استفاده نمی شود و تنها از پودر کلیر یا همان کریستالی استفاده خواهد شد.

کاشت ناخن ماربل درای

یکی دیگر از شیوه های کاشت ژورنالی، ماربل درای می باشد. ماربل درای به معنای طرح های رنگی در حالت خیس است. در این روش از کاشت شما می توانید طرحی با بیش از دو رنگ بر روی ناخن خود داشته باشید. اگر شما این کار را با استفاده از پودر انجام دهید نام آن کاشت ماربل درای خواهد بود، اما اگر می خواهید با لاک و یا لاک ژل و آب این کاشت را انجام دهید به آن دیزاین واتر ماربل گفته می شود.  امروزه این نوع کاشت بسیار زیبا، برای افراد بسیار خاص و جالب می باشد که می توانید با ترکیب رنگ های بسیار متنوع و متناسب زیبایی آن را دو چندان نمایید.

کاشت ناخن موزاییکی یا گلاشیر

در این روش از کاشت قسمت فرنچ ناخن حالتی یخی پیدا می کند که در این مدل با استفاده از مقداری فویل و مواد گذاری بر روی آن می توان طرح های بسیار زیبایی ایجاد کرد. همچنین کاشت گلاشیر هم با پودر اکریلیک و هم با ژل (بیلدر ژل، پلی ژل) قابل انجام است. در کاشت گلاشیر از فویل آلومینیومی چروک شده در پایه کار استفاده می شود به صورتی که قبل از شروع مواد گذاری فویل بر روی ناخن قرار می گیرد که بعد از خشک شدن مواد بر روی ناخن حالت کریستالی ایجاد می شود.

کاشت ناخن اج (edje)

در این روش از کاشت که شکلی فانتزی به ناخن می دهد از زیر مجموعه های کاشت ژورنالی و کاشت گریم است. تفاوت این کاشت با کاشت ژورنالی ساده در نوع فرم فرمر و سوهان کشی می باشد. در کلمه، اج به معنی لبه می باشد و این نوع کاشت یک کاشت زاویه دار می باشد.

در این کاشت فرمر را از وسط تا خواهیم کرد و زیر صدف ناخن قرار خواهیم داد و پس از آن مواد را به موازات خط تا شده فرمر زاویه دار میزنیم. در این کاشت سوهان کشی آن بسیار پر اهمیت است چرا که شما باید سوهان کشی را به گونه ای انجام دهید که زاویه های ناخن به هیچ عنوان از بین نرود. همچنین در کاشت اج اگر خط لبخند تیز و مثلثی و یا زاویه دار باشد به جای گرد و هلال کار بسیار زیبا تر خواهد شد. از دیگر فواید این کاشت این است که با استفاده از فرمر و بدون تیپ می توان آن را اعمال کرد. البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که انجام این کاشت هزینه بیشتری نسبت به کاشت های دیگر خواهد داشت.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا