دکوراسیون و چیدمان

انواع جدید دکوراسیون

امروزه افراد زیادتری از گذشته به زیبایی دکوراسیون خانه‌شان اهمیت می‌دهند و به دنبال دیزاین‌های زیبا وشیک هستند. گاهی وقت ها انتخاب نوع دکوراسیون داخلی خانه از بین ایده‌های زیبا و هماهنگی میان فضا و عناصر مختلف دکوراسیون بسیار زاید ش سخت می‌شود. چراکه دکوراسیون داخلی اتاق‌های مختلف خانه چون پذیرایی،اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی و اجزای به‌کار رفته در هر یک از این فضاها ویژگی‌های خاص خود را دارند و باید با وسواس خاصی انتخاب، خریداری، چیدمان و دیزاین شوند. خاص خود را دارد. در این مقاله به کمک گروه دکوند به طور کامل دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه ، روند انتخاب، چیدمان و دکوراسیون ‌های مختلف دکوراسیون داخلی خانه  و نقش اجزای مختلف در دکوراسیون خانه بررسی می‌شود …

دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف خانه

دکوراسیون در لغت نامه فارسی به معنای آراستن، چیدمان و مرتب کردن است. دکوراسیون داخلی خانه را می‌توان دکوراسیون جزء جزء فضاهای داخلی منزل و هارمونی و یکپارچگی بین این ها را تعریف کرد. در واقعیت دکوراسیون اتاق پذیرایی، نشیمن، آشپزخانه، خواب و سرویس‌های بهداشتی در کنار هم، دکوراسیون داخلی کل منزل را تشکیل می‌دهند. به طور کامل، رعایت اصول در کنار محدودیت‌های دیزاین نیازمند به تجربه بالا است، علاوه بر این‌ها آشنایی اولیه با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی نیز کاملا ضروری است. در ادامه نکات دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف منزل را با گروه دکوند بررسی می‌کنیم؛

  • سالن پذیرایی در دکوراسیون منزل

دکوراسیون بخش پذیرایی بدون شک محور اصلی در دکوراسیون داخلی خانه خواهد بود. به دلیلی که همیشه در دید است. دکوراسیون پذیرایی به عنوان بخش وسط در دیزاین خانه اهمیت زیادی برای طراحان داخلی دارد. بسیاری از مبلمان و عناصر دکوراتیو اصلی منزل در این فضا قرار می‌گیرند و دورهمی‌های ساکنین منزل و مهمان‌ها در پذیراییتشکیل میشود . بنابراین فضاسازی مناسب برای معاشرت، دورهمی، ، بازی و سرگرمی در محیط پذیرایی باید با توجه به ویژگی‌های مدل خانه از نظر فرم و اندازه، سلیقه صاحب خانه و اصول دیزاین، به درستی انجام بگیرد..

  • اتاق خواب در دکوراسیون منزل

اتاق خواب منزل به عنوان اتاق شخصی جایگاه خیلی مهمی در دیزاین و آرامش اشخاص منزل ‌دارد. دیزاین اتاق خواب باید با توجه به سلیقه افراد و هماهنگ با دیگر فضاهای منزل طراحی شود. تم  دکوراسیون داخلی خانه بهتر است در بخش‌های مختلف خانه نیز حفظ شود. برای مثال در دکوراسیون منزل به سبک مدرن، دکوراسیون اتاق خواب هم مدرن طراحی می شود. توجه داشته باشید که از تنالیته‌های مختلف یک رنگ در بخش‌های مختلف منزل استفاده کنید، با رنگ‌ها بازی کنید. برای حفظ هارمونی از متریال و تکستچر‌ها کمک بگیرید.

  • دکوراسیون آشپزخانه

چه خوشمان بیاید یا نه، ما مجبوریم ساعت‌های زیادی از روز را در آشپزخانه سپری کنیم. پختن غذا، تهیه مواد های غذایی، آماده ‌سازی غذا، کیک و شیرینی و به طور کتمل همه‌ خوشمزه‌جات از دل این قلب تپنده منزل بیرون می‌آیند و مهمانی‌هایمان را به کاممان شیرین‌تر می‌کنند. از طرفی در دیزاین  منزل ‌های امروزی معمولا آشپزخانه رابطه‌ تنگاتنگی با پذیرایی و نشیمن دارد و عملا دیزاین آشپزخانه را می‌توان بخشی از دکوراسیون هال و پذیرایی نیز بدانیم. پس دیزاین آشپزخانه بخش مهمی از دکوراسیون داخلی خانه  است. مهم‌تر از چیزی که فکرش را می‌کنید.

  • دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

حتی دستشویی و حمام نیز بخش‌های مهمی ‌از دکوراسیون خانه هستند. ایده‌های زیادی برای دیزاین و دکوراسیون دستشویی وجود دارد. باز هم قبل از هرچیزی به سبک و سلیقه می‌رسیم! اینکه سلیقه شما چیست و چه سبک دکوراسیون را علاقه دارید؟ باید برای حمام و دستشویی ‌تان کاشی سرامیک انتخاب کنید. روشویی، شیرآلات و تجهیزات مناسب سرویس بهداشتی از ملزومات کار هستند.

طراحی و دیزاین‌های مختلف دکوراسیون داخلی منزل

یکی از موارد مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه این است که بدانید یا تصمیم بگیرید از چه سبکی را برای زندگی می‌پسندید و با آن احساس خوب و آرامش می‌کنید. برای مثال سبک مدرن و معاصر یا سنتی و کلاسیک را دوست دارید ؟! در این بخش سبک‌های کلی دکوراسیون خانه بررسی می‌شود؛

  • دکوراسیون داخلی منزل مدرن و معاصر

امروزه سبکی که بیشتر در دکوراسیون داخلی منزل مشاهده می‌شود، تلفیقی از سبک مدرن و معاصر است. معمولا در این مدل از منزل ها یا از رنگ‌های سفید و سرد استفاده می‌شود، یا از رنگ‌های شاد و گرم.به علاوه بر ترکیب‌های رنگی‌ گفته شده، آن چه که در یک خانه با دکوراسیون داخلی شیک و زیبا خودنمایی می‌کند استفاده از المان‌ها و عناصر بسیار خاص در دکوراسیون است که فضایی کاملا امروزی و مدرن به منزل شما می ‌بخشد. برای مثال تابلوهای نقاشی به سبک مدرن، میز یا صندلی با طراحی خاص یا حتی آشپزخانه‌های جزیره‌ای می‌تواند از عناصر پرکاربرد دکوراسیون معاصر باشند.

2.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا