کسب و کار

رونق بازار مسکن در قبرس شمالی: فرصت یا چالش؟

مهاجرت به قبرس شمالی و سرمایه‌گذاری در این کشور، در چند سال اخیر، طرفداران زیادی پیداکرده است. این کشور در شرق دریای مدیترانه قرارگرفته و به دلیل آب‌وهوای معتدل، چشم‌اندازهای سرسبز و دیدنی و امنیت بالا، پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه‌گذار و مهاجر دارد. این موضوع باعث شده که بازار مسکن در کشور قبرس شمالی، رونق پیدا کند و خریدوفروش ملک در این کشور، با تقاضای بیشتری همراه باشد.

در چنین شرایطی، طبیعی است که بسیاری از مردم برای خرید ملک در قبرس شمالی وسوسه شوند؛ به همین دلیل، در این مطلب تصمیم داریم این موضوع را به‌صورت تخصصی‌تری بررسی کنیم و بررسی کنیم که آیا رونق بازار مسکن در این کشور واقعاً یک فرصت به شمار می‌رود یا نوعی چالش است؟!

وضعیت کنونی بازار مسکن در قبرس شمالی

قبرس شمالی، منطقه‌ای در حال رشد شناخته می‌شود که به دلیل تنوع فرهنگی، آب‌وهوای مطبوع، مناظر جذاب و صد البته مناسب بودن قیمت ملک، به مقصد خوبی برای مهاجرت تبدیل‌شده است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور برای اتباع خارجی، بسیار راحت بوده و شرایط خاصی ندارد؛ از همین رو، در چند سال اخیر، مهاجرت به قبرس شمالی از طریق خرید ملک، تقاضای بیشتری پیداکرده است. درنهایت، این موضوع باعث شده بازار مسکن در این کشور، روزبه‌روز رونق بیشتری پیدا کند.

در چند سال اخیر، شاهد رشد و تغییرات مثبت در بازار مسکن و قیمت ملک در این کشور بوده‌ایم. پیش‌بینی کارشناسان نشان می‌دهد که این تغییرات، همچنان روند صعودی خود را حفظ می‌کنند؛ از همین رو، سرمایه‌گذاری بر روی ملک در این کشور، به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران ایرانی یا کشورهای دیگر به شمار می‌رود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

حال که بازار خرید مسکن در این کشور، حسابی داغ و پررونق شده، احتمالاً شما نیز برای خرید ملک و مهاجرت به قبرس شمالی وسوسه شده باشید. برای اینکه بهتر بتوانید فرصتی که در اختیار شما قرارگرفته را تجزیه‌وتحلیل کنید، مزایای خرید ملک در کشور قبرس شمالی را بررسی می‌کنیم.

افزایش ارزش ملک در کوتاه مدت

قبرس شمالی، یکی از کشورهای درحال‌توسعه جهان به شمار می‌رود که قیمت ملک در آن، به‌صورت سالیانه افزایش پیدا می‌کند. طبق آخرین آمار موجود، قیمت ملک در این کشور در چند سال اخیر، حدود 5 الی 12 درصد رشد کرده است.

با این اوصاف، درصورتی‌که سرمایه خود را به خرید ملک در قبرس شمالی اختصاص می‌دهید، می‌توانید از افزایش آن مطمئن باشید و نگرانی خاصی بابت ضرر شما، وجود ندارد.

سادگی روند خرید ملک

برای خرید ملک در این کشور، نیازی به فرایندهای پیچیده و انجام کارهای اداری خسته‌کننده نیست. این کار، فرایند بسیار ساده‌ای دارد و حتی می‌توان گفت که مراحل خرید ملک در قبرس شمالی، تا حدود زیادی مشابه با ایران است.

از طرفی دیگر، شما می‌توانید با کمک گرفتن از شرکت‌های مهاجرتی معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، مثل شرکت سرمایه گذاری بازرگان ، برای این کار اقدام کنید. در این صورت، فرایند مهاجرت به قبرس شمالی نیز برایتان راحت‌تر خواهد شد.

امکان کسب درآمد

در صورت خرید ملک در قبرس شمالی، علاوه بر اینکه یک سرمایه‌گذاری مفید انجام داده‌اید، امکان کسب درآمد به‌صورت دلاری را هم دارید. به این صورت که شما می‌توانید پس از خرید یک ملک مسکونی یا تجاری، آن را به‌صورت روزانه، ماهیانه و سالیانه، اجاره دهید.

ایجاد کسب‌و‌کار

ملکی که خریداری می‌کنید، می‌تواند به‌عنوان دفتر کار شما در نظر گرفته شود و فعالیت تجاری خود در این کشور را، آغاز کنید. حتی این امکان برایتان وجود دارد که یک شرکت در این کشور تأسیس کرده و بدون اینکه قصد مهاجرت به قبرس شمالی را داشته باشید، از کشور خودتان و به‌صورت دورکاری آن را اداره کنید.

چالش‌ها و معایب سرمایه‌گذاری بر روی ملک در قبرس شمالی

برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری در خصوص خرید ملک و سرمایه گذاری در قبرس شمالی بگیرید، لازم است که با جنبه‌های منفی و چالش‌هایی که خرید ملک در این کشور دارد نیز آشنا شوید. ازجمله مهم‌ترین معایب خرید ملک در قبرس شمالی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فروش ملک در این کشور، فرایندی زمان‌بر است.
  • تنها به دلیل خرید ملک، امکان دریافت پاسپورت این کشور را نخواهید داشت؛ البته، شما یک کارت شهروندی دریافت کرده و از امکانات کافی برای زندگی در این کشور، برخوردار خواهید شد.
  • رفت‌وآمد در این کشور، سختی‌های خاص خود را دارد؛ چراکه قبرس شمالی، یک جزیره به شمار می‌رود و نمی‌توانید به‌سادگی و از طریق مسیرهای زمینی، رفت‌وآمد کنید.
  • تنوع اجناس در این کشور، کم است.
  • این کشور، بسیار خلوت و ساکت است؛ اکثر افرادی که به شلوغی و ازدحام علاقه دارند، به‌احتمال‌زیاد، مدت کوتاهی بعد از مهاجرت به قبرس شمالی، از کار خود پشیمان می‌شوند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد می‌توانید یک حساب سرانگشتی ساده انجام داده و بررسی کنید که آیا زندگی در این کشور را دوست دارید یا خیر؟! گذشته از این، حتی اگر قصد مهاجرت و زندگی در این کشور را هم نداشته باشید، می‌توانید بر روی بازار مسکن آن، سرمایه‌گذاری کرده و از این طریق، سود خوبی به‌دست آورید.

البته، این کار نیازمند شناخت پروژه‌های مناسب است که پتانسیل رشد در چند سال آینده را داشته باشند. چنین پروژه‌هایی را می‌توانید در شرکت‌های سرمایه‌گذاری معتبر همچون، شرکت بازرگان پیدا کنید.

خرید ملک در قبرس شمالی با شرکت سرمایه گذاری بازرگان

همان‌طور که در طول مطلب اشاره کردیم، خرید ملک در کشور قبرس شمالی می‌تواند یک فرصت سرمایه‌گذاری خوب برای تمام افراد باشد. حتی امکان مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک نیز وجود دارد. اگر شما نیز به دنبال یک روش خوب برای سرمایه‌گذاری یا مهاجرت هستید و می‌خواهید خیلی سریع نتیجه بگیرید، می‌توانید با شرکت سرمایه گذاری بازرگان در تماس باشید.

این شرکت با مدیریت دکتر رضا بازرگان، چندین پروژه پرسود و مطمئن را برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. همچنین، اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی یا تحصیل در این کشور را داشته باشید، کارشناسان این مجموعه به خوبی شما را راهنمایی کرده و به هدفتان می‌رسانند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا