رپورتاژ آگهی

جراحی بینی

آیا می خواهید ظاهر بینی خود را تغییر دهید؟ آیا به دلیل ناهنجاری های بینی با مشکلات تنفسی خاصی دست و پنجه نرم کرده اید؟ در حالی که ممکن است فکر کنید تغییر این چیزها غیرممکن است، اما در واقع می توان آن ها را با یک روش زیبایی محبوب حل کرد. افراد می‌توانند با این عمل ظاهر بینی خود را بهبود بخشند و مشکلات تنفسی خاصی را برطرف کنند.

دکتر امیرحسین محمدی مفرد جراحی بینی را در تهران انجام می دهد تا به بیماران کمک کند ظاهر بینی خود را بهبود بخشند و مشکلات تنفسی خاصی را برطرف کنند. دکتر محمدی مفرد یک متخصص فک، صورت و زیبایی است که مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی است. بنابراین او از یک رویکرد پیشرفته برای ارائه بهترین نتایج ممکن در عمل بینی به بیماران استفاده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که کل فرایند جراحی بینی مستلزم آن است، به خواندن ادامه دهید.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی (رینوپلاستی) یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در ایران و جهان است. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بیش از 352000 عمل بینی تنها در سال 2020 در ایالات متحده انجام شده است.

رینوپلاستی یک عمل جراحی پلاستیک است که اندازه، شکل یا آناتومی بینی را تغییر می‌دهد تا ظاهر آن را بهبود بخشد یا مشکلات تنفسی خاصی را برطرف کند. این ممکن است شامل اضافه کردن یا برداشتن غضروف، تراشیدن استخوان یا تغییر اندازه و شکل سوراخ‌های بینی باشد.

هدف از جراحی بینی چیست؟

چندین دلیل برای جراحی بینی وجود دارد:

  • علت رایج آن زیبایی است: هدف از این کار ایجاد تعادل یا هماهنگی صورت، تغییر شکل بینی و ترمیم عیوب مادرزادی است که نیاز به اصلاح دارند.
  • کسانی که مشکل تنفسی دارند.
  • اصلاح بینی شکسته
  • درمان سرطان، سوختگی یا آسیب های تروماتیک که بر ظاهر یا عملکرد بینی تاثیر می گذارد.

بهترین جراح بینی تهران

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی چه کسانی هستند؟

عوامل متعددی وجود دارد که شما را واجد شرایط جراحی بینی می کند. ابتدا باید شرایط سنی را رعایت کنید. برای اکثر جراحان، این بدان معناست که شما باید حداقل 15 سال داشته باشید. این امر آمادگی ذهنی شما را برای جراحی و رشد کافی استخوان های صورت شما تضمین می کند. اکثر داوطلبان باید از نظر جسمی سالم باشند و سیگاری هم نباشند. همچنین شما باید اهداف واقع بینانه ای را در ذهن داشته باشید.

مهم است که قبل از شروع درمان، مطمئن شوید که کاندیدای واجد شرایط برای جراحی بینی یا هر جراحی زیبایی دیگر هستید. می توانید نامزدی خود را با دکتر امیرحسین محمدی مفرد بررسی کنید. برای تعیین وقت مشاوره در اولین فرصت با کلینیک او تماس بگیرید.

دکتر محمدی مفرد بهترین جراح زیبایی بینی در تهران، بلکه سراسر ایران بسیار ماهر است و خوشحال می شود که مستقیما با شما ملاقات کند تا در مورد گزینه های شما صحبت کند.

در طول مشاوره، از بیمار در مورد تنفس و احساس او نسبت به اندازه و شکل بینی سوال می شود. در طول این فرایند، دکتر ارزیابی می کند که آیا بیمار انتظارات واقع بینانه ای در مورد دوره پس از عمل دارد یا خیر. پس از برآورده شدن انتظارات، ممکن است شما کاندیدای عمل در نظر گرفته شوید.

چه کسانی سراغ جراحی زیبایی بینی می روند؟ 

بیماران اغلب به دو دلیل به دنبال جراحی بینی هستند. شایع ترین آن ها این است که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. بسیاری از بیماران می خواهند برآمدگی بزرگ در امتداد پل بینی را از بین ببرند. برای سایر بیماران، عرض ممکن است نگرانی آن ها باشد. آن ها ممکن است احساس کنند که نوک بینی آن ها خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است. برخی از بیماران برای بهبود عدم تقارن بینی به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند. اینها تنها برخی از مسائل رایج زیبایی است که بیماران با عمل بینی به دنبال بهبود آن ها هستند.

یک دلیل غیر زیبایی که بیماران به دنبال جراحی بینی هستند، مشکلات تنفسی است. ناهنجاری های ساختاری مانند انحراف سپتوم منجر به مشکل در تنفس در برخی از بیماران می شود. تغییر آناتومی بینی این مشکلات را برطرف می کند و عملکرد بینی را افزایش می دهد.

بهترین جراح بینی تهران

جراحی بینی محبوب ترین عمل در ایران

جراحی بینی محبوب ترین عمل در ایران به شمار می رود. دکتر محمدی مفرد  یکی از بهترین جراحان ایران در این حوزه است که از مشاوره استفاده می کند تا هر چه بیشتر درباره بیمار و اهداف درمانی آن ها بداند. او ظاهر صورت و سابقه پزشکی بیمار خود را ارزیابی می کند و از انتظارات درمانی بیمار مطلع می شود.

اگر دکتر امیرحسین محمدی مفرد تشخیص دهد که جراحی زیبایی بینی یک گزینه مطمئن و موثر برای بیمار است، یک برنامه درمانی طراحی می کند. دکتر محمدی مفرد طرح درمان عمل بینی را برای بیمارش طراحی می کند. این تضمین می کند که بیمار برای دستیابی به نتایج کامل درمان مجهز است.

انواع بینی 

در مورد جراحی بینی دو نوع اصلی بینی وجود دارد:  بینی استخوانی و  بینی گوشتی. در واقع، بینی ها را بر اساس ساختار کلی و نوع پوست و غضروف بینی می توان به بینی های استخوانی و بینی های گوشتی تقسیم کرد. بینی ارگان مرکزی صورت است و کوچک ترین ایرادی در آن زیبایی بقیه قسمت های صورت را تحت الشعاع قرار می دهد.

ویژگی بینی استخوانی

در این نوع بینی از نظر ظاهری قوز روی بینی دارد. از نظر ساختار غضروفی و ​​بافت استخوانی قوی است و از نظر پوست دارای پوست نازکی است؛ به طوری که استخوان بینی قابل لمس است.

ویژگی بینی گوشتی

بینی گوشتی از نظر ظاهری، فرم نوک بینی عموما گرد و پهن است. این نوع بینی ها از نظر ساختار بافت و غضروف ضعیفی دارند. از نظر پوستی دارای پوست ضخیم و غدد چربی فعال در زیر پوست نوک بینی هستند؛ به طوری که اگر با دو انگشت پوست بینی را فشار دهیم شاهد ترشح مقداری چربی خواهیم بود.

بینی های ترکیبی

بینی های ترکیبی از بینی های گوشتی و استخوانی هستند. این دسته از بینی ها علاوه بر داشتن قوز روی پل بینی در نوک بینی، مانند بینی های گوشتی، ممکن است دارای فرم پهن و پوست ضخیم باشند.

 

عباراتی مانند بینی گوشتی، بینی استخوانی و بینی غضروفی که معمولا برای توصیف انواع مدل های بینی استفاده می شود، اگرچه مقوله ای علمی نیستند، اما تا حدودی در برقراری ارتباط و درک متقابل بین بیمار و جراح بینی مفید هستند.

جراحی بینی

آمادگی قبل از عمل بینی

قبل از انجام هر گونه عمل جراحی زیبایی در مطب دکتر امیرحسین محمدی مفرد باید با او مشورت کنید. در طول مشاوره، دکتر محمدی مفرد آناتومی فعلی بینی شما را ارزیابی کرده و در مورد نتیجه مورد نظر شما صحبت خواهد کرد. آناتومی طبیعی بینی و نتایجی که می خواهید به دست آورید به او کمک می کند تا تعیین کند که آیا از این روش سود خواهید برد یا خیر.

برای اطمینان از اینکه جراحی بینی بهترین نتیجه ممکن را به همراه خواهد داشت، دکتر محمدی مفرد ارزیابی جامع صورت را انجام خواهد داد. این شامل عکس‌های دیجیتال و تصویربرداری رایانه‌ای می‌شود تا مشخص شود چگونه آناتومی بینی شما می‌تواند تغییر کند تا نتایج دلخواه را به شما بدهد. او بیماران را تشویق می‌کند که عکس‌هایی از بینی‌هایی که دوست دارند یا می‌خواهند شبیه‌سازی کنند، بیاورند.

اگر دکتر امیرحسین محمدی مفرد تشخیص دهد که شما کاندید جراحی زیبایی بینی هستید، باید قبل از انجام عمل بینی از سلامت عمومی خود اطمینان حاصل کنید. اگر رینوپلاستی شامل بیهوشی عمومی باشد، دکتر مطمئن می شود که بیماران هیچ مشکل اساسی در سلامتی ندارند که ممکن است باعث عوارض شود.

جراحی بینی برای افراد سیگاری توصیه نمی شود، زیرا منجر به عوارض ترمیم زخم می گردد. به همین دلیل است که دکتر محمدی مفرد از بیماران جراحی بینی می خواهد که از دو ماه تا یک سال قبل از جراحی سیگار را ترک کنند. برای به حداقل رساندن خونریزی بیش از حد، باید دو هفته قبل از عمل، مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب، الکل و داروهای گیاهی را متوقف کنید.

جراحی بینی

بیماران قبل از عمل چه چیزی می پوشند

بیمارستان یک روپوش بیمارستانی در اختیار شما قرار می دهد که در حین جراحی بینی خود می پوشید. کافی است لباسی را انتخاب کنید که برای دوره قبل و بعد از جراحی به راحتی قابل تغییر باشد. توصیه می شود هنگام درآوردن و تعویض لباس، لباس دکمه دار یا زیپ دار را انتخاب کنید که بینی را تحریک نکند.

برخی از بیمارستان ها قوانین خاصی در مورد لاک ناخن، آرایش یا پیرسینگ دارند. جلوگیری از این امر قبل از انجام عمل مفید است. همیشه وقتی به جراحی می روید، اشیای قیمتی خود را در خانه بگذارید. اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، باید در زمان جراحی از عینک داشته باشید.

غذا و نوشیدنی قبل از عمل

قبل از انجام جراحی بینی باید مراقب مصرف غذاهای بسیار مغذی بود. شما نیازی به ایجاد هیچ تغییری در الگوی غذایی معمول خود ندارید. با این حال، تامین بسیاری از مواد مغذی برای بدن تاثیر مثبتی بر روند بهبودی خواهد داشت.

در صورتی که قرار است بیهوشی عمومی انجام دهید، باید رژیم غذایی که پزشک به شما داده است را رعایت کنید. پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی آخرین وعده غذایی خود را بخورید. بنابراین، همچنین اطمینان حاصل می شود که قبل از بیهوشی، غذای هضم نشده در بدن شما وجود ندارد. در بی حسی موضعی محدودیتی برای غذا وجود ندارد.

جراحی بینی

باید و نبایدهای داروها قبل از عمل

برای کاهش خطر خونریزی، داروهای رقیق کننده خون (از جمله آسپرین و داروهای ضد التهابی) باید قبل از جراحی قطع شود. اگر از داروی ضد انعقاد استفاده می‌کنید، ابتدا باید به پزشک نشان دهید که آیا می‌توان دارو را قطع کرد و آیا می‌توان آن را قطع کرد و چند ساعت نباید از دارو استفاده کرد.

همیشه به پزشک خود در مورد داروها و مکمل هایی که استفاده می کنید بگویید تا از عوارض احتمالی جلوگیری کنید.

در حین جراحی بینی

پس از بیهوشی، کادر پزشکی عمل را آغاز کرده و پزشک پوست بینی را باز می کند تا استخوان ها و غضروف بینی نمایان شود. جراحی شما ممکن است به روش‌های اضافی مانند تراشیدن استخوان و غضروف، تغییر موقعیت بافت یا افزودن بافت غضروفی نیاز داشته باشد.

تصور اینکه استخوان های بینی در حین جراحی بینی شکسته می شود، یک تصور غلط رایج است. استخوان ها هرگز در حین عمل شکسته نمی شوند و ممکن است بریدگی در استخوان ها ایجاد شود تا بینی را باریک کرده و زبری را کاهش دهد. پزشک ممکن است برش های اضافی برای تشکیل سوراخ های بینی ایجاد کند.

بهبود

دکتر محمدی مفرد از یک رویکرد ملایم استفاده می کند تا مطمئن شود که بهبودی جراحی بینی شما تا حد ممکن بدون درد و ساده است. اکثر بیماران متوجه می شوند که هر گونه درد یا ناراحتی را می توان با داروهایی مانند تایلنول کنترل کرد. در روزهای بعد از جراحی، اطراف بینی و چشم ها کبودی و تورم وجود خواهد داشت. بسیاری از بیماران می توانند پس از هفته اول به سر کار بازگردند.

دکتر امیرحسین محمدی مفرد شما را با یک آتل سبک وزن به خانه می فرستد تا شکل جدید بینی را در حین بهبود حفظ کند. همچنین ممکن است اسپلینت های بینی برای محافظت از سپتوم اعمال شود. این اسپلینت ها معمولا بعد از هفته اول برداشته می شوند. مقداری تورم ممکن است برای چند هفته باقی بماند. این بدان معناست که بیماران باید از ورزش یا هر فعالیت دیگری که ممکن است منجر به ضربه به بینی شود، اجتناب کنند. اکثر بیماران نتایج نهایی جراحی بینی خود را حدود سه تا چهار ماه پس از جراحی مشاهده می کنند. اجتناب از هر گونه ضربه به بینی در دوران نقاهت بسیار مهم است.

جراحی بینی در تهران

دکتر محمدی مفرد به عنوان یک متخصص فک، صورت و زیبایی بینی از یک روش جراحی ملایم و پیشرفته بینی در طی عمل استفاده می کند که نتیجه دلخواه خود را با کمترین درد به بیمار می دهد. اگر به جراحی زیبایی بینی در تهران علاقه مند هستید، همین امروز تماس بگیرید تا وقت مشاوره را تعیین کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا