رپورتاژ آگهی

چگونه خود را بشناسیم؟

با شناخت خود می‌توان به صفات عادت‌های بد خود غلبه و رفتارهای خوب و پسندیده خود را افزایش داد. مهم‌ترین عوامل در خود شناسی به 6 پارامتر اختصاص می‌یابد. این 6 عمل توسط سقراط بیان شده است. ارزش‌ها، علایق، فطرت، ریتم زندگی، اهداف و مهارت‌‌ها این 6 پارامتر می‌باشند. طبق پژوهش‌های رواشناسان، اعتقاد به اصول و ارزش‌های مشخص باعث شده تا در انجام کارها و برنامه ریزی و اجرای اهداف ساده‌تر به آن عمل کنید. برای برداشتن راه‌های بهتر، ارزش‌های خود را بنویسید. هم چنین ارزش‌ها را الویت بندی کنید. با توجه به علایق و موضوعاتی بیشتری که به آنها می‌پردازیم مسیر زندگی ما مشخص خواهد شد. می‌توان با اجاره ویلا ارزان و گذراندن اوقات خود در محیطی خوش آب وهوا به خودشناسی پرداخت. اما این تنها راه ممکن نیست با خواندن ادامه مطلب می توانید به شناخت خود کمک کنید.

چگونه خود را بشناسیم

هر چه ویژگی‌ها و خصوصیات خود را که تعبیری از فطرت می‌باشد بیشتر بشناسید بهتر می‌توانید به سمت تواناهایی که دارید قدم بردارید. برای دانستن ریتم زندگی خود به خواب خود توجه کنید. با پیدا کردن تایمی از روز که بیشترین انرژی را در آن دارید، می‌توانید بهتر به سوی اهداف خود حرکت کنید. برای پیدا کردن اهداف و ماموریت‌های خود در زندگی باید به سوال چه اتفاقی بیشترین تأثیر را بر زندگی شما گذاشته است؟ پاسخ دهید. تمامی نقاط قوت در رفتار و توانایی‌های خود را پیدا کنید. با شناخت این نقاط عزت نفس شما بسیار بالا خواهد رفت.

کتاب هایی هایی که برای خودشناسی مناسب است؟

کتاب‌هایی که در زمینه خودشناسی نوشته شده، بی‌شمار می‌باشد. برای همین باید با جستجوی درست و کافی کتاب‌هایی را که بیشترین کمک به خوانندگان کرده و برای آن‌ها مفید بوده انتخاب کرد.

کتاب خودشناسی، نوشته آلن دوباتن، در 6 بخش کلی مفهوم خودشناسی را به خواننده توضیح می‌دهد. آلن دوبتن در زمانی که محصل رشته دکتری فلسفه بود، به فکر ساخت مدرسه‌ای افتاد که در آن فلسفه به زبانی مفهوم برای تمامی افراد بیان شود. پس از آن وی تحصیل را رها کرد تا به رویای خود دست بیابد.

تبلیغات

چگونه خود را بشناسیم

خودت را به فنا نده، نوشته گری جان بیشاپ، کتابی است که با هدف زدن تلنگر در زندگی شما نوشته شده است. شیوه‌ای که او در کتاب به کار برده بسیار ساده می‌باشد. به همین علت علاقه مندان به این کتاب رو به افزایش است. زندگی خود را دوباره بیافرینید، نوشته جانت اس. کلوسو و جفری ای. یانگ، به کمک در زمینه شناخت الگوهای زندگی کمک می‌کند. درکتاب روش‌هایی کاربردی و قابل اجرا برای سخت‌ترین مشکلاتی که جامعه بشری با آن دستو پنجه نرم می‌کنند، آورده شده است. موهبت کامل نبودن، نویسنده برنه براون، برای معرفی و شفاف سازی مواردی می‌باشد که زندگی را امکان پذیر می‌سازد. برای زندگی به 3 اصل جاعت، شفقت و پیوند نیاز داریم. موضوعات و اساس کتاب نیز بر این 3 اصل استوار است. کتاب خودشناسی، نوشته پیتر هالینز، کمک می‌کند تا ریشه رفتارهای خود را پیدا کنیم. در کتاب به توضیح تیپ‌ها و انواع شخصیت‌ها و نظریه روانشناسان پرداخته شده است.

چگونه خود را بشناسیم

مزیت های خودشناسی

با شناخت هر چه بیشتر خود و دست یابی به تصویری روشن‌تر از خود شادی بیشتر به سراغ فرد خواهد آمد. هر چه عکس العمل‌های انسان با درون انسان هماهنگی بیشتری داشته باشد، چالش‌های درونی فرد کمتر می‌شود. با شناخت بهتر و بیشتر خود، تصمیم و انتخاب برای اهداف و مسائل دیگر راحت‌تر و با ثبات قدم بیشتری انجام می‌گیرد. هم چنین توانایی کنترل و تسلط به خود بیشتر می‌شود. هر چه خودشناسی به مرحله‌های بالاتری برسد، فشارهای بیرونی مانند فشارهای اجتماعی کمتر صورت می‌گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا