رپورتاژ آگهی

با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل؟

عده ای معتقدند هرچقدر زن و شوهر بیشتر به هم شبیه باشند، در تصمیم گیری ها، انتخاب هدف ها و خط مشی زندگی کمتر دچار چالش می شوند. این در حالی است که عده ای دیگر، تفاوت در عقاید را زمینه ساز تصمیمات پخته تر و بالغانه تر می دانند. به راستی برای داشتن یک ازدواج موفق، بهترین راه حل چیست؟ با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

تبلیغات

با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل

مشابه یا مکمل : مساله این است!

با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل؟ افراد بسیاری در تلاش هستند تا فرمول طلایی برای ازدواج موفق را کشف کنند. نویسندگان بسیاری کتاب های مختلفی در این راستا نوشته اند و در پشت درهای بسته مراکز مشاوره، توصیه های متفاوتی به زوج های جوان می شود.

ما به شما می گوییم که هیچ کس نمی تواند پاسخ این پرسش که با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل را به شما بدهد. چرا که یک پاسخ مشخص و صحیح برای این پرسش وجود ندارد؛ بلکه همه چیز به شما و شریک زندگیتان باز می گردد. هیچ انتخابی کاملا عالی یا کاملا اشتباه نیست. بلکه هر رابطه ای نقاط مثبت و منفی دارد و این توازن میان این دو عامل است که می تواند به موفقیت یا شکست رابطه منجر شود.

بدین ترتیب، برای یافتن این پرسش که با شبیه خود ازدواج کنیم یا مکمل، شاید بهتر باشد مزایا و معایب هر یک از این تصمیم ها را مرور کنیم. این کار به شما کمک می کند تا با توجه به ارزش ها، اهداف و خودشناسی که دارید، با دید بهترین خودتان به این پرسش پاسخ دهید.

تبلیغات

مزایا و معایب ازدواج با شبیه خود

اگر با فردی ازدواج کنید که جهان بینی مشابهی با شما داشته باشد، احتمالا در انتخاب اهداف، فعالیت های جانبی و تصمیم گیری های کلی زندگی خود دچار چالش نخواهید شد. شما آخر هفته ها را همان طور که دوست دارید، بدون هیچ مشاجره ای، سپری خواهید کرد. از پرداختن به علایق مشترکتان لذت خواهید برد و خیلی سریع، می توانید به عادت های یکدیگر، عادت کنید.

داشتن یک زندگی آرام و در صلح، شاید مهم ترین مزیت این شکل از زندگی باشد. زوج هایی که شبیه به یکدیگر هستند زودتر از سایرین به اتحاد می رسند و هسته اولیه خانواده، سریع شکل خواهد گرفت. این افراد در تربیت فرزندان خود و یا سرمایه گذاری، هیچ گونه اختلاف نظری با یکدیگر ندارند و می توانند خیلی سریع، به سوی اهداف مشترکشان گام بردارند.

ازدواج با فردی که کاملا شبیه شماست اما می تواند خطرات و معایبی نیز برای رابطه داشته باشد. شبیه بودن بیش از حد بدان معنی است که هیچ یک از شما برای امتحان کردن یک تجربه جدید در زندگی احتمالا پیش قدم نخواهید شد. شما احتمالا در معرض یک تفکر، یک عادت و یا یک جهان بینی جدید قرار نخواهید گرفت و تفسیری یکنواخت و یکسان از زندگی و دنیا خواهید داشت. شما برای داشتن یک عادت جدید یا یاد گرفتن یک مهارت جدید از سوی همسر خود ترغیب نخواهید شد.

در چنین شرایطی، خط یکسان و گاها یکنواخت زندگی می تواند کسل کننده باشد. کسل کننده بودن زندگی، گاهی به ضرر رابطه شما تمام می شود. در چنین ازدواج هایی توسعه عادت های فردی، یک روش عالی برای زنده نگه داشتن رابطه محسوب می شود.

مزایا و معایب ازدواج با مکمل خود

ازدواج با فردی که مانند شما فکر نمی کند و جهان بینی متفاوتی دارد، در ابتدا شاید یک چالش به نظر برسد اما در طولانی مدت می تواند سبب پختگی شما شود. ازدواج با چنین فردی بدان معناست که احتمالا برای هر تصمیم گیری، شما دو نظر متفاوت دارید و حالا برای رسیدن به یک نقطه مشترک باید با یکدیگر به گفتگو بپردازید. در خلال این چالش است که هر یک از شما مهارت ها و نکات جدید را یاد میگیرد.

تبلیغات

در چنین شرایطی، تصمیمات نیز عاقلانه تر و پخته تر خواهند بود. ممکن است شما معتقد باشید سرمایه گذاری پس انداز خانواده در بورس ایده مناسبی است اما همسر شما بازار مسکن را ترجیح دهد. این اختلاف نظر باعث می شود تا هر دو شما، برای اثبات بهتر بودن تصمیمتان بیشتر تحقیق کنید و این به معنای تصمیم گیری با دیدی بهتر و عمیق تر است. در چنین ازدواجی، مهارت های ارتباطی و اجتماعی شما نیز افزایش می یابد.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

با این حال ازدواج با فرد مکمل نیز عاری از عیب و خطر نیست. اختلاف نظر خوب است اما می تواند خیلی سریع به یک جدال تبدیل شود. در چنین ازدواجی، معمولا اختلاف نظر، دعوا و چالش ها بسیار بیشتر هستند. اگر با مکمل خود ازدواج می کنید نباید از تنش بترسید، بلکه باید بتوانید مهارت هایی را برای کنترل شرایط پرتنش کسب کنید.

کلام آخر

ازدواج، چه با فردی شبیه خودتان و چه با فردی مکمل، یک مرحله مهم از زندگی است. برای موفقیت در این مرحله، شما به صبوری، گذشت، استقامت و یادگیری مداوم نیاز دارید. شما نیز مانند میلیون ها زوج دیگر، از آنچه که در زندگی مشترک انتظارتان را می کشد، احتمالا درک کاملی ندارید.

جلسات مشاوره ازدواج آنلاین و حضوری می‌تواند به شما در درک مسائل و شناخت بیشتر یکدیگر کمک کند. برای دریافت مشاوره قبل از ازدواج آنلاین می‌توانید به سایت پرتو زندگی مراجعه کنید.

تبلیغات
4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا