دهان و دندان

دندانپزشکان چطور دندان‌هایتان را زیبا می‌کنند؟

امروزه زیبا سازی دندان‌ها یکی از پرطرفدارترین اقداماتی می باشد که افراد به خصوص جوانان برای انجام آن به مراکز و کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. با ما در این مطلب همراه باشید تا روش‌های مورد استفاده برای زیبایی لبخند را توضیح دهیم.

جراحی لثه

جراحی لثه دارای انواع مختلفی می باشد که در بسیاری از موارد به دلیل بیماری لثه توصیه می شود. بیماری لثه می تواند از جمع شدن باکتری ها و پلاک در دهان و ایجاد عفونت ها باشد. و همچنین به ندرت اتفاق می افتد که برخی از افراد داروهایی استفاده می کنند و یا بیماری مزمن دارند که مستعد بیماری لثه می شوند.

جراحی بازسازی لثه چگونه است؟

در جراحی بازسازی لثه برشی بر روی لثه ایجاد می شود و بافت لثه که برش خورده کنار زده می شود و باکتری و آلودگی ها را تمیز کرده. سپس پیوند استخوان، پروتئین های تحریک کننده بافت و یا غشا در محل برش داده قرار داده می شود که به این صورت بافت لثه بازسازی می شود.

پیوند بافت نرم

در این روش تکه ای از بافت نرم که در جای دیگری از دهان است، برداشته می شود و به لثه پیوند داده می شود تا لثه ای که پسروی شده بازی سازی و بافت های از دست رفته جبران شود.

جراحی افزایش طول تاج دندان

در این نوع از جراحی بافتی که رشد کرده و روی دندان ها را پوشانده است برداشته می شود. به گونه ای که لثه کوتاه تر شده و دندان ها بلندتر نشان داده می شوند.

جراحی فلپ لثه

جراحی پلف لثه که به آن جراحی کوچک کردن پاکت اطراف دندان هم گفته می شود، فرورفتگی بین دندان و لثه می باشد، که در صورت بروز التهاب و یا عفونت شیارهای آن عمیق شده و فضای بسیار مناسبی برای تجمع میکروب ها می باشد. در این عمل جراح لثه را برش داده و باکتری ها را تمیز میکنند، سپس بافت لثه به دور دندان بخیه می شود تا رشد نماید و دندان را احاطه کند.

جراحی لثه

طرح لبخند

طبق تحقیقات انجام شده لبخند زیبا دومین فاکتور زیبایی صورت می باشد. بنابراین لبخند زیبا تاثیرعمیقی بر روی طرف مقابل هر فردی که لبخند می زند دارد.

قسمتی از دندان های فرد که در هنگام خندیدن و یا لبخند زدن مشخص می شود، خط لبخند می گویند. خط لبخند تحت تاثیر مواردی چون اندازه دندان ها، بافت و شکل لثه، عضلات فک و صورت و… قرار میگیرد.

سلامت دندان ها و تناسب آن ها در مجموع یک لبخند زیبا به وجود می آورد و چهره فرد را جذاب خواهد کرد. اگر قصد دارید برای اصلاح طرح لبخند خود به شکل حرفه ای و متناسب با استایل چهره آن را طراحی کنید باید توسط متخصص طراح این کار را انجام دهید.

در کلینیک لبخند سپید دندانپزشک پس از معاینه و بررسی وضعیت دندان ها را بررسی می کند، و متناسب با چهره اصلاح طرح لبخند را انجام می دهد.

چه افرادی به اصلاح طرح لبخند نیاز دارند؟

دندانپزشک پس از مراجعه بیمار به کلینیک تشخیص می دهد که آیا اصلاح طرح لبخند برای بیمار مناسب است یا خیر. اگر بیمار دچار مشکلات دهان و لثه باشد انجام اصلاح طرح لبخند ممکن است سلامت آن را به خطر بیندازد.

در چنین مواردی پزشک به بیمار توصیه می‌کند ابتدا سلامت دهان و لثه خود را بررسی کند و پس از آن اقدام به اصلاح طرح لبخند نماید. عدم پوسیدگی دندان ها و بیماری های مربوط به لثه جزء موارد هستند که باید قبل از انجام اطلاح طرح لبخند توسط پزشک متخصص چک و بررسی شوند.

مراحل اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند دارای مراحل مختلفی می باشد و روندی یک باره نیست.

 • معاینه سلامت دندان ها توسط پزشک
 • وضعیت لثه ها و بهداشت آن ها بررسی می شود.
 • خرابی و پوسیدگی های سطحی و عمقی دندان ها برطرف می شود.
 • ارتودنسی (مرتب سازی دندان ها)
 • ترمیم و روکش دندان
 • سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

انجام بلیچینگ دندان به افراد کمک می کند که دندان های زیبایی داشته باشند و همچنین لبخندی جذاب به دیگران هدیه کنند. بلیچینگ دندان روشی برای سفید کردن دندان ها است که در مطب توسط پزشک و یا در خانه توسط خود فرد انجام می شود.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند بلیچینگ دندان می باشد. این روش برای از بین بردن انواع رنگدانه ها و لکه ها بر روی دندان می باشد که به مرور زمان و یا ژنتیکی به وجود آمده اند و برای زیبایی می باشد و خاصیت دیگری ندارد.

 مزایای بلیچینگ با لیزر

 • بلیچینگ با لیزر نسبت به روش معمولی دندان ها را سفیدتر می کند.
 • بلیچینگ با لیزر دندان ها را دارای درخشندگی بیشتری می کند.
 • بلیچینگ کردن دندان ها با لیزر به زمان کمتری نیاز دارد.
 • در بلیچینگ با لیزر حساسیت عاجی کمتر از بلیچینگ معمولی است.
 • بلیچینگ با لیزر فاقد درد می باشد.
 • در بلیچینگ با لیزر نور به صورت یکسان به دندان ها می تابد

دندانپزشکی با بیهوشی

برای داشتن دندان های سالم و زیبا می توانید از خدمات  کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید بهره مند شوید. و یا با توجه به نیاز دندان ها نسبت به درمان دندان های خود توسط پزشک مجرب تصمیم گیری های لازم را انجام دهید.

در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید علاوه بر مطالب این مقاله راه های درمانی دیگر توسط پزشکان متخصص انجام خواهد شد. که با مراجعه به سایت کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید می‌توانید از این موارد بهره مند شوید.

تمامی خدمات این کلینیک با انواع بیهوشی های عمومی، موضعی و آرامبخش برای بیماران عزیز قابل اجرا خواهد بود. دندانپزشکی با بیهوشی موجب می شود بیماران بدون اضطراب و نگرانی به سراغ درمان دندان های خود بروند.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا