رپورتاژ آگهی

دوازدهمی ها برای خرید کتاب کمک درسی به این 7 نکته دقت کنند

آخرین مقطع دبیرستان برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم سال سرنوشت سازی است و نحوه برنامه ریزی برای مطالعه و انتخاب بهترین کتاب‌های کمک درسی برای مرور مطالب و تست زنی در این سال نقش مهم و تأثیرگذاری در نتیجه آزمون کنکور آنها دارد. در مورد برنامه ریزی زمانی و بودجه بندی مطالعه درس‌ها که بهترین کار مراجعه به مشاور تحصیلی است، اما در مورد خرید کتاب‌های کمک درسی با توجه به اینکه در پایه دوازدهم فرصتی برای آزمون و خطا نداریم، باید چند نکته مهم و کلیدی را به شما یادآوری کنیم!

خرید کتاب کمک درسی

1. برای انتخاب کتاب‌های کمک درسی برنامه ریزی داشته باشید

همان طور که احتمالاً می‌دانید تنوع کتاب‌های کمک درسی و جمع بندی کنکور طی چند سال اخیر آن‌قدر زیاد شده که ممکن است در انتخاب سردرگم شوید یا صرفاً با اعتماد به تبلیغات تلویزیونی، فضای وب یا شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌هایی را انتخاب کنید که اصلاً مناسب مطالعه در سال دوازدهم نیستند. پس در اولین قدم مراقب باشید که «گول تبلیغات را نخورید».

شما در سال دوازدهم علاوه بر مطالعه و مرور دروس سال دهم و یازدهم، باید امتحانات کلاسی و امتحان نهایی را هم با موفقیت پشت سر بگذارید. پس بهتر است برای مرور و تست زنی دروس پایه دهم و یازدهم به جای خرید چند کتاب مختلف، خرید کتاب کمک درسی با 50 درصد تخفیف را در اولویت قرار دهید و کتاب‌هایی را تهیه کنید که دارای سرفصل جمع بندی یا آزمون‌های جامع هستند. ولی برای دروس سال دوازدهم کتاب‌های را انتخاب کنید که حاوی درس نامه و آموزش نکات کاربردی با چیدمان موضوعی و از همه مهم‌تر بانک تست باشند.

2. سطح علمی کتاب و درجه سختی آموزش‌ها را در نظر بگیرید

براساس یک قانون کلی کتاب‌های کمک درسی باید ترکیبی از آموزش‌هایی با درجه سختی آسان، متوسط و سخت باشند. چون تست‌های آزمون سراسری هم ترکیبی از انواع سؤالات آسان تا دشوار هستند. اگر از منبعی استفاده کنید که کپی کتاب کمک درسی باشد و محتوایی برای به چالش کشیدن شما نداشته باشد، ممکن است به اشتباه فکر کنید که آماده هستید و از ادامه تمرین‌ها و تست‌ها منصرف شوید.

از سوی دیگر برعکس این موضوع هم ممکن است اتفاق بیفتد، یعنی درجه سختی آموزش‌های کتاب در حد دانش‌آموزان تیزهوش و استثنائی باشد و شما دچار سرخوردگی و ناامیدی شوید و فکر کنید که هر آنچه تا به حال خوانده‌اید، بی فایده بوده است. پس کتابی را انتخاب کنید که تست‌های آن درجه بندی شده باشد یا به بیان ساده‌تر، از هر 10 تست حل کردن 3 تست برایتان کاملاً سخت و زمان بر باشد.

3. کتاب‌هایی را انتخاب کنید که لحن نگارش آنها را دوست دارید

شاید باورتان نشود، ولی لحن نگارش کتاب‌های کمک درسی نقش مهمی در تقویت انگیزه و استمرار ما در مطالعه این کتاب‌ها دارد. با توجه به محدودیت زمانی که در سال دوازدهم با آن مواجه هستیم، ممکن است دچار استرس شویم و کتاب‌های کمک درسی را نیمه کاره رها کنیم. ولی اگر لحن نگارش کتاب‌ها رسمی نباشد یا در بهترین حالت، طوری باشد که انگار در حال صحبت با یک دوست صمیمی هستیم تا حد زیادی این فشار و استرس کم می‌شود.

بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از خرید حتماً یکی دو فصل از کتاب را بررسی کنید و ببینید که لحن آن را دوست دارید یا خیر. در بین کتاب‌های مختلف کنکوری و جمع بندی، انتشارات خیلی سبز، در تدوین کتاب کمک درسی دوازدهم با لحنی شیرین و دوستانه موفق بوده است. در این کتاب‌ها مؤلف تلاش کرده با داستان سرایی دانش آموز را با خود همراه کند. بخش‌هایی مانند «تست دست گرمی»، «در کتاب نیامده است، اما…» و تصاویر و گرافیک بسیار جذاب از دیگر نقاط قوت این کتاب‌ها هستند که علاوه بر آموزشی بودن، جنبه سرگرم کننده کتاب را هم حفظ کرده‌اند.

خرید کتاب کمک درسی برای کنکوری ها

4. کتاب‌های دارای درس نامه و پاسخ نامه تشریحی را در اولویت قرار دهید

کتاب‌هایی که دارای درس نامه مفهومی همراه با آموزش تکنیک‌های مختلف حل سؤالات هستند و همچنین کتاب‌هایی که پاسخ نامه تشریحی با راه حل‌های خلاقانه و سریع دارند، بهترین منبع کمک درسی برای دوران جمع‌بندی و سه ماهه آخر نزدیک به کنکور هستند. این کتاب‌ها راحت‌ترین مسیر برای یادگیری مطالب دشوار و پیچیده را به شما آموزش می‌دهند و حاوی تست‌هایی هستند که با تمرکز روی آنها می‌توانید روی 70 درصد از سؤالات کنکور تسلط پیدا کنید.

کتاب‌هایی مانند زیست جامع خیلی سبز (جلد اول و دوم)، شیمی جامع خیلی سبز (جلد اول و دوم)، کتاب‌های کنکوری مبتکران و کتاب‌های میکرو طبقه بندی شده گاج از این دسته کتاب‌های کمک درسی هستند که دانش‌آموزان تجربی و ریاضی فیزیک می‌توانند از آنها استفاده کنند.

5. از کتاب‌های مجموعه سؤالات عمومی غافل نشوید

مطمئناً می‌دانید که نیمی از تراز علمی شما در کنکور به نتایج آزمون دروس عمومی مربوط می‌شود. منظور از دروس عمومی دین و زندگی، زبان انگلیسی، عربی و ادبیات فارسی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. کتاب‌های مجموعه سؤالات عمومی با جمع‌آوری گزینشی و طبقه بندی شده سؤالات کنکوری 10 سال گذشته این درس‌ها، فرصت فوق العاده ای را برای مرور شب امتحانی این درس‌ها فراهم کرده‌اند. در این کتاب‌ها راه حل تشریحی سؤالات توضیح داده شده و فصل و مبحث مرتبط با سؤال در کتاب درسی نیز برای مطالعه بیشتر به دانش آموز معرفی شده است.

6. روی کتاب‌های یک انتشارات خاص تمرکز نکنید

یکی از موضوعاتی که اغلب دانش‌آموزان پایه دوازدهم به آن توجه نمی‌کنند، تمرکز بیش از حد روی یک انتشارات یا یک مولف خاص است. برای هر کتاب درسی به دنبال بهترین منبع کمک درسی آن باشید. به عنوان مثال، ممکن است بهترین منبع برای جمع‌بندی درس زیست‌شناسی کتاب‌های جامع خیلی سبز باشند، ولی برای درس شیمی کتاب مبتکران به شما توصیه شده باشد. بنابراین بدون حساسیت روی یک مولف خاص، به دنبال بهترین کتاب کمک درسی برای هر درس باشید.

کتاب کمک درسی برای دوازدهمی ها

7. از فروشگاه‌های کتاب‌های کمک درسی خرید کنید

خرید کتاب‌های کمک درسی از فروشگاه‌هایی که به صورت تخصصی در زمینه این محصولات و منابع کنکور فعالیت می‌کنند، چندین مزیت دارد:

برخورداری از 20 الی 50 درصد تخفیف در هنگام خرید
دسترسی به کتاب‌های معتبرترین مؤلفین کتاب‌های کمک درسی و کنکوری
ارسال رایگان به سراسر کشور و امکان پرداخت درب منزل
تحویل به موقع در کوتاه‌ترین زمان ممکن
پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ و تلگرام

یکی از این فروشگاه‌های معتبر فرآموز است. در فروشگاه اینترنتی فرآموز می‌توانید علاوه بر اطلاعات جزئی‌تر و قیمت، یک نمونه PDF از صفحات داخلی کتاب مورد نظر خود را دانلود کنید و با محتوا و لحن نگارش کتاب بیشتر آشنا شوید. برای مراجعه به سایت فرآموز فقط کافی است به نشانی faramoz.com بروید و هر کتابی که دوست دارید، سفارش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا