رپورتاژ آگهی

سایت کلینیک توانبخشی تبسم

سکته مغزی یکی از فوریت‌های اورژانسی است که جراحان مغز و اعصاب به صورت فوری باید در آن مداخله کرده و مراقبت‌های ویژه مربوط به آن را انجام دهند. یکی از کارهایی که بلافاصله بعد از سکته مغزی باید انجام شود تا عوارض ناشی از سکته را تا حد زیادی کاهش دهد، توانبخشی سکته مغزی می‌باشد. هرچقدر کارهای مربوط به توانبخشی بیمار سریع‌تر انجام شود، میزان آسیب‌های مغزی نیز به همان نسبت کاهش خواهد یافت. به خاطر داشته باشید که عوارض و علائم سکته مغزی در افراد مختلف از جمله زنان و مردان متفاوت است. در نتیجه؛ خدماتی که توسط بهترین مراکز توانبخشی به بیماران ارائه می‌شوند، نیز متفاوت خواهد بود. اگر می‌خواهید با توانبخشی سکته مغزی بیشتر آشنا شوید و خدمات توانبخشی در منزل را بشناسید، در ادامه این محتوا از کلینیک توانبخشی تبسم ما را همراهی کنید.

کلینیک توانبخشی سکته مغزی

توانبخشی سکته مغزی چیست؟

به مجموعه فعالیت‌هایی که توسط مراکز معتبر و مطمئن جهت یادآوری و بازیابی توانایی‌ها و مهارت‌های بیمار سکته مغزی انجام می‌شود، توانبخشی سکته مغزی گوئیم. سکته مغزی یکی از اختلالات ایجاد شده در مغز است که مشکلات متعددی را برای جسم و روان بیمار ایجاد می‌کند. فلج، مشکلات لامسه، اختلال در مهارت‌های حرکتی، اختلال در مهارت‌های شناختی، اختلال در تکلم، فلج برخی از قسمت‌های صورت، اختلال در بلع و… تنها بخشی از مشکلاتی هستند که به دنبال سکته مغزی اتفاق می‌افتند. مراکز توانبخشی سکته مغزی با انجام گفتاردرمانی، کاردرمانی، روان‌درمانی، ماساژدرمانی و… بیمار را در مسیر بهبودی قرار می‌دهند. قرار گرفتن بیمار در مسیر بهبودی در گرو انتخاب بهترین مرکز توانبخشی خواهد بود. از این رو؛ در انتخاب کلینیک توانبخشی باید نهایت دقت را بکار بگیرید.

توانبخشی سکته مغزی

بهترین و مناسب‌ترین کلینیک توانبخشی برای بیماران سکته مغزی کجاست؟

امروزه کلینیک‌های توانبخشی بسیاری هستند که در زمینه بهبود بیماران سکته مغزی فعالیت می‌کنند. اما؛ تنها برخی از آن‌ها در انجام این کار موفق عمل می‌کنند. چرا که قرار گرفتن بیمار در مسیر بهبودی و همچنین رسیدن به موفقیت، نیازمند تخصص کادر مراکز توانبخشی می‌باشد. مراکز و کلینیک‌هایی که در زمینه سکته مغزی، علائم سکته، عوارض سکته مغزی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، روان‌درمانی و در حالت کلی توانبخشی سکته مغزی اطلاعات کافی ندارند، نمی‌توانند در این مسیر به موفقیت دست پیدا کنند. در نتیجه؛ باید کلینیک‌هایی را بیابید که روند درمان بیمار را مدام کنترل کرده و با استفاده از روش‌های نوین در راستای بهبودی وی تلاش می‌کنند.

تبسم، از جمله کلینیک‌های بزرگ در زمینه توانبخشی سکته مغزی است که به موفقیت‌های بزرگی دست یافته است. این مرکز با استفاده از کادری حرفه‌ای و باتجربه در زمینه توانبخشی قادر است توانایی‌ها و مهارت‌های از دست رفته شما را بازگرداند. از انتخاب کلینیک تبسم پشیمان نخواهید شد.

احیای بیمار سکته مغزی

بخش‌های مختلف کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم برای درمان بیماران

  1. ارزیابی توسط پزشک متخصص: اولین بخش در کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم، ارزیابی‌های اولیه بالینی بیمار و ارائه برنامه‌ی درمانی مناسب با توجه به مشکلات پیش‌آمده می‌باشد. پزشکانی که مسئولیت این کار را برعهده دارند، باید بصورت مداوم روند بهبودی بیمار را تحت نظر بگیرند. با در نظر گرفتن روند بهبودی می‌توانند برنامه‌های درمانی بیمار را تغییر داده و با توجه به شرایط جدید، برنامه‌ای جدید تنظیم نمایند.
  2. فیزیوتراپی: یکی دیگر از واحدهای فعال در مرکز توانبخشی تبسم، واحد فیزیوتراپی می‌باشد. در حقیقت؛ فیزیوتراپی در کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم شامل دو بخش الکتروتراپی و تمرین درمانی است. این دو بخش در کنار هم به پیشرفت سریع‌تر در زمینه درمان بیمار کمک می‌کنند. بهبود قدرت عضلانی، تعادل در تنه، بهبود وضعیت حرکتی و کاهش عوارض جسمی از جمله اهداف واحد فیزیوتراپی به شمار می‌روند.
  3. کاردرمانی: کادر درمان واحد کاردرمانی در مرکز توانبخشی تبسم به بیماران سکته مغزی کمک می‌کنند تا بتواند استقلال داشته باشد و کارهای شخص خود را انجام دهد. بهبود وضعیت تعادلی و بهبود وضعیت حرکتی از جمله اهداف این واحد از کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم می‌باشند.
    دکتر روزبه کاظمی
  4. گفتاردرمانی: یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که برای بیماران سکته مغزی پیش می‌آید، مشکلات در بلع، خواندن، نوشتن و در حالت کلی اختلال در ارتباطات کلامی و غیرکلامی می‌باشد. گفتاردرمانان متخصص در مرکز توانبخشی تبسم، مشکلات به وجود آمده را بررسی کرده و برای درمان بیمار آموزش‌های لازم را به خانواده وی می‌دهند.
  5. تحریک‌درمانی: کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم، جزو اولین مراکز و کلینیک‌هاییست که از به‌روزترین تکنولوژی‌ها در جهت بهبود عملکرد مغز و کاهش عوارض جسمی و روحی استفاده می‌کند. این روش در صورتی که توسط پزشک متخصص و کاربلد انجام شود، می‌تواند با سرعت بالایی مشکلات شناختی، حرکتی و گفتاری بیمار را رفع نماید.
  6. حل اختلالات تعادل: مجموعه تبسم از بهترین و مجهزترین دستگاه‌ها برای بهبود حرکت و کاهش سقوط بیمار استفاده می‌کند. اگر در حفظ تعادل مشکل دارید، می‌توانید به کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم مراجعه نمایید.
  7. مشاوره تغذیه: بسیاری از افرادی که دچار سکته مغزی می‌شوند، معمولا از بیماری‌هایی همچون دیابت، فشار خون، چربی خون و یا افزایش وزن رنج می‌برند. از این رو؛ وجود یک متخصص تغذیه برای کنترل تغذیه بیمار در روند درمان بیماری و پس از آن، دارای اهمیت است. مرکز توانبخشی سکته مغزی ما، دارای کارشناسان تغذیه توانمند بوده و رژیم تغذیه‌ای بیمار را از طریق اطرافیان وی کنترل می‌نماید.
  8. روان‌درمانی: اضطراب، افسردگی و ناامیدی از جمله مشکلات روانی هستند که روی بیمار و خانواده وی تاثیر می‌گذارند. از این رو؛ بهتر است پزشکان متخصص در جهت رفع این مشکلات تلاش کنند.

کلینیک توانبخشی سکته مغزی

ارائه خدمات مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلینیک توانبخشی تبسم، ارائه خدمات توانبخشی در منزل بیمار می‌باشد. کلینیک توانبخشی در جهت راحتی و همچنین رفاه حال بیماران سکته مغزی، امکان ارائه خدمات توانبخشی را در منزل بیماران نیز فراهم کرده است. البته تنها برخی از بخش‌های درمانی در منزل قابل اجرا می‌باشند. کاردرمانی، ماساژدرمانی و گفتاردرمانی از جمله این واحدها هستند. اگر به هر دلیل قادر به خروج از منزل و مراجعه حضوری به کلینیک‌های توانبخشی سکته مغزی هستید، به شما پیشنهاد می‌دهیم از خدمات درون منزل مجموعه تبسم استفاده نمایید. نکته قابل توجه درباره سکته مغزی و آسیب‌های ناشی از آن، استفاده سریع از خدمات توانبخشی است تا بدن بتواند هرچه سریع‌تر به سلامتی خود دست پیدا کند. اگر دچار این اختلال مغزی هستید، از شما می‌خواهیم کلینیک تبسم را به عنوان بهترین مرکز توانبخشی سکته مغزی در منزل انتخاب نمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا