کسب و کار

چه مطالبی در دوره ttc آموزش داده می‌شود؟

مدرس دوره TTC به عنوان اولین قدم شما را برای انجام یک تدریس در آینده آماده می کند و به اشکالات شما پاسخ می دهد. دانش آموزان کلاس های TTC پایه و روش های کاربردی تدریس زبان انگلیسی از جمله System Language و Language Skills را می آموزند. آن ها همچنین مهارت های لازم از جمله مدیریت کلاس، مدیریت کلاس، شیوه های تدریس مختلف، تهیه درسنامه، رفتار حرفه ای، تکنیک های ارزیابی و استفاده از مواد آموزشی تکمیلی را می آموزند.

در این مطلب می خواهیم با شرح مواردی که در دوره ttc مورد آموزش است شما را بیشتر با محتوا این دوره آشنا کنیم.

دوره تربیت مدرس ttc چیست؟

دوره تربیت مدرس برنامه ‌ای است که مدرسان را با تکنیک‌ ها و استراتژی ‌های آموزشی مدرن مجهز می ‌کند که به آن ها کمک می ‌کند تا بهتر با زبان ‌آموزان خود ارتباط برقرار کنند، مدیریت کنند و به روشی آموزش دهند که اطمینان حاصل شود که همه زبان ‌آموزان در حال یادگیری و بهره ‌مندی هستند.

چرا دوره تربیت مدرس ttc ضروری است؟

آموزش مدرسان در قرن بیست و یکم عمدتاً به دلیل این واقعیت است که زبان آموزان نسل فعلی روش های تدریس سنتی را درک نمی کنند. ما نمی توانیم با روش های دیروز به زبان آموزان امروز آموزش دهیم. زبان آموزان در قرن 21 نیاز به شخصی سازی در آموزش دارند. هر زبان آموز به روش های بی شماری منحصر به فرد است، از جمله در نحوه تفکر، تجزیه و تحلیل، درک و انجام امور علمی. آموزش مدرسان برای اینکه بدانند چگونه زبان آموزان خود را به عنوان افراد منحصر به فرد با سبک های یادگیری متفاوت ببینند، بسیار ضروری است. هنگامی که اساتید این را درک کنند و بدانند که چگونه به سبک های مختلف یادگیری پاسخ دهند، تأثیر مثبتی بر صدها و هزاران زبان آموز خواهند گذاشت.

آموزش گام به گام بخش های مختلف زبان

زبان از چهار بخش اصلی یعنی مهارت گفتاری، نوشتاری، خواندن یا درک مطلب و شنیداری تشکیل شده است در کنار این چهار بخش مواردی چون تلفظ،‌ گرامر، واژگان و… نیز وجود دارند که شما باید با روش های آموزش هر بخش به خوبی آشنا شوید و یاد بگیرید که هر بخش را چگونه و با چه تکنیک موثری آموزش دهید و این موضوع می تواند برای افراد و کلاس های مختلف گوناگون باشد.

چگونگی برقراری ارتباط با زبان آموز در هر رده سنی

برقراری ارتباط با زبان آموز و داشتن یک رابطه مناسب بین استاد و زبان آموز امری ضروری در آموزش است. اگر شما نتوانید یک ارتباط مناسب با زبان آموزان خود برقرار کنید و روحیات آن ها و مدل یادگیری شان را درک نکنید در تدریس و انتقال مطالب به خوبی عمل نخواهید کرد.

این موضوع به بحث انگیزه نیز مرتبط می شود چرا که زبان آموز باید حس خوبی را از استاد و کلاس خود دریافت نماید تا ترغیب شود که در کلاس شرکت کرده و به یادگیری و تمرین بپردازد از این رو برقراری ارتباطی موثر با زبان آموزان بسیار مهم و ضروری می باشد.

چگونگی برگزاری یک کلاس هیجان انگیز

کلاس های زبان باید به صورتی برگزار شوند تا حس انگیزه را در زبان آموزان بوجود بیاورند. از این رو این کلاس ها باید با فعالیت های مختلف و تمرین های جذاب و استفاده از ابزارهای مختلف به صورت پویا و هیجان انگیز برگزار شود تا زبان آموزان در کلاس حس خسته کنندگی و کسلی را پیدا نکنند.

برای این منظور شما در دوره ttc با روش ها و متدهایی آشنا خواهید شد تا بتوانید این موضوع را به خوبی اجرا نمایید و سعی کنید کلاس تان را به شکلی جذاب برگزار کنید دوره ttc در آموزشگاه زبان دهخدا به صورت کاملا عملی به چگونگی برگزاری یک کلاس هیجان انگیز می‌پردازد.

طرز صحیح اصلاح و ویرایش غلط ها

اشتباه کردن بخشی از آموزش است و تا زبان آموزان به صورت مکرر مرتکب اشتباه نشوند به خوبی مطالب را یاد نخواهند گرفت در نتیجه استاد زبان باید به خوبی و با بیانی درست و شیوا و با روش هایی موثر به زبان آموزان غلط ها و اشتباهات شان را گوش زد کند و به آن ها کمک کند تا با انجام تمرین های موثر بر این اشتباهات فائق آیند.

تهیه درسنامه Lesson Plan

هر استاد زبان قبل از شروع هر جلسه از کلاس باید یک درسنامه برای جلسه ای که پیش رو دارد تهیه نماید. که این درسنامه شامل چند بخش می باشد که در مجموع شما را به هدف تان از آن جلسه می رساند و یادگیری را برای زبان آموزان در آن مبحث به ارمغان می آورد.

تهیه درسنامه امری مهم و ضروری است که یکی از مهم ترین بخش های دوره ttc می باشد چرا که روند کار کلاس و استاد را به خوبی مشخص می کند در نتیجه یادگیری این کار در دوره ttc با تمرین ها و دموهای مختلف برای مهارت های گوناگون مورد آموزش می باشد.

آموزش مدیریت زمان و کلاس

شما برای تدریس در هر جلسه زمان محدودی را در اختیار دارید در نتیجه باید بتوانید زمان را به خوبی مدیریت کنید تا بتوانید مطالب آموزشی را به خوبی تدریس نمایید.

همچنین مدیریت کلاس مخصوصا در کلاس های گروهی به صورت حضوری و‌ آنلاین بسیار مهم است تا بتوانید در زمانی که مشخص کردید به تدریس مباحث مورد نیاز بپردازید.

در دوره ttc این موارد به خوبی آموزش داده می شود و شما با دموهایی که در طول دوره می دهید این موارد را به خوبی تمرین خواهید کرد.

دوره ttc در آموزشگاه زبان دهخدا

موسسه زبان دهخدا با توجه به نیاز پرورش اساتید زبان که بتوانند با روش های درست به تدریس زبان بپردازند به برگزاری دوره های ttc براساس متدهای CELTA می پردازد.

این دوره ها به صورت حضوری و آنلاین به شکل خصوصی و گروهی برگزار می شوند و در پایان دوره به شما یک مدرک معتبر داده خواهد شد و از افراد برتر و مشتاق برای همکاری با موسسه دعوت خواهد شد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا