راهنمای خرید

التراسونیک چیست؟

التراسونیک چیست؟

دستگاه التراسونیک برای اینکه بتواند به خوبی امواج صوتی را دریافت و کنترل کند، نیاز به حسگر های خاصی دارد.  این حس گر ها با توجه به محدوده فرکانس ها ، به دو دسته صنعتی و غیر صنعتی تقسیم میشوند.

به صورت معمول حسگر های دستگاه التراسونیک دارای یک فرستنده و یک گیرنده التراسونیک هستند. عملکر این حسگر ها به این صورت است که بعد از دریافت امواج با در نظر گرفتن زمان بازگشت موج و کیفیت امواج بازتابی، اطلاعاتی درباره عمق، نوع و سرعت موانع بدست می‌آورند.

فناوری آلتراسونیک چه کاربرد هایی دارد؟ آشنایی با کاربرد دستگاه التراسونیک

از کاربرد های دستگاه های فراصوت، میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. تخلیه الکتریکی برای بهبود خواص سطحی.
 2. افزایش نرخ بارداری.
 3. سنجش فاصله.
 4. تعیین عمق مخزن.
 5. شستشوی دقیق ظروف آزمایشگاهی.
 6. تعیین فشار خون بیماران.
 7. همگن سازی مواد مذاب.
 8. جوشکاری مواد غیر هم جنس.
 9. ریخته گری.
 10. تراشکاری.
 11. فرزکاری.
 12. سوراخکاری.

شرکت آماج سونیک برترین تولیدکننده دستگاه جوش اولتراسونیک

شرکت آماج سونیک یکی از برترین تولید کننده دستگاه اولتراسونیک است. از جمله دستگاهای تولید کننده آماج سونیک به شرح زیر است:

 • حمام آلتراسونیک
 • گان دستی
 • اولتراسونیک چرخشی
 • دستگاه تولید ماسک
 • دستگاه جوش پلاستیک اولتراسونیک
 • و…

شرکت آماج سونیک با ۲۰ سال قدمت و سابقه همکاری با برترین برندها را دارد.تمامی تولیدات این شرکت خدمات، مراحل نیازسنجی، طراحی و ساخت دستگاه، پشتیبانی از تعمیرات و سرویس های سالیانه دستگاه ، آموزش پرسنل و… را شامل می شوند.

کاربرد دستگاه جوش التراسونیک چیست؟

دستگاه جوش اولتراسونیک در صنایع تولیدی ، درمانی و… کاربردهای فراوانی دارد.  از جمله کاربرد آن در صنایع:

 • کاربرد در صنایع خودروسازی
 • صنایع بسته بندی
 • اتصال قطعات پلیمری همجنس و غیر همجنس
 • اتصال قطعات فلزی نازک همجنس و غیر همجنس
 • اتصال قطعات فلزی و قطعات سرامیکی و شیشه
 • اتصال قطعات پلیمری به قطعات فلزی
 • و…

قیمت برای خرید دستگاه جوش پلاستیک

به طور کلی دستگاه های جوش التراسونیک با توجه به کارکرد و نوع ساخت هزینه های متفاوتی دارند و بین قیمت ۲۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان عرضه می شوند. شما می توانید برای اطلاعات دقیق تر با آماج سونیک تماس بگیرید تا بتوانید از قیمت های قطعی اطلاع یابید.

خرید دستگاه جوش پلاستیک یا جوش پلاستیک اولتراسونیک

اگر قصد خرید دستگاه جوش التراسونیک را دارید بهتر است مراحل کار آن را بدانید:

۱. Surface Preparation یا آماده سازی سطح:

این مرحله شامل براده برداری است. به این دلیل که آلودگی وجود لبه های اضافی باعث افت کیفیت جوشکاری می شود.

۲. Heating یا گرم کردن:

در مرحله گرم کردن از انرژی امواج فراصوت با فرکانس های بیشتر از ۲۰ تا ۷۰ کیلو هرتز استفاده می کنند.

۳. pressing یا فشردن:

زمانی که دو قطعه کار به اندازه کافی گرم شدند باید به یکدیگر فشرده شوند. این فشار توسط سیستم هورن(شیپوره) دستگاه های جوش ایجاد می شود.

۴. Intermolecular Diffusion یا آمیزش بین مولکولی

تماس دو قطعه کاری که گرم شده اند و در آستانه ذوب شدن قرار دارند و به یکدیگر فشرده می شوند فرصت را برای آمیزش مولمول های دو قطعه کار با یکدیگر آغاز می کند.

۵. cooling یا خنک کردن

انجماد و سرد شدن محل جوشکاری، آخرین مرحله است و در این مرحله، پلیمر ها ساختار خود را که در قبل از جوشکاری داشته اند دوباره به دست می آورند.

مزایای خرید دستگاه جوش پلاستیک

 1. در روش جوشکاری با دستگاه التراسونیک علاوه بر اینکه ایمن است خیالتان راحت است که در زمان نیز صرفه جویی خواهید کرد. به این صورت که در کسری از ثانیه باعث اتصال قطعات پلاستیکی به یکدیگر می شود. در نتیجه چون افراد جوشکار در معرض گازهای قابل اشتعال و شعله قرار نمیگیرند، روشی ایمن به حساب می آید. البته در جوشکاری با روش، این امکان وجود دارد که به خاطر فرکانس بالا، باعث آسیب شنوایی به انسان می شود. اما با قرار دادن دستگاه در محفظه و یا استفاده از محافظ گوش، می تواند این خطر را کاهش دهد.
 2. همانطور که گفته شد دستگاه التراسونیک باعث صرفه جویی در وقت و زمان می شود.
 3. جوشکاری با این دستگاه در دماهای پایین تری انجام می شود. به همنی دلیل جوشکاری با میزان انرژی کمتری انجام می شود. که همین عامل باعث صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی خواهد شد.
 4. یکی از مزیت های این دستگاه کمک به محیط زیست است زیرا از ماده افزودنی استفاده نمی شود.
 5. در این روش جوشکاری پیوند محکمی بین قطعات ایجاد می کند و سبب استحکام بالای جوش می شود. پس این روش جوشکاری کیفیت بالایی دارد. جوشکاری التراسونیک راندمان بالایی دارد و در اغلب صنایع کاربرد دارد.
 6. این فرایند به صورت خودکار اتفاق می افتد که باعث صرفه جویی در نیروی انسانی و کمک به در تهیه سریع تر قطعات مورد نیاز می شود.
 7. به نسبت می توان گفت که از دستگاه های جوشکاری سنتی دقیق تر و قوی تر است.
 8. این روش جوشکاری برای قطعات ظریف، پیچیده، حساس و … کاربرد دارد.

معایب خرید دستگاه جوش پلاستیک

اگر قصد خرید دستگاه جوش پلاستیک را دارید بهتر است یکسری از معایب آن را نیز بدانید، هرچندکه مزایای آن بیشتر است، اما این روش تولید نیز چندان عاری از عیب نیست. محدودیت های این روش عبارت است از:

مواد مصرفی

اگرچه این تکنیک برای جوشکاری طیف زیادی از ترموپلاست ها و فلزات انجام می شود.اما برای جوشکاری تمامی مواد ایده آل نیست. جوشکاری مافوق صوت برای موادی که رطوبت بالایی درون ساختار دارند، روش مناسبی نیست. مواد فوق العاده مستحکم و سخت مانند مواد ترموپلاست در مواجهه با این فرآیند با مشکل مواجه می شوند.

اندازه قطعات

در هنگام جوشکاری، با تکنیک فراصوت باید به این نکته توجه کرد که نمیتوان آن را برای  تمامی ابعاد دلخواه به کار برد. انرژی فراصوت برای تولید موافصلی با طول بیش تر از ۲۵۰mm کافی نیست. علاوه بر‌آن مواد ضخیم با استفاده از انرژی ناشی از ارتعاش مکانیکی به آسانی متصل نمی شوند. در نتیجه این روش چندان مفید نیست.

نوع مفصل

جوشکاری مافوق صوت را می توان برای اتصالات مخصوص طراحی شده که در آن قطعات به طور مستقیم با سطح صاف، با یکدیگر همپوشانی دارند، استفاده کرد. از طریق این روش نمی توان مفاصل واقع شده در گوشه، کنار و لبه ها را به طور موثر جوش داد.

تجهیزات خاص

به عنوان بخشی از نیاز جوشکاری، ابزار های سفارشی برای اجرای پروژه های مختلف می تواند با هم متفاوت باشد. مثلا نیاز به ابزار CNC ضرورت دارد. اما استفاده از این ابزار برای شرکت های کوچکی که فضای محدود و نیروی کار متفاوتی دارد می تواند مشکل ساز باشد.

هزینه بالا

تجهیزات جوشکاری فراصوت، به مقدار زیادی از تجهیزات جوشکاری سنتی گران تر است. افراد تصور می کنند که برای کاهش هزینه ها، خریدن ابزار ارزان قیمت کار خوبی است. اما این ابزار ها چون کیفیت پایینی دارند، چندان قابل اعتماد نیستند. اگر شرکت شما قصد خرید دستگاه جوش پلاستیک دستی یا دستگاه جوش پلاستیک ( دستگاه دوخت التراسونیک ) را دارد بهتر است تجهیزات با کبفیت تهیه کند.

قابلیت های برجسته التراسونیک چیست؟

جوشکاری با دستگاه مافوق صوت مزایای زیادی دارد پس اگر قصد خرید دستگاه جوش پلاستیک را دارید تا انتها با ما همراه باشید

از سری مزایای این دستگاه عبارت اند از:

 1. سرعت بالا

سرعت انجام فوق سریع، از مهم ترین مزیت های جوشکاری التراسونیک است .دلیل به سرعت ذوب شدن  انتقال لرزش های صوتی با فرکانس بالا به مواد است. سپس مواد جوش داده می شوند و سرد خواهند شد. این فرایند در اکثر موارد حداکثر تا چند تا ثانیه طول خواهد کشید. همین موضوع سبب افزایش توان و بالا رفتن کیفیت نهایی کار و جوشکاری می شود.

 1. کاهش هزینه های تولید

بهتر است بدانید که در فرآیند جوشکاری با دستگاه آلتراسونیک از نظر مصرف مواد، بسیار مقرون به صرفه است. قابلیت هایی مانند عدم استفاده از لحیم و یا مواد چسبنده، عدم دخالت دست در تولید فرآیند تولید و همچنین تولید اتصالاتی با کیفیت بالا، باعث کاهش هزینه های پروژه می شود.

 1. ایمنی

اگر قصد خرید دستگاه جوش پلاستیک را دارید شک نکنید زیرا تجهیزات جوشکاری اولتراسونیک در مقایسه با دیگر تکنیک های جوشکاری، بسیار ایمن تر هستند. دلیل ایمن بودن این است که، انرژی مافوق صوت به صورت بسیار هدفمند منتقل می شوند و خطرات ناشی از انرژی الکتریکی اضافی جوشکاری را کاهش می دهد. همچنین میزان تولید حرارت در این دستگاه بسیار پایین است. میزان حرارت تولیدی در نقطه ای متمرکز می شود و به سرعت نیز دفع خواهد شد. این مورد باعث می شود که خطر آسیب دیدن تجهیزات اطراف به حداقل برسد.

 1. قابلیت اطمینان

تجهیزات جوشکاری التراسونیک، بعد مونتاژ و آزمایش، خیالتان کاملا راحت که با قابلیت اطمینان بسیار بالایی کار خواهند کرد. این فرآیند به صورت خودکار نیز انجام می شود. یعنی به صورتی که می توان هزاران قطعه را با حداقل میزان دخالت دست جوش داد. به همین علت است که شما، نگرانی درباره خرابی تجهیزات و جوشکاری معیوب نخواهید داشت.

 1.  انعطاف پذیری

یکی از مزیت هایی که در خرید التراسونیک است به این صورت شما می توانید که جوشکاری را  بر روی طیف های زیادی از مواد پلاستیکی و فلزی که ضخامت های متنوعی دارند اعمال کنید

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا