پوست و مو

خطر بیرون زدگی رگ های واریسی و درمان آن در کلینیک دکتر ضربان

واریس زمانی اتفاق می افتد که دریچه های کوچک وریدها ضعیف می‌شوند و این دریچه‌ها معمولاً از برگشت جریان خون در وریدها جلوگیری می‌کنند و در صورت آسیب، خون در وریدها تجمع می‌یابد. این حالت باعث پیچ خوردگی و تورم رگ ها و وریدها می‌شود که قابل مشاهده است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که برای واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟ کلینیک دکتر ضربان با کادری مجرب و با حضور اساتید و پزشکان متخصص آماده‌ی خدمت رسانی به شما می‌باشد.

علائم آن چیست؟

رگ های واریسی به دلیل ظاهر آبی تیره یا بنفش آن قابل مشاهده هستند و اغلب در زیر پوست ظاهر می‌شوند.
علائم واریس عبارتند از:

  • احساس سوزش در پاها
  • احساس ناراحتی، سنگینی یا درد در پاها
  • گرفتگی عضلانی که در شب بدتر می شود
  • تورم پا و مچ پا

پوست خشک یا خارش دار که در ناحیه رگ‌های واریسی نازک به نظر می رسد
رگ‌های عنکبوتی و واریسی می‌توانند چیزی بیش از ظاهر را تحت تأثیر قرار دهند. این رگ‌ها می‌توانند مشکلات جدی ایجاد کنند و برخی از واریس‌ها عوارضی مانند لخته شدن خون در پاها و زخم های باز ایجاد می‌کنند. یک درمان کم تهاجمی می تواند رگ های پا را حذف یا از بین ببرد.

همچنین می تواند علائمی مانند درد و خستگی را کاهش دهد و از عوارض آن جلوگیری کند.

علل ایجاد رگ‌های واریسی

رگ‌های واریسی و رگهای عنکبوتی، رگهای آسیب دیده هستند و دریچه‌‌های موجود در وریدهای سالم خون را در یک جهت به قلب باز می گرداند. اگر این دریچه ها ضعیف شوند، خون برگشته و در سیاهرگ ها جمع می‌شود. همچنین وجود خون اضافی در ورید باعث فشار بر دیواره سیاهرگ می شود. با فشار ثابت، دیواره سیاهرگ ضعیف شده و برآمده می شود و با گذشت زمان شاهد واریس یا رگهای عنکبوتی می‌شویم.
برخی از افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا به این رگ ها هستند و اگر سابقه خانوادگی واریس دارید، بیشتر مستعد ابتلا به آن هستید. یکی دیگر از دلایل ایجاد واریس، نشستن یا ایستادن طولانی مدت است. این سیاهرگ‌ها با افزایش سن و در دوران بارداری بیشتر نمایان می شوند و برای بهترین درمان واریس در دوران بارداری، باید با متخصص عروق مشورت کنید. رگهای عنکبوتی می توانند در اثر نور خورشید، تغییرات هورمونی یا ضربه نیز ایجاد شوند.

درمان قطعی واریس پا - تپش

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا سریع‌ترین روش درمان واریس پا لیزر است؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که بله از سریع‌ترین روش‌های درمانی واریس روش لیزری است اما روش‌های دیگری وجود دارد که می‌توان به مرور از شر واریس پا  به طور سطحی خلاص شد.

گزینه های درمانی شامل مراقبت های حمایتی و جراحی جزئی است. متخصص پوست ممکن است از یک یا چند روش درمانی استفاده کند:

مراقبت حمایتی

یک متخصص پوست می تواند نکاتی را در مورد بهبود گردش خون به شما ارائه دهد که این نکات عبارتند از:

  • ورزش
  • بالا نگه داشتن پاها
  • اگر برای مدت طولانی می نشینید، هر 30 دقیقه یکبار برخیزید و راه بروید
  • اگر برای مدت طولانی ایستاده اید، هر 30 دقیقه یک بار استراحت کنید
  • از حمام داغ طولانی خودداری کنید

با این نکات می توانید از واریس و رگ های عنکبوتی جلوگیری کنید، اما نمی‌توانید از شر وریدها خلاص شوید.

برای واریس به چه دکتری مراجعه کنیم؟- دکتر ضربان

معاینه فیزیکی می تواند به متخصص پوست کمک کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان ورید پا برای شما بی‌خطر است یا خیر. در طول معاینه فیزیکی، او رگ‌های قرمز ران را از نزدیک بررسی می کند و در مورد سابقه پزشکی شما می پرسد. آزمایش‌های غیرتهاجمی مانند سونوگرافی داپلر که جریان خون را در وریدهای پا نشان می‌دهد ممکن است مورد نیاز باشد. پلتیسموگرافی از فشار خون برای اندازه گیری تغییرات حجم خون استفاده می‌کند که می‌تواند به تشخیص مشکلاتی مانند جریان غیر طبیعی خون کمک کند. پس از بررسی تمام اطلاعات، متخصص پوست می تواند به شما بگوید که آیا درمان ورید پا برای شما مناسب است و کدام روش درمانی موثرتر است. گاهی اوقات بیش از یک نوع درمان برای بهترین نتایج و حداقل عوارض جانبی توصیه می شود که پیشنهاد ما به شما برای تشخیص دقیق مراجعه به متخصص قلب و عروق در کلینیک دکتر ضربان می‌باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا