طالع و فال

فال نخود چیست و چگونه گرفته می شود؟

فال نخود یک فال باستانی است که از روزگاران دور توسط مردم ما گرفته می‌شده است.

فال نخود به ما می‌گوید که آیا برای کاری که نیت انجام آن را داریم، اقدام کنیم یا با پیشه کردن صبر اثر منفی آن کار را از بین ببریم. برای گرفتن این فال، فقط نخود و پارچه لازم داریم که شرایط آن‌ها در ادامه برای شما گفته شده است. یک دعا هم هست که باید قبل از گرفتن فال بخوانید، سپس دقیقاً طبق روشی که گفته شده اقدام به تقسیم کردن نخودها کرده و بر حسب باقی‌مانده‌ها و شرحی که برای هر حالت نوشته شده در مورد نیت‌تان تصمیم بگیرید.

نحوه گرفتن فال نخود

وسایل لازم برای گرفتن فال نخود

برای گرفتن فال نخود بایستی ۴۱ عدد نخود سالم و شسته شده را به همراه پارچه‌ای تمیز آماده کرد. این پارچه و نخودها باید به فال گرفتن اختصاص داده شوند. و پارچه هم بهتر است فقط مخصوص همین نخودها باشد نه نخودهای دیگری.

دانه‌های نخود پس از هر بار استفاده دوباره به درون پارچه برمی‌گردند و برای استفاده بعدی کنار گذاشته می‌شوند.

دعای قبل از گرفتن فال نخود

بهتر است قبل از گرفتن فال نخود این دعا خوانده شود:

ماشاءالله توج‌ها الی الله، ماشاءالله تعبدا الی الله، ماشاءالله تلطفا الی الله، ماشاءالله تذاللا لله، ماشاءالله استضارا باالله، ماشاءالله استکانه لله، ماشاءالله تضرعا الی الله، ماشاالله استعانه بالله، ماشاءالله استغاثه بالله، ماشاءالله لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم

  • قبل از اقدام به گرفتن فال نخود وضو گرفته و رو به قبله می‌نشینیم و پس از خواندن سوره‌ای از قرآن، پارچه‌ای مخصوص محتوی نخود را پهن کرده و نیت می‌کنیم. سپس ۴۱ نخود سالم و تمیز را در وسط پارچه قرار می‌دهیم.
  • حالا با دو دست نخودها را به سه قسمت دلخواه تقسیم می‌کنیم. به این صورت که یک دسته را با دست راست و یک دسته را با دست چپ جدا می‌کنیم. دسته سوم هم می‌شود همان نخودهایی که وسط باقی مانده‌اند. موقع تقسیم کردن نخودها حتماً به این نکات توجه کنید که:                                                                              حتماً به وسیله هر دو دست نخودها را به ۳ قسمت تقسیم کنید.                                                             در هنگام تقسیم کردن نخودها به هیچ وجه آن‌ها را نشمارید.
  • آن دسته نخودهایی که با دست راست جدا کرده‌اید را گروه ۱ می‌نامیم. آن دسته‌ای که با دست چپ جدا کرده‌اید را گروه ۲ می‌نامیم، دسته سوم هم می‌شود گروه ۳.
  • در مرحله بعد از هر دسته باید ۴ تا ۴ تا نخود جدا کنیم و این کار را تا جایی ادامه دهیم تا ۴ نخود یا کمتر باقی بماند. از اینجا را با یک مثال پیش می‌رویم: مثلاً فرض کنید در گروه ۱، ۲۱ عدد نخود دارید که ۵ دسته ۴ تایی می‌دهند، در این حالت باقی‌مانده ۱ نخود می‌شود. فرض کنید در دسته ۲ هم ۱۴ نخود دارید. اینجا باقی‌مانده ۴ نخود می‌شود. جواب فال ما به همین باقی‌مانده‌ها بستگی دارد.
  • برای هر سه دسته این کار را می‌کنیم. یعنی نخودها را ۴ تا ۴ تا جدا کرده و کنار می‌گذاریم تا به باقی‌مانده‌ها که ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ نخود باشند برسیم.

حالا برای این باقی‌مانده‌ها ممکن است یکی از ۴ حالت زیر پیش بیاید.

تفسیر فال نخود

حالت اول (حالت دوک)

حالت اول اینست که ما این باقی‌مانده‌ها را داشته باشیم: ۴، ۳، ۲.

به این حالت، حالت دوک می‌گویند و هر ترتیبی از اعداد ۲، ۳ و ۴ حالت دوک ایجاد می‌کند که حاکی از جواب بد است. البته ذکر این نکته ضروری است که در فال نخود، بد مطلق وجود ندارد و ممکن است نتیجه در آینده تغییر کند. در حالت دوک فقط باید به صاحب نیت هشدار داد که کار مورد نظر را به تعویق بیندازد. در غیر این صورت نتیجه مطلوبی از انجام آن کار نخواهد گرفت.

حالت دوم (حالت الله)

حالت دوم به این شکل است که باقی‌مانده‌ها ۰، ۰ و ۱ شوند یا ۱، ۰ و ۰ شوند یا ۰، ۱ و ۰ شوند. در این صورت نتیجه فال بسیار بسیار خوب است. وقتی با جدا کردن دسته‌های ۴ تایی در گروه اول تنها یک نخود باقی بماند دیگر بدون شک حالت الله صورت گرفته و کار را ادامه نمی‌دهیم.

حالت سوم (حالت آسمان یا ۵ تن آل عبا)

در این حالت باید مجموع باقی‌مانده‌ها ۵ شود. پس مثلاً ۱، ۱ و ۳ یا ۱، ۲ و ۲ همین حالت آسمان هستند و نتیجه فال را خوب نشان می‌دهند.

حالت چهارم (حالت ۹ نبی الله)

در این حالت هر سه گروه باقی‌مانده‌هایشان ۳ شده یعنی داریم ۳، ۳ و ۳. تعبیر این حالت هم خوب است.

بقیه حالات را که جزو هیچ یک از این ۴ دسته نباشند حالت احتمالی یا حد میانه می‌گویند که در صورت ظاهر شدن‌شان این معنی را می‌دهند که انجام دادن یا ندادن کاری که برای نیت شده فرقی نمی‌کند.

بهترین زمان گرفتن فال نخود

به طور کل هر زمانی برای گرفتن این فال خوب است، اما بین دو نماز، بعد از نماز، شب جمعه‌ها، سحرگاهان، پیش از طلوع و غروب آفتاب و مابین نیمه شب تا ثلث باقیمانده شب بهترین زمان‌ها برای گرفتن فال نخود است.

تفاوت فال نخود با دیگر فال‌ها

تفاوت عمده فال نخود با فال‌های دیگر این است که در فال نخود آمدن جواب بد، بد مطلق معنی نمی‌دهد و ممکن است این جواب ناخوشایند به مرور زمان اثر خود را از دست بدهد و نهایتاً به جوابی مطلوب تبدیل شود. ولی باید به هنگام آمدن جواب‌های منفی، برای زایل شدن اثر جواب، صبر پیشه کنیم و سپس اگر می‌خواهیم اقدام به انجام آن کار کنیم. در فال نخود بهتر است که برای یک نیت چندین بار فال گرفته نشود. البته در مواقعی که لزوم گرفتن مجدد فال احساس می‌شود می‌توان با وقفه‌ای کوتاه، مثلاً یک روز، برای همان نیت قبلی فال را تکرار کرد.

3.9/5 - (15 امتیاز)
منبع
setare

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. عدد صفر چطور درمیاد؟به هرحال وقتی چهار تایی جدا میکنیم درنهایت باقیمانده ۱یا۲یا۳ویا۴درمیاد صفردرنمیاد مگر اینکه هروقت ۴ تا بای ماندصفر حساب کنیم

  2. چطور ۱۴تا باشه و ۴تا ۴تا جداکنیم و آخر ۴تا مبمونه؟؟تودوخدا درست توضیح بدین..اگه ۴تا موند چیکار کنیم..۴میشه یا صفر؟
    اینطوری یا توی حواب صفر نداریم یا ۴.توروخدا درست بیان کنین

  3. سلام اگه از هر دسته یک عدد موند مثلا دسته اول ۱دسته دوم ۳ودسته سوم ۲موند این چی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا