خانه داری

فرمول خانه‌ تکانی سریع برای افراد شاغل

خانه‌تکانی یکی از کارهای اصلی است که قبل از شروع سال نو باید انجام دهید. در این مقاله شمارا با روش‌های خانه‌تکانی سریع مخصوص خانم‌ها و آقایان شاغل آشنا می‌کنیم.

تبلیغات

فرمول خانه‌تکانی سریع برای مردان وزنان شاغل

شب عید است و کارهایی که همه دوست دارند برای خانه‌هایشان انجام دهند. این مراسم پیش از سال نو برای افرادی که پرمشغله هستند بسیار سخت‌تر می‌گذرد. آن‌هم وقتی استانداردهای پایینی نداشته باشند. چندین راهکار روشن‌کننده برای این افراد وجود دارد تا هم به کارهای خانه برسند و هم‌فشار عجیب‌وغریبی را تحمل نکنند. شاغل هستیم، مادر هستیم، پدر هستیم و به‌طورکلی ما «پرمشغله» به‌حساب می‌آییم. چه بشود که وقت اضافی پیدا کنیم که آن‌هم آن‌قدر چاله از پیش کنده‌شده داریم که به کارهای دیگر نمی‌رسیم؛ اما شب عید هم که می‌شود، همه دوست دارند خانه‌تکانی داشته باشند و این کار از مناسک پیش از ورود به سال جدید است. حالا با مشغله‌ای که داریم، چطور می‌توانیم به کارهای خانه و نظافت برسیم؟ آیا باید خانه‌تکانی را از ذهنمان پاک‌کنیم یا راه دیگری برای ما وجود دارد؟

1) کارها را دسته‌بندی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

2) رمز اصلی این مدیریت دو الی سه‌هفته‌ای، برنامه‌ریزی و داشتن اولویت‌هاست.

3) کارهای خانه را با کمک یکدیگر پیش ببرید.

تبلیغات

4) از خانواده کمک بگیرید.

5) از نیروی کمکی استفاده کنید.

شما بیش از سایرین نیاز به این برنامه‌ریزی دارید. هرزمانی که علاقه داشته باشید نمی‌توانید کارتان را شروع کنید. بهترین کار تخمین زدن زمان موردنیاز است. کارهای خانه را دسته‌بندی کنید. شاید به نظرتان برسد که این کار ممکن نیست، اما نمونه‌های موفق زیادی که وجود دارند، از ممکن بودن و شیرینی آن حرف می‌زنند.

 اول: مرتب کردن و تمیز کردن کمدهای اتاق‌ها

 دوم: نظافت داخل کابینت‌ها

تبلیغات

 سوم: پرده‌ها

 چهارم: مبل و فرش

 پنجم: پنجره و دیوار

روش تمیز کردن کمدهای اتاق‌ها برای افراد شاغل

برای کسانی که پرمشغله هستند، این دسته‌بندی ضروری است. شما باید سعی کنید ظرف یک الی دو روز هرکدام از این دسته‌ها را به پایان برسانید. اگر زمان لازم برای این کارها را ندارید می‌توانید از بزرگ‌ترها و یا نیروی کمکی استفاده کنید. بزرگ‌ترها برای نگهداری از فرزندان شما می‌توانند به شما کمک کنند و شما با سرعت بهتری داخل کمدها را تمیز کنید. اولین کار تمیز کردن داخل کمدها و هدیه دادن لوازمی که نمی‌خواهیم و یا دور انداختن آن‌هاست.

روش تمیز کردن کابینت آشپزخانه برای افراد شاغل

برای نظافت داخل کابینت شما مجبور هستید یک الی دو روز زمان بگذارید. وسایل داخل کابینت را بیرون آورید. لایه کف آن را بشویید و خشک‌کنید. سعی کنید مته به خشخاش نگذارید و کارهایی که زمان زیادی می‌طلبد را به بعد از عید واگذار کنید. تمیزی و مرتب شدن کابینت‌ها قدم مثبتی است که نباید با فشار آوردن به خودتان باکارهای بزرگ‌تر، توان ادامه کارها را هم از خودتان بگیرید. در تمام این کارها زنان و مردان کنار هم می‌توانند با سرعت خوبی پیش بروند.

تبلیغات

خانه تکانیچگونه خانه تکانی سریعی داشته باشیم؟

 بهترین روش تمیز کردن پرده‌ها برای افراد شاغل

شما دو راه دارید. یا پرده را بشویید و به حالت نم‌دار آن را نصب کنید و یا به خشک‌شویی بدهید تا کار اتو را انجام دهد. همچنین می‌توانید کار شستن و اتوی پرده را به خشک‌شویی بسپارید که چندان مقرون به‌صرف نیست، اما برای بسیاری از افراد که مهارت چندانی در ماشین لباسشویی ندارند و یا فرصت کافی را ندارند، این گزینه مناسبی به شمار می‌رود. پیشنهاد ما شستن و پهن کردن فوری و یا سپردن اتو به خشک‌شویی است.

روش تمیز کردن مبلمان و کوسن‌ها برای افراد شاغل

ما دو نوع کوسن داریم. یک نوع کوسن زیپ دارد و می‌توانیم داخل ماشین لباسشویی آن را بشوییم؛ اما نوع دوم کوسن‌ها را نمی‌توانیم داخل ماشین لباسشویی بشوییم. این نوع کوسن‌ها که زیپپ ندارند، بارها توسط ما داخل ماشین لباسشویی خراب‌شده‌اند و فرم خودشان را ازدست‌داده‌اند. بهترین راه برای این کوسن‌ها خشک‌شویی است. هزینه خشک‌شویی بهتر از این است که با کوسن‌هایتان خداحافظی کنید. برای مبلم آن‌هم بهترین راه دستمال کشیدن با شامپوی مخصوص است. شما می‌توانید در این زمینه نیز از نیروی کمکی استفاده کنید.

روش تمیز کردن فرش برای افراد شاغل

در شستشوی فرش حواستان به رنگ‌های گیاهی باشد که با اندک آبی‌رنگ پس می‌دهند و بهتر است یا آن‌ها را نشوییم و یا به قالی‌شویی بسپاریم. در مرود فرش‌های دستبافت، توصیه به شستن هرسال نیست، زیرا عمر فرش را کاهش می‌دهد. بهترین کار استفاده از روفرشی‌های مناسب و زیبایی است که در بازار وجود دارد. اگر از ظاهر روفرشی‌ها خوشتان نمی‌آید بهتر است برای زیر پا از فرش‌هایی استفاده کنید که در شستشو رنگ پس نمی‌دهند. برای کسانی که پرمشغله هستند، مانند کارهای قبلی یک روز جمعه قبل از سال نیاز است تا کار فرش‌ها را به پایان برسانند.

روش تمیز کردن دیوار و پنجره برای افراد شاغل

هر چه به سال نو نزدیک‌تر شویم، کار دیوار و پنجره معنادارتر می‌شود. نیروی کمکی برای این کارها یکی از کارهای رایج در این زمان است؛ بنابراین استفاده از نیروی کمکی، مخصوصاً برای افرادی که پرمشغله هستند و یا دردهای عضلانی دارند، واجب می‌نماید.

به این مطلب امتیاز دهید

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
ghatreh

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا