خانه داری

چگونه از شر ساس خلاص شویم؟ روش های از بین بردن ساس در منزل

آشنایی با راه های موثر در مبارزه با ساس یکی از مهمترین مواردی است که با به کارگیری آنها می توان اقدام به نابودی ساس ها در منزل نمود. همانگونه که می دانید ساس یکی از حشرات ناقل انواع بیماری است که از آن به عنوان انگل خارجی یاد می شود و وجود این حشره در منزل می تواند یکی از مشکلات بزرگ برای افراد ساکن در منزل محسوب گردد. بر این اساس سعی نموده ایم روش های موثر برای از بین بردن ساس در منزل را گردآوری و در این مقاله ارائه دهیم و از این طریق شما را در جهت نابودی ساس ها یاری نماییم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید و از روش های ذکر شده برای از بین برده ساس ها نهایت استفاده را ببرید.

راه های موثر برای خلاص شدن از شر ساس در منزل

ساس های حشراتی ریز با بدنی بیضی شکل به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می باشند که اغلب در شکاف اجناس چوبی و لای درز های تشک و متکا مخفی شده و در تارکی شب از محل زندگی خود خارج شده و از خون بدن انسان تغذیه می کنند. البته در صورتی که انسانی در نزدیکی آنها یافت نشود، از خون حیوانات خونگرم نیز تغذیه می کنند. این حشرات ناقل انواع بیماری ها هستند و با گزش به انتقال بیماری می پردازند.

مطمئنا وجود چنین حشراتی در منزل بسیار زجرآور است و ترجیح می دهیم با موثر ترین روش برای مبارزه با ساس آشنا شویم، اما قبل از یادگیری این روش ها بهتر از با این حشره و محل زندگی اش بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که یادگیری روش های موثر در از بین بردن ساس ها از جمله نکات خانه داری مهم و  قابل توجه است که می تواند کاربردهای فراوانی در زندگی روزمره افراد داشته باشد.

روش تشخیص و شناسایی ساس

همانگونه که گفتیم ساس ها اغلب در شکاف و درزها پنهان می شوند، به همین دلیل شخیص وجود آنها تا حدودی سخت است، با این حال روش های مختلفی برای شناسایی این موجودات مزاحم وجود دارد، به این ترتیب که می توانید از ملحفه ایی سفید روی تختخواب و مبلمان استفاده نموده و نیمه شب با روشن کردن لامپ شاهد وجود ساس ها بر روی ملحفه باشید.

علاوه بر این می توان با اثرات خون و همچنین مدفوع این حشره که اغلب از خود بر جای می گذارند، وجود آنها را تشخیص داد، در این مرحله قبل از اقدام به پاک کردن لکه های به جا مانده با ردیابی آنها از مخفیگاه ساس ها با خبر شد. همچنین با استفاده از حس بویایی نیز می توان پی به وجود این حشرات برد.

ساس ها اغلب دارای بوی تهوع آور و بدی می باشند که با شناسایی این بو و دنبال کردن آن می توان به محل زندگی ساس ها دست یافت و از این طریق برای مبارزه با ساس و از بین بردن آنها اقدام نمود.

مبارزه با ساس خانگی

ساسراه های ساده برای از بین بردن ساس

تمام اتاق را جارو برقی بکشید

ساس رختخواب موجودات زیان آوری هستند که نه تنها به سختی می توان از شرشان خلاص شد، بلکه به راحتی نیز نمی توان شناسایی شان کرد و به آنها دسترسی داشت. این خون آشام های ریز با تابیدن نور مثل برق و باد فرار کرده و در همه جای اتاق خود را پنهان می کنند. بنابراین برای خلاص شدن از شر آنها نباید صرفا به تمیز کردن رختخواب بسنده کنید. لازم است که با کمک لوله و برس جاروبرقی تمام گوشه کنار و لای درزها را جارو بکشید تا تخم ها و حشرات مکیده شوند.

این موجودات ریز در کوچک ترین منافذ و درزهای اتاق رفته و تکثیر می شوند. بهتر است ملافه ها و بالش ها را بتکانید و به طور مرتب شستشو دهید. تشک ها را برگردانید و زیر و رویشان را جارو بکشید.

در نهایت نیز کیسه جارو برقی را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و آن را سفت ببندید تا این موجودات خوناشام دوباره در بقیه قسمت های خانه پخش نشوند.

اگر کیسه جاروبرقی قابل تعویض است که خیلی سریع از شر آن خلاص شوید. اگر آن را خالی می کنید با دقت این کار را انجام داده و حتی المقدور کیسه را شستشو داده و دوباره سر جای خود قرار دهید.

لحاف ها را به خشکشویی بدهید

سرعت تکثیر ساس رختخواب حدود 5 تخم در روز تخمین زده شده است. زمانی که می خواهید از شر این موجودات آسیب رسان خلاص شوید سرعت تکثیر آنها موضوع پراهمیتی می شود. اگر ماشین لباسشویی خودتان کوچک است و گنجایش لحاف ندارد، حتما آنها را بیرون و به خشکشویی بدهید. در این صورت می توانید از دمایی که باعث نابودی ساس ها و تمیزی لحاف و پتو و غیره می شود مطمئن باشید.

در اطراف تخت خود خاک دیاتومه بریزید

خاک دیاتومه از بقایای فسیلی جلبک های تک سلولی به نام دیاتوم به دست می آید. استفاده از این خاک برای دفع ساس ها بهتر از حشره کش های شیمیایی و سمی است. زمانی که تمام لوازم رختخواب شسته و تمیز شده و اتاق را جاروبرقی کشیدید، می توانید مقداری خاک دیاتومه به اطراف تخت و دور تا دور اتاق بریزید. این خاک یک حشره کش طبیعی و موثر است.

ساسچگونه ساس را از بین ببریم

از بخارشوی استفاده کنید

بخار یک صلاح خوب برای خلاص شدن از شر ساس رختخواب است. استفاده از بخارشوی روش خوبی برای دفع ساس ها از گوشه کنار اتاق و روی مبل مان است.

از ملافه های قرمز و مشکی استفاده نکنید

ساس های ماده ها می توانند در طول زندگی خود تا 500 تخم بگذارند و این تخم ریزی را داخل لحاف، بالشت و یا ملافه ها انجام می دهند. با این تفاسیر هیچ کس نمی خواهد رختخوابش محل زندگی این موجودات خوناشام شود و بدتر اینکه خلاص شدن از شر آنها کار ساده ای نیست.

محققان گروه های کوچکی از ساس های رختخواب را در محل های مختلف با رنگ های متفاوت جمع کردند. آنها مشاهده کردند که ساس های رختخواب از محل هایی که حاوی رنگ زرد و سبز است فراری بوده و اتفاقا به رنگ های قرمز و سیاه کشیده می شوند. به همین دلیل محققان توصیه می کنند برای مقابله با جمع شدن آنها بهتر است از انتخاب ملافه ها و کالای خواب هایی به رنگ قرمز و مشکی خودداری شود.

با شرکت های خدماتی سمپاشی تماس بگیرید

گاهی ساس رختخواب می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. اگر با وجود تمام توصیه ها و شستشوی تمام لوازم خواب و غیره باز هم این موجودات خون آشام را مشاهده کردید باید با یک کارشناس تماس بگیرید. شرکت های سمپاشی تجهیزاتی دارند که می توانند به شما کمک کرده و خیال تان را راحت کنند.

4/5 - (4 امتیاز)
منبع
eghtesadonlinearga-magگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا