رپورتاژ آگهی

تقویم‌های رومیزی را با دقت انتخاب کنید

تقویم رومیزی، وسیله‌ای نام آشنا برای تمام افراد است و تقریبا کسی نیست که با این هدیه تبلیغاتی کاربردی سر وکاری نداشته باشد. اما بیشتر افراد تقویم رومیزی را با شکل رایج آن یعنی جدول روزهای یک ماه روی برگه گلاسه که با یک فنر به پایه‌ی مقوایی وصل شده است، به خاطر می‌آورند. تقویم‌های رومیزی امروزه تغییراتی زیاده کرده و انواع گوناگونی دارند و بر اساس جنس پایه، نوع و محل تبلیغات، نوع کاربری و ابزار و عناصر افزوده، دسته‌بندی‌ می‌شوند. با توجه به این نکات در این مقاله به بررسی برخی از انواع تقویم رومیزی تبلیغاتی در صبح آگهی می‌پردازیم.

تبلیغات

تقویم رومیزی اختصاصی

تقویم رومیزی اختصاصی

تقویم رومیزی در دو قالب عمومی و اختصاصی تهیه و چاپ می‌شود. تقویم رومیزی عمومی دارای صفحات از پیش چاپ شده است و سفارش‌دهنده نمی‌تواند تبلیغات خود را روی صفحات آن چاپ کند. تقویم رومیزی تبلیغاتی عمومی دوازده برگ پشت و رو دارد که تنها فضای ممکن برای چاپ تبلیغات، پایه تقویم است.

تقویم اختصاصی تفاوت‌های عمده‌ای با تقویم رومیزی عمومی دارد. هر شرکت و سازمانی می‌تواند، این نوع از تقویم را به صورت سفارشی تهیه و چاپ کند. در تهیه و چاپ تقویم رومیزی اختصاصی در شرکت صبح آگهی این امکان برای سفارش‌دهنده وجود دارد که تمام اجزای تقویم مانند جنس و ابعاد کاغذ، تعداد صفحات، پایه تقویم، طراحی کلی تقویم، عکس و موضوعاتی که برای آن در نظر دارند و… را سفارش دهد.

ویژگی‌ها و مزایا تقویم رومیزی اختصاصی 1403

تقویم رومیزی 1403 به طور معمول دارای 12 برگ پشت و رو (24 صفحه) است و یک صفحه به عنوان جلد به آن اضافه می‌شود. جنس برگه‌های آن بیشتر از کاغذ گلاسه‌ی 170 تا 250 گرمی می‌باشد. پایه‌ی تقویم رومیزی اختصاصی اگر مقوایی باشد، کاغذ ایندربرد یا گلاسه 300 گرمی با روکش سلفون مات یا براق است که روی آن لوگو و اطلاعات اختصاصی به صورت تمام رنگی چاپ می‌شود.

تبلیغات

این امکان وجود دارد که ابعاد و سایز تقویم رومیزی با اطلاعات و نام تجاری شما تناسب و هماهنگی کامل داشته باشد. برای سفارشی کردن تقویم رومیزی می‌توان از طلاکوب و نقره کوب و همچنین برای بالا بردن استقامت کاغذ آن از انواع روکش روی آن استفاده کرد.

تقویم رومیزی اختصاصی اگر در تعداد بالا سفارش داده شود از نظر هزینه مقرون به صرفه خواهد بود. اما نکته مهم کیفیت و قیمت تقویم است که به عواملی مانند جنس و گرماژ کاغذ و پایه صحافی آن وابسته است. تقویم رومیزی اختصاصی یک تقویم تبلیغاتی منحصر به فرد است که سلیقه و پیام تبلیغاتی شما را آن طور که شما می‌پسندید، به نمایش می‌گذارد. بنابراین در انتخاب اجزای تقویم سفارشی و شرکتی که چاپ تبلیغات خود را به آن می‌سپارید، دقت‌ کنید.

تقویم رومیزی چوبی

تقویم رومیزی چوبی

یکی از راه‌های مثمر ثمر در تولید و چاپ تقویم رومیزی انتخاب تقویم رومیزی چوبی است. تقویم رومیزی چوبی از انواع پرفروش و منحصر به فرد تقویم رومیزی محسوب می‌شود. این مدل تقویم از چوب یا ترکیبی از چوب و پلاستیک تهیه و تولید می‌شود. تقویم رومیزی چوبی با طراحی و جنس خاص خود، جزو هدایای تبلیغاتی لاکچری و لوکس می‌باشند. مزیت خرید تقویم رومیزی چوبی. تنوع در مدل، طراحی، استحکام پایه، ظاهر خاص و متفاوت است که موجب ماندگاری نام و برند شما در ذهن مخاطب است.

تقویم چوبی از دو نوع چوب طبیعی مثل درخت راش، سرو، کاج و چوب غیر طبیعی مانند MDF، به شکل‌های گوناگون ساخته می‌شود. مثلا برخی از آنها خیلی ساده و با چوب صحافی تولید می‌شوند. برخی دیگر به صورت پازلی یا مکعبی شکل هستند که استفاده و ساخت آن‌ها کمی دشوار است. برخی نیز به شکل پایه به همراه جعبه‌ای که محل قرار دادن برگه یادداشت است طراحی و تولید می‌شوند. این قسمت‌های چوبی در تقویم محل چاپ و درج تبلیغات هستند. برای چاپ صفحات تقویم بیشتر از روش چاپ افست و به صورت چهار رنگ استفاده می‌گردد و چاپ روی پایه‌ی چوبی با لیزر انجام می‌شود.

تبلیغات

تقویم رومیزی فانتزی

تقویم رومیزی فانتزی

چنانکه گفته شد تقویم‌های رومیزی انواع گوناگونی دارند که از جنس‌های گوناگون تهیه می‌شوند. تقویم رومیزی فانتزی نوعی از تقویم است که انحصارا یک تقویم نیست، بلکه ابزار و عناصری به آن اضافه می‌شود که کاربری‌هایی به آن اضافه می‌کند. مثلا اگر در طراحی تقویم، جایی مجزا برای قرار دادن برگه یادداشت یا خودکار در نظر گرفته شود، یا پایه تقویم طوری طراحی شود که یک هولدر روی آن قرار داشته باشد، در واقع یک تقویم فاتنزی ساخته شده است. همچنین می‌توان با قرار دادن یک ساعت در داخل تقویم یا روی پایه‌ی آن هم جنبه تزیینی بیشتری به آن ببخشید و هم علاوه بر مدیریت تاریخ روزها، مدیریت لحظه‌ها را نیز بر عهده گرفت.

تقویم رومیزی یادداشت‌دار

تقویم رومیزی یاداشت دار

تقویم رومیزی یادداشت‌دار، تقویمی است که صفحات آن حاوی فضایی برای یادداشت و تاریخ روز شمار و مناسبت‌های تاریخی است. این نوع از تقویم بیشتر در ادارات و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع تقویم به دلیل فضای اختصاصی برای یادداشت، محبوب و پرطرفدار است. طراحی برگه‌های یادداشت این تقویم به صورت اختصاصی انجام می‌شود به همین دلیل می‌توانید طرح تبلیغاتی مورد نظر خود را روی آن پیاده کرده و به مخاطبان خود اهدا کنید. چاپ تقویم رومیزی یادداشت‌دار اغلب به صورت چاپ افست انجام می‌شود.

ابعاد و اندازه برگه‌های تقویم یادداشت‌دار با توجه به طرح و کاربردشان متفاوت هستند. بر این اساس تقویم رومیزی یادداشت‌دار به سه نوع اصلی تقویم رومیزی یادداشتی پایه‌دار، زیردستی، و اداری تقسیم می‌شود. در تقویم رومیزی یادداشتی پایه‌دار، برگه‌های یادداشت در قسمتی مجزا در کنار تقویم قرار می‌گیرند و بیشتر به شکل صحافی چسبی به هم متصل شده‌اند و در صورت اتمام برگه یادداشت، امکان تجدید آن وجود دارد. تقویم زیردستی که به تقویم منشی مشهور است، دارای 52 برگه است که فضای یادداشت، روزهای ماه و سال و فضایی برای تبلیغات در آن وجود دارد.

تبلیغات

تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری

تقویم رومیزی اداری از انواع تقویم رومیزی یادداشت‌دار است که معمولا به صورت روز شمار و در ابعاد ۸.۵×۱۲ سانتی‌متر طراحی و چاپ می‌شود. این مدل از تقویم رومیزی که بیشتر در ادارات و سازمان‌ها و بر روی میز کارمندان مورد استفاده قرار می‌گیرند، از 365 برگ تشکیل می‌شوند که هرصفحه نشان‌دهنده‌ی تاریخ شمسی، میلادی و قمری یک روز از سال هستند. کاغذ مورد استفاده در این هدیه تبلیغاتی کاربردی، کاغذ تحریر کرم یا سفید70 گرم است. صفحات تقویم رومیزی اداری به صورت پانچی و کلاسوری صحافی شده که حلقه‌های آن قابلیت باز شدن و برای برداشتن و گذاشتن کاغذ را دارند.

تقویم رومیزی پایه پلکسی

پایه پلکسی از انواع شیک و زیبای تقویم رومیزی به شمار می‌رود. پلکسی نوعی پلاستیک فشرده شفاف شبیه شیشه است که ظاهر زیبایی به تقویم رومیزی شما می‌بخشد. چاپ لوگو روی این پایه به شکل چاپ لیزر انجام می‌شود. ضخامت این پایه بین یک تا چهل میلی‌متر متفاوت است. با انتخاب تقویم رومیزی پلکسی می‌توانید تقویم رومیزی لوکس و لاکچری به کارمندان و همکاران و مشتریان خود هدیه کنید.

برای خرید تقویم رومیزی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

با شناخت برخی از انواع مهم تقویم رومیزی شاید لازم باشد بدانید که هنگام خرید تقویم رومیزی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ چرا باید تقویم رومیزی تبلیغاتی را به عنوان هدیه خریداری کنیم؟ تقویم رومیزی یکی از هدایای تبلیغاتی موثر و پرکابرد است؛ زیرا حداقل یک سال روی میز کاربران قرار می‌گیرد، بنابراین در این مدت تابلویی برای نمایش تبلیغات شرکت و برند شما خواهد بود. از طرف دیگر مقرون به صرفه است زیرا با صرف هزینه کم توانسته‌اید یک سال تبلیغات خود را در معرض دید مشتریان و جامعه هدف خود قرار دهید. بنابراین توانسته‌اید نام تجاری خود را ملکه ذهن آنها کنید.

با توجه به نکات گفته شده برای خرید یک تقویم رومیزی تبلیغاتی اثربخش و پربازده، لازم است نکاتی را در نظر بگیرید که به اهداف تجاری و اقتصادی خود برسید. اطلاعات اصلی و مهم قبل از خرید تقویم رومیزی، مربوط به ظاهر، محتوا و چاپ آن می‌شوند که عبارتند از:

تبلیغات
 • هدف خود را از خرید تقویم رومیزی مشخص کنید و بدانید به چه دلیل این نوع از هدایای تبلیغاتی را انتخاب کرد‌ه‌اید.
 • انواع چاپ اختصاصی و عمومی را بشناسید تا بتوانید برای طراحی و چاپ تبلیغات خود تصمیم درستی بگیرید.
 • تقویمی متناسب با نوع کسب و کار خود، جامعه هدف و مخاطبان خاصتان انتخاب کنید.
 • میزان بودجه سازمان و شرکت را برای خرید تقویم رومیزی در نظر بگیرد.
 • جنس مواد اولیه تقویم برکیفیت تبلیغات موثر است، پس باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید.
 • در اندازه و طراحی نوع تقویم به تاریخ روزانه، ماهانه، هفتگی و سالانه بودن آن دقت کنید.
 • چاپ تبلیغات خود را به شرکت معتبری بسپارید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.
 • از تیراژهای مقرون به صرفه و انواع و روش‌ها چاپ مطلع شوید تا وقت و بودجه شما به هدر نرود.
 • انواع صحافی را بشناسید و صحافی متناسب با محیط کار خود و کاربران را در نظر بگیرد، تا استفاده از تقویم رومیزی ساده و لذت‌بخش باشد.
 • با امکانات و لوازمی که امکان اضافه شدن به تقویم را دارند آشنا شوید، مانند دفترچه یادداشت، خودکار، پایه تقویم و …
 • زمان مناسبی برای سفارش و خرید تقویم رومیزی در نظر بگیرد تا بتوانید آن را به موقع تحویل گرفته و به دست مخاطبان برسانید.

چه زمانی برای سفارش و خرید تقویم رومیزی اقدام کنیم؟

با نزدیک شدن به آغاز سال نو، سفارش چاپ و خرید تقویم رومیزی 1403 افزایش می‌یابد. با توجه به استقبال شرکت‌ها، ادارات و دیگر اهالی کسب و کار از تقویم رومیزی، باید توجه ویژه به ثبت سفارش در زمان کافی و مشخص داشته باشید. برخی از شرکت‌ها در اواخر سال اقدام به ثبت سفارش و خرید تقویم رومیزی می‌کنند، به خصوص در دو ماه پایانی سال که فرصت کمی برای طراحی و چاپ تقویم وجود دارد. در نتیجه ممکن است تحویل تقویم‌های چاپ شده با تاخیر انجام شود یا عجله برای تحویل به موقع از کیفیت کار بکاهد. بنابراین بهتر است برای اینکه در سفارش تقویم خود قدرت انتخاب بیشتری داشته و آن را به موقع تحویل بگیرید تا به موقع به دست مشتریان و مخاطبان خود برسانید، ثبت سفارش خود را به روزهای پایانی سال نگذارید و همین الان اقدام به ثبت سفارش تقویم رومیزی تبلیغاتی خود در صبح‌آگهی کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا