مو

تجربه زیبایی دو چندان با کاشت ابرو و کاشت مو

خدمات کاشت ابرو و کاشت مو به دلیل توسعه فناوری و ارائه راهکارهای مختلف، پیشرفت زیادی داشته است. به همین دلیل، بسیاری از زنان و مردان در همه سنین به دریافت خدمات در این دو حوزه روی می‌آورند. کاشت ابرو و کاشت مو هر دو باید توسط متخصصین کارکشته انجام شوند؛ زیرا عمل‌های بسیارتخصصی محسوب می‌شوند. به همین دلیل متقاضیان باید به سراغ کلینیک‌های معتبر در محل زندگی خود بروند. در این مطلب اطلاعات لازم در مورد کاشت ابرو و کاشت مو را ارائه می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما همراه باشید.

کاشت ابروی طبیعی چیست؟

صنعت زیبایی این امکان را فراهم کرده است که ابروهایی که با افزایش سن تراکم آن‌ها کاهش یافته است، ظاهر طبیعی خود را بازیابند. کاشت موی ابرو، روشی برای پرکردن ابروهای کم پشت، ناکافی یا از دست رفته است. گرافت‌های مو از مکان‌های متراکم‌تر با جراحی برداشته می‌شوند و بسته به تکنیک، به محل مورد نظر پیوند زده می‌شوند.

کاشت ابرو برای اکثر افرادی که علاقه‌مند به داشتن ظاهری زیباتر هستند، قابل انجام است. موهای اهدا کننده معمولاً در قسمت پشت سر یافت می‌شوند. موهای صاف و کمی مجعد برای کاشت ابرو بهترین گزینه هستند.

مو در نواحی دیگر ممکن است مجعدتر باشد، بنابراین برای کاشت ابرو مناسب نیستند. بیمارانی که موهای ابروی خود را به دلیل ژنتیک، برداشتن مداوم مو یا موارد دیگر از دست داده‌اند، کاندیدای خوبی برای کاشت ابرو طبیعی هستند.

تجربه زیبایی دو چندان با کاشت ابرو و کاشت مو

چرا موهای ابرو می‌ریزند؟

شایع‌ترین دلیل، کندن بیش از حد موی ابرو است. هنگامی که این کار به دفعات انجام می‌شود، موهای ابرو کمتر و کمتر می‌شوند که منجر به ریزش دائمی مو می‌شود. رنگ کردن ابروها برای تراکم و ضخامت بیشتر نیز دلیلی بر ریزش جزئی موهای ابرو است. اجزای شیمیایی رنگ به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند. یکی دیگر از فرآیندهای ریزش موی ابرو افزایش سن است؛ در نظر داشته باشید که این یک فرآیند طبیعی است و نمی‌توان از آن اجتناب کرد.

کاشت موی ابرو چگونه انجام می‌شود؟

جراحی به صورت سرپایی و داخل مطب انجام می‌شود. قبل از آن از آرامبخش خوراکی و بی‌حسی موضعی استفاده خواهد بود. بیهوشی عمومی لازم نیست! پزشک به‌طور سفارشی ابروهای بیمار را طراحی می‌کند و توجه ویژه‌ای به این دارد که ابروهای فرد را چگونه براساس ویژگی‌های صورتش طراحی کند. اغلب موها از پشت سر با بی‌حسی موضعی برداشته می‌شوند.

سپس این موهای اهداکننده در محل‌های برش به صورت منفرد و ریز کاشته می‌شوند. این موها به اندازه کافی بزرگ هستند تا فولیکول مو را در محل مورد نظر ابرو قرار دهند. برای یک نتیجه کاملاً طبیعی، پزشک هر ناحیه را طوری طراحی می‌کند که با زاویه و جهت موهای ابرو تطابق داشته باشند. پس از پیوند، فولیکول‌ها 3 تا 4 ماه پس از درمان شروع به تولید موهای جدید می‌کنند که بهترین نتایج 6 تا 8 ماه بعد ظاهر می‌شوند.

چه کسانی واجد شرایط کاشت ابرو هستند؟

ممکن است کاندیدای خوبی برای کاشت ابرو باشید، اگر شرایط زیر را داشته باشید:

 • از دست دادن مو به دلیل ژنتیک یا افزایش سن
 • داشتن جای زخم در ناحیه ابرو
 • کنده شدن بیش از اندازه موهای ابرو
 • داشتن سوختگی در ناحیه

به علت دلایل زیر ممکن است کاندیدای مناسبی برای کاشت موی ابرو نباشید:

 • تریکوتیلومانیا: بیماری است که شامل عادت کندن موهایتان می‌شود.
 • آلوپسی آره آتاک: بیماری است که سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله می‌کند.

تجربه زیبایی دو چندان با کاشت ابرو و کاشت مو

کاشت موی سر چیست؟

کاشت مو، یک روش درمانی موثر و دائمی است که شامل کاشت فولیکول‌های مو پیوندشده از ناحیه‌ای در بدن با تراکم مو بالا به ناحیه دیگری که دچار ریزش مو است. به طور کلی، پشت سر که تحت تأثیر ریزش موی ناشی از افزایش سن قرار نمی‌گیرد، به عنوان ناحیه اهدا کننده برای ترمیم مو استفاده می‌شود. تراکم اهداکننده و تعداد گرافت‌هایی که می‌توان از ناحیه اهداکننده برداشت کرد، بر اساس عوامل فردی مختلف مانند تراکم فولیکول‌های مو، سن و غیره متفاوت هستند. موهای ریش به عنوان یک مکان اهداکننده جایگزین برای رسیدن به تراکم لازم برای جراحی کاشت مو سر در نظر گرفته می‌شوند.

کاشت موی سر چگونه انجام می‌شود؟

کاشت مو سر، یک فرآیند جراحی است که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از هر نقطه از بدن مانند صورت یا پاها و کاشت آن‌ها بر روی قسمت بدون مو است. از این فرآیند در کاشت مو در مژه ها و ابروها نیز استفاده می شود. آخرین تکنیک ها دائمی هستند و دسته های فولیکولی مو را جمع می کنند. این فرآیند کاشت موی فولیکولی (FUT) نامیده می شود که به دو روش برداشت نواری و استخراج واحد فولیکولی (FUE) انجام می شود.

در برداشت نواری، نوارهای پوستی با رشد موی خوب در نواحی طاسی کاشته می‌شوند و در واحدهای استخراج فولیکولی، خوشه‌های مو با ریشه‌هایشان به صورت دستی برداشته و در محل بدون مو کاشته می‌شوند. برداشت نواری چیزی است که جراحان این روزها بیشتر از آن استفاده می کنند. این یک اسکار باریک در محل اهداکننده باقی می‌گذارد و وعده بهبودی را در عرض دو هفته می‌دهد.

FUE را می توان در یک یا چند تنظیم انجام داد. این یک فرآیند دستی و زمان‌بر است؛ اما نتایج بسیار طبیعی می دهد و هیچ اثری از خود به جای نمی گذارد. با این حال، این یک فرآیند مقرون به صرفه نیست و هم برای پزشک و هم برای بیمار وقت‌گیر است. با این حال استفاده از رباتیک زمان این فرآیند را کاهش داده و آن را بسیار ساده کرده است.

قیمت کاشت ابرو و کاشت مو چقدر است؟

کاشت ابرو معمولاً هزینه کمتری نسبت به کاشت مو دارد. بدین دلیل که موهای ابرو کوتاه‌تر و نازک‌تر از موهای سر هستند، بنابراین نیاز به پیوند کمتری است. همچنین احتمال ریزش موهای ابرو پس از کاشت بیشتر از موهای سر است. به این خاطر که فولیکول‌های ابرو کمتر در پوست ریشه محکمی دارند. قیمت کاشت ابرو براساس نیازهای فرد و کیفیت کار متخصص متفاوت است.

خدمات کاشت ابرو و کاشت مو در کلینیک زیبایی لاله

کلینیک تخصص لاله توانسته بیشترین تعداد عمل کاشت ابرو در ایران را به نام خود ثبت کند. همین امر نشان دهنده اعتبار بالای این کلینیک در ارائه بالاترین کیفیت در خدمات کاشت ابرو است. کلیه خدمات در این کلینیک توسط متخصص مجرب و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات روز انجام می‌شود. با مشاوره رایگان می‌توانید نسبت نحوه ارائه خدمات و تعرفه کاشت ابرو کشت مو مطلع شوید.

تجربه زیبایی دو چندان با کاشت ابرو و کاشت مو

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. خواندن مقاله شما در مورد کاشت مو یک تجربه بسیار جذاب برای من بود. از اینکه توضیح داده‌اید چگونه این روش درمانی موثر و دائمی عمل می‌کند و چگونه فولیکول‌های مو از یک ناحیه به ناحیه دیگر انتقال می‌یابند، واقعاً لذت بردم.

  شما به شیوه‌ای روشن و کامل توضیح داده‌اید که چگونه موهای ریش به عنوان ناحیه اهداکننده برای ترمیم مو در نظر گرفته می‌شوند، و این نکته بسیار جالبی بود که تراکم اهداکننده و تعداد گرافت‌ها به عوامل فردی بستگی دارد.

  من از اینکه با روش‌ها و ابزارهایی که برای بازگشت به زیبایی موها وارد بازار شده‌اند، آشنا شدم، بسیار سپاسگزارم. این مطلب برای من یک منبع اطلاعاتی ارزشمند بود و واقعاً به من کمک کرد تا اطلاعات بیشتری در زمینه کاشت مو به دست آورم.

  با تشکر از شما برای اشتراک این اطلاعات مفید. منتظر مطالب بیشتر شما هستم. موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا