آرایش مو

روش رنگ کردن موی افراد آلرژی دار

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که هنگام استفاده از رنگ ها ی شیمیایی برای موهای خود دچار آلرژی یا حساسیت می شوید. این حساسیت ممکن است به شکل های مختلف در افراد رخ دهد. این حساسیت ممکن است معمولا با قرمز شدن چشم ها، ورم در پیشانی و صورت، بروز جوش های ریز، احساس گرما و خارش شدید در سر و در بعضی از افراد با تشنج همراه باشد.

حالا چه باید کرد؟! با مثبت 1 همراه باشید تا روش های رهایی از آلرژی در هنگام استفاده از رنگ های شیمیایی را برای شما بیان کنیم:

نکته هایی که هنگام رنگ کردن مو، این افراد باید به آن توجه کنند:

1. افرادی که با این مشکل روبرو هستند بایستی برای رنگ کردن مو در محیطی باشند که دارای پنجره، هواکش و اکسیژن کافی باشد در غیر اینصورت عمل رنگ کردن نبایست صورت بگیرد که ممکن است با علایم بالا روبرو شوند.

2. از ماسک به هیچ عنوان استفاده نشود و نبایستی نفس خود را حبس کنید، در صورت لزوم از یک دستمال خیس و مرطوب در جلو بینی استفاده کنید، و باید فردی را مراقب خود بگذارید تا علایم آلرژی را در شما چک کند.

3. این افراد باید بطور متناوب در هنگام رنگ کردن مو آب بنوشند اما درصورتی که فرد احساس خفگی کرد باید سریعا سر را شست و شو داد.

4. در صورت تشنج بایستی با قرار دادن یک قاشق یا چنگال در دهان از گاز گرفتن زبان جلوگیری کرد یا در صورت بیهوشی یا احساس خواب آلودگی باید صورت و سینه این افراد را با آب سرد خیس نمود و آنها را به بیمارستان انتقال داد.

5. افرادی که دارای آلرژی هستند قبل از رنگ کردن مو باید از قرص های ضد حساسیت مانند سیتریزین استفاده کنند.

مو

روش رنگ کردن و دکلره کردن موی افراد آلرژی دار

ابتدا باید دور سر را با مرطوب کننده ها یا وازلین چرب نمود سپس برای دکلره کردن از اکسیدان 6 درصد استفاده نمود زیرا بدلیل آلرژی باید عمل شیمیایی ضعیف انجام شود اما با سرعت عمل پیش رود تا به مو و پوست آسیب نرسد. دو کلره را دو سانتی متر مانده به ریشه مو و از پشت سر شروع به رنگ کردن مو می کنیم و اجازه نداریم ماساژ سخت انجام دهیم و فقط باید درحد نوازش باشد. داغ شدن سر در این افراد طبیعی است زیرا حرارت داخل سر خارج می شود. برای رنگ کردن نیز باید مقدار اکسیدان کمتر از رنگ باشد و برای مکث 20 دقیقه زمان کافیست.

53% تخفیف ویژه

کتاب الکترونیکی با زود انزالی خداحافظی کنید

تنها برنامه جامع آموزشی برای درمان زود انزالی

شامل تمرینات تایید شده توسط انجمن اورولوژی اروپا

اطلاعات بیشتر

‫6 نظرها

   1. اگر رنگ مو رو با فاصله دو سه سانت از پوست سر انجام بدیم باز هم امکان بروز الرژی هست؟

    1. با سلام
     آلرژی ممکن است از طریق بو و گاز این مواد نیز خود را نشان دهد، پس از ابتدا مطمئن شوید که فقط پوست شما به رنگ مو یا دکلره آلرژی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن