راهنمای خرید و خدمات

تخفیف ویژه آخر سال برترین فروشگاه صندلی اداری در تهران!

میز و صندلی اداری مکمل یکدیگر هستند تا بتوانند دکوراسیون ایده‌آلی را بسازند. برای ایجاد فضایی مناسب برای شرکت‌ها، ادارات و دیگر اماکن رسمی علاوه بر خرید مبلمان اداری و میز مخصوص، خرید صندلی اداری نیز حائز اهمیت است. زیرا صندلی اداری یکی از مهم‌ترین وسایل برای کارفرما و کارکنان محسوب می‌شود. خرید و فروش صندلی اداری در هر شهری امکان‌پذیر است ولی اگر می‌خواهید که خرید مطمئن و آسان را تجربه کنید، می‌توانید با مراجعه به ساجیران، مرکز فروش صندلی اداری در تهران، بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما بهترین صندلی اداری برای هر شخص کدام نوع است؟ ویژگی صندلی اداری ارگونومیک چیست؟ در ادامه مقاله به بررسی این دسته از سوال‌ها راجع به صندلی اداری پرداخته می‌شود.

انواع صندلی اداری

در کنار خرید پارتیشن اداری برای تاسیس شرکت، اداره یا هر مکان عمومی دیگر باید به خرید صندلی اداری نیز توجه ویژه ای کرد چون همه افراد داخل اداره ساعت‌ها روی آن می‌نشینند تا کارهای خود را انجام دهند. با این حال در مرکز فروش صندلی اداری در تهران، صندلی‌های اداری دارای اشکال، سبک و تنوع زیادی می‌باشند. به همین دلیل انتخاب بهترین صندلی اداری برای شرکت، اداره، دفتر و … خود چالش برانگیز است. این صندلی‌ها با توجه به تعداد پایه، روکش صندلی و فضایی که در آن استفاده می‌شوند به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هر شخص بنابر فرم بدنی و شغل خود می‌بایست یکی از این صندلی‌ها را انتخاب کند. انواع صندلی اداری عبارتند از:

 1. صندلی اداری مدیریتی

در بیشتر اداره‌ها صندلی مدیریتی وجود دارد. همان طور که از نام صندلی مدیریتی مشخص است، این صندلی برای بخش مدیریتی شرکت ساخته شده‌است. به دلیل ویژگی‌هایی که صندلی مدیریت دارد، می‌توان آن را راحت‌ترین صندلی در انواع صندلی اداری در نظر گرفت. از مزایای برتر صندلی اداری مدیریتی می‌توان به وجود بخشی برای استراحت گردن، جک تنظیم ارتفاع متناسب با قد، تنظیم زاویه ۱۱۰ درجه که باعث می‌شود در صورت نشستن طولانی مدت بدن احساس آسیب و خستگی کمتری کند و رعایت کردن تمام اصول ارگونومیک اشاره کرد. به علاوه اینکه این صندلی انواع مختلفی دارد که هر کدام برای دکوراسیون خاصی استفاده می‌شوند. انواع صندلی اداری مدیریتی نظیر صندلی مدیریت کلاسیک و صندلی مدیریت پشت توری است.

 1. صندلی اداری کارشناسی

این صندلی، مخصوص کارشناسان و حسابداران یک شرکت است و نام دیگر آن صندلی اداری کلاسیک می‌باشد. صندلی کارشناسی یکی از انواع صندلی اداری است که بسیار پرطرفدار است. صندلی اداری کارشناسی بیشتر ویژگی‌های صندلی مدیریتی را دارد ولی از لحاظ اندازه از این صندلی کوچک‌تر است. با این حال تکیه‌گاه بزرگ و بالشتک‌های ضخیمی دارد. به دلیل راحت بودن این صندلی، به افراد این اجازه را می‌دهد که وظایفی که در طول روز به آن‌ها محول شده را انجام دهند. مزایای برتر صندلی اداری کارشناسی نظیر چرخ‌دار بودن پایه‌ها، قابلیت تنظیم ارتفاع و دسته‌های مناسب است.

صندلی کارمندی شرکت

 1. صندلی اداری کارمندی

یکی از صندلی‌هایی که در مرکز فروش صندلی اداری در تهران پرفروش است، صندلی اداری کارمندی نام دارد. بعضی از افراد این صندلی را به نام صندلی ۲۴ ساعته می‌شناسند. صندلی اداری کارمندی عموما برای کار با رایانه یا نشستن طولانی مدت کارمندان طراحی شده‌است. برای جلوگیری از آسیب کمر، وزن بدن بین زانو و بالشتک‌ها تقسیم می‌شود. از نظر ظاهری بیشتر شبیه صندلی کارشناسی است با این تفاوت که در ابعاد کوچک‌تری قرار دارد حتی در بعضی از ادارات از این دو صندلی به یک عنوان استفاده می‌کنند. کف این صندلی به دلیل استفاده زیاد به طور معمول از فوم سرد ساخته می‌شود تا مقاومت مناسبی داشته‌باشد به علاوه این که این صندلی تمام قسمت‌های بدن شما را پشتیبانی می‌کند و بدن می‌تواند در طول کار کردن، استراحت نیز داشته‌باشد. از مزایای دیگر آن می‌توان به جک تنظیم ارتفاع و وجود چرخ‌های روان اشاره کرد.

 1. صندلی اداری کنفرانسی

در کنار خرید میز کنفرانس، صندلی مخصوص آن نیز توصیه می‌شود. در بیشتر اماکن رسمی برای جلسات و تشکیل کنفرانس‌ها از صندلی اداری کنفرانس استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه نسبت به سه صندلی دیگر برای نشستن طولانی مدت طراحی نشده در نتیجه از استانداردها و تنظیمات کم‌تری برخوردار است. صندلی کنفرانسی می‌تواند پایه ثابت یا چرخ‌دار داشته‌باشد و تا حدودی به صندلی کارشناسی شباهت دارد. بیشتر این صندلی‌ها پشتی کوتاه و رو به جلو و پایه‌های U شکلی دارند. همچنین باید دسته مناسبی داشته‌باشند تا افراد بتوانند آرنج‌های خود را روی آن قرار دهند.

 1. صندلی اداری انتظار

امروزه انواع مختلفی از صندلی انتظار، در مرکز فروش صندلی اداری در تهران موجود می‌باشد. پایه‌های این صندلی به دو شکل متحرک و ثابت است. صندلی انتظار با پایه‌های ثابت معمولا روی زمین فیکس می‌شود و امکان جابه جایی آن نمی‌باشد. همچنین به دو صورت تکی و به هم چسبیده نیز در بازار وجود دارد. مدل تکی آن چرخی ندارد و بیشتر در ادارات و مطب‌ها استفاده می‌شود. مدل‌ به هم چسبیده اغلب در فضاهای شلوغ و عمومی مثل فرودگاه و بیمارستان وجود دارد. صندلی اداری انتظار باید دارای اصول ارگونومیک باشد، تا از آسیب به افراد جلوگیری کند. بهتر است صندلی به صورتی باشد که فرم آناتومی بدن فرد را بگیرد. در این حالت احساس خستگی و اذیت هر شخص به حداقل می‌رسد.

ویژگی صندلی اداری

اکثر کارکنان بیشتر وقت خود را پشت میز صرف انجام کارهای روزانه‌ای که به آن‌ها محول شده‌است، می‌کنند. اگر این نشستن بر روی صندلی غیر استاندارد صورت بگیرد، عوارضی در بر خواهد داشت. این عوارض ممکن است به صورت اختلال در گردش خون، کمردرد، گردن درد و … نمایان شود. برای جلوگیری از این دسته از بیماری‌ها باید از صندلی اداری استفاده کرد که تمام استانداردها را رعایت کرده‌باشد. استفاده از اصول ارگونومیک ضمن جلوگیری و حفاظت از آسیب‌های مرتبطی که هنگام کار بر بدن وارد می‌شود؛ باعث افزایش بهره‌وری در کار کارکنان خواهد شد. از این رو ۶ ویژگی صندلی اداری عبارتند از:

 • جنس صندلی: صندلی مناسب از جنسی ساخته‌می‌شود که مانع عرق کردن کمر و پشت شخص شود. وجود پارچه‌هایی با بافت سبک که تنفس‌پذیری راحت‌تری داشته‌باشند برای ساخت صندلی اداری توصیه می‌شود. همچنین روکش صندلی باید ضد اشتعال باشد.
 • دسته مناسب: وجود دسته در صندلی، مانع از ایجاد ناراحتی برای گردن، شانه‌ها و ساعد می‌شود. با این حال با توجه به تفاوت در فرم بدنی هر شخص، ممکن است با بالا یا پایین بودن دسته‌ها، باعث ناراحتی شانه‌ها شوند. بسیاری از صندلی‌های اداری از دسته‌های قابل تنظیم برخوردار هستند.
 • انحنای s شکل: حالت استاندارد کمر، به شکل s تعریف شده چون مهره‌های کمر یک منحنی رو به داخل دارند که نشستن طولانی مدت بدون مراقبت از این منحنی، باعث صافی آن و فشار به ستون فقرات می‌شود. در نتیجه صندلی استاندارد باید دارای تنظیمات در بخش ارتفاع و عمق باشد تا شخص بتواند مناسب‌ترین حالت را برای بدن خود تنظیم کند.
 • پشتی قابل تنظیم: در صندلی باکیفیت باید یک پشتی قابل تنظیم وجود داشته‌باشد تا شخص بتواند زاویه کمر خود را به حالت دلخواه تنظیم کند.
 • جک تنظیم ارتفاع: مهم‌ترین وسیله‌ای که در صندلی اداری وجود دارد، جک تنظیم ارتفاع می‌باشد. به وسیله این جک شخص قادر به تنظیم ارتفاع صندلی با توجه به قد خود است. در حالت استاندارد بدن باید ران‌ها افقی باشند و دست‌ها نیز در یک خط با میز قرار گیرند.
 • نوع چرخ: یک صندلی اداری مناسب باید دارای چند چرخ روان باشد که به وسیله آن به راحتی جابجا شود. بنابراین در هنگام خرید صندلی اداری دقت کنید که در محیط‌های لغزنده از چرخ‌های سخت و زبر استفاده کنید.

انواع صندلی های اداری یک شرکت

کلام آخر

انجام امور اداری مانند هر کاری نیاز به تجهیزات و وسایلی دارد که شخص بتواند وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد به علاوه این که نشستن طولانی مدت پشت میز کامپیوتر می‌تواند منجر به آسیب‌های جسمانی شود که ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته‌باشد. انتخاب صندلی اداری مناسب تا حدودی می‌تواند از بروز آسیب به بدن جلوگیری کند. صندلی‌های اداری علاوه بر زیبایی‌های ظاهری، باید استانداردهای یک صندلی ایده‌آل را نیز رعایت کنند. در این مقاله سایت ساجیران که مرکز فروش صندلی اداری در تهران است، سعی شد به بررسی انواع این صندلی اداری و ویژگی‌های آن پرداخته‌شود.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا