صورت

دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی + معرفی بهترین آموزشگاه

امروزه به دلایل زیادی اعم از نور خورشید، لوازم آرایشی نامرغوب، آلودگی ها و … پوست اکثر افراد شادابی و جوانی خود را از دست داده است. همچنین با افزایش سن، پوست دچار چین و چروک می شود. به همین دلیل افراد زیادی هستند که تمایل دارند با انجام روش های جراحی و غیر جراحی به پوست خود رسیدگی کنند تا جوانی و شادابی را به آن باز گردانند.

علاوه بر آن ممکن است افرادی از مشکلاتی که مربوط به پوست صورت و بدنشان می باشد مثل اسکارها، افتادگی پلک، بزرگ و بد شکل بودن لابیا و … رنج بکشند و نیاز به درمان های زیبایی داشته باشند. از این رو بازار کار زیبایی پوست بازار پر رونقی است و افراد زیادی هستند که تمایل دارند در دوره های آموزش زیبایی پوست شرکت کرده و در این عرصه مشغول به کار شوند.

خبر خوب اینکه دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی در حال برگزاری می باشد و شما عزیزان می توانید با شرکت در این دوره ها مهارت لازم را کسب کرده و مدرک معتبر دریافت کنید. با ما همراه باشید تا درباره این دوره ها توضیح دهیم.

دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی

همانطور که گفتیم امروزه نیاز افراد به درمان های زیبایی پوست افزایش پیدا کرده و با شرکت در دوره های آموزشی می توانید در این عرصه مشغول به کار شوید. دوره هایی که می توانید شرکت کنید عبارتند از:

 • فیشال و پاکسازی
 • هایفوتراپی
 • لیزر موهای زائد
 • مزوتراپی و هیرفیلر مو
 • خال برداری و پلاسماجت
 • تزریق ژل و فیلر
 • آموزش بوتاکس (برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید)
 • تزریق چربی به صورت و بدن
 • کاشت نخ لیفت و PDO
 • کاشت مو، ابرو و ریش
 • لابیاپلاستی و زیبایی زنان
 • بلفاروپلاستی پلک
 • سانترال لب
 • جراحی لیفت شقیقه و چشم گربه ای
 • میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ
 • تکنیک پوست کره ای

سرفصل های دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی

سرفصل های دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی

هر دوره سرفصل های مخصوص خود را دارد. اما به طور کلی سرفصل های دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی عبارتند از:

۱_ شناخت پوست و مو (آناتومی، فیزیولوژی و پاتولوژی)

۲_ آشنایی با مشکلات پوست و مو و نحوه تشخیص مشکلات بیمار و درمان مناسب

۳_ معرفی مواد و وسایل مورد نیاز

۴_ آموزش آماده سازی وسایل و محیط

۵_ آموزش آماده سازی بیمار

۶_ آموزش نحوه بی حسی در هر نقطه

۷_ معرفی تکنیک های مختلف روش درمانی مورد نظر و آموزش تکنیک ها

۸_ معرفی مزایا و معایب روش درمانی مورد نظر

۹_ معرفی عوارض روش درمانی مورد نظر

۱۰_ آموزش نحوه پیشگیری و کاهش عوارض

۱۱_ آموزش نکات مراقبتی پیش و پس از درمان

۱۲_ معرفی کیس های مناسب و نامناسب برای روش درمانی مورد نظر

۱۳_ تمرین عملی روی کیس موردنظر توسط هنرجو تحت نظر مدرس

اهمیت شرکت در دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی

شرکت در دوره های آموزشی تخصص و مهارت فرد را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. شرکت در دوره ها به این دلایل اهمیت دارد:

 • تشخیص مناسب: فرد متخصص مشکل بیمار را به طور صحیح تشخیص می دهد، بهترین روش را برای درمان وی انتخاب می کند و عوارض و مشکلات احتمالی را پیش بینی می کند و برای پیشگیری از بروز آن ها راهکار های مناسب را اجرا می کند.
 • دقت و دانش فنی: کسی که به طور صحیح آموزش می بیند تکنیک ها را به طرز صحیح انجام می دهد و نتیجه دلخواه حاصل می شود.
 • ایمنی: افرادی که در دوره ها شرکت می کنند استانداردهای ایمنی و بهداشتی را یاد گرفته و رعایت می کنند. اما افرادی که با استانداردها آشنا نیستند با اشتباهات خود موجب بروز مشکلات جدی و خطرآفرین برای بیمار می شوند‌.

چه کسانی می توانند در دوره های زیبایی پوست شرکت کنند؟

دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی در نظر گرفته شده است. زیرا این افراد مهارت های پیش نیاز برای انجام درمان های زیبایی را دارند و می توانند بهتر تکنیک ها را اجرا کرده و در صورت بروز مشکل به رفع آن بپردازند. البته پزشکان متخصص نیز در صورت تمایل می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

اما افراد عادی مجوز انجام درمان های زیبایی را نداشته و بنابراین شرکت در دوره ها نیز برای آن ها مجاز نیست. البته ممکن است دوره هایی برای افراد عادی برگزار شود تا به عنوان دستیار در کنار پزشک مشغول به کار شوند.

هزینه دوره های زیبایی پوست

هزینه دوره های زیبایی پوست

هزینه دوره ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این رو نمی توان به طور دقیق آن را مشخص کرد. این عوامل عبارتند از:

 • نوع دوره: ممکن است برخی درمان ها نسبت به برخی دیگر دارای تکنیک های بیشتری باشند و نیازمند آموزش بیشتر باشند. به همین دلیل هزینه هر دوره متفاوت خواهد بود.
 • مدت دوره: با توجه به سرفصل ها، برخی دوره ها کوتاه مدت و برخی بلند مدت خواهند بود که در هزینه تاثیر گذار خواهد بود.
 • سطح دوره: ممکن است در برخی آموزشگاه ها برای هر لاین یک دوره برگزار شود و ممکن است در برخی دیگر ابتدا سطح مقدماتی برای همه هنرجو ها برگزار شود و سپس سطح پیشرفته برای هر لاین برگزار شود. قطعا هزینه این دوره ها به خصوص برای افرادی که تمایل به شرکت در چندین دوره را دارند متفاوت خواهد بود.
 • آموزشگاه: ممکن است تعرفه آموزشگاه ها تحت تاثیر مکان آموزشگاه، امکانات آموزشگاه و شهرت آموزشگاه ها با یکدیگر متفاوت باشد.
 • مدرس دوره: مدرسین دوره ها با توجه به سابقه، مهارت و شهرت خود مبالغ متفاوتی را برای تدریس دریافت می کنند که در هزینه دوره اثر گذار خواهد بود.

بهترین آموزشگاه برای دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه برای دوره های زیبایی هستید ما آکادمی باران رحمتی را به شما پیشنهاد می کنیم. این آکادمی با بیش از ۱۰ سال سابقه مفتخر به برگزاری دوره های زیبایی پوست در شهرهای زیادی اعم از تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرمان و حتی شهرهایی در خارج از کشور می باشد.

شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده در محیطی آرام و دلنشین و مجهز به تجهیزات مورد نیاز، تمام نکات و تکنیک ها را به نحو احسن توسط بهترین مدرس کشور فرا بگیرید. تمام دوره های زیبایی پوست که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره شد همانند آموزش تزریق ژل و فیلر با مدرک توسط این آکادمی برگزار می شود و شما با شرکت در این دوره ها تخصص و مهارت مورد نیاز را کسب خواهید کرد.

مهم ترین نکته اینکه آکادمی باران رحمتی پس از شرکت در دوره ها و قبولی در آزمون های مربوطه، مدرک معتبری به شما اعطا خواهد کرد. شما با داشتن این مدرک می توانید مجوز راه اندازی لاین زیبایی را گرفته و در این عرصه مشغول به کار شوید.

همچنین داشتن این مدرک به مراجعه کنندگان شما این اطمینان خاطر را می دهد که شما در دوره های آموزشی شرکت کرده و تخصص و مهارت کافی را برای انجام این کار کسب کرده اید. به طور مثال شما می توانید در دوره آموزش کاشت مو با مدرک این آکادمی شرکت کرده و با در دست داشتن مدرک معتبر مشغول به کار شوید.

کلام آخر

حتما تا اینجای مقاله متوجه اهمیت شرکت در دوره های زیبایی پوست و اهمیت انتخاب آموزشگاه خوب شده اید. اگر تمایل دارید در دوره های زیبایی پوست برای پزشکان عمومی که توسط آکادمی باران رحمتی برگزار می شود شرکت کنید، می توانید با ورود به سایت academybaran.com با انواع دوره ها آشنا شده و برای شرکت در دوره ها با آکادمی در ارتباط باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا