گردشگری

با کشور آلمان و جاذبه ‌های گردشگری آن آشنا شوید

آلمان: کشوری با کاخ‌های باشکوه

آلمان کشوری به مساحت 357،022 متر مربع و با 82 میلیون نفر، یکی از بزرگ‌ترین کشورها است که به طور کامل در اروپا قرار دارد.

بزرگ‌ترین شهر آلمان که هم چنین پایتخت آن است: برلین، با 3.4 میلیون نفر جمعیت.

دو شهر دیگر هامبورگ (1.8 میلیون) و مونیخ (1.3 میلیون) با بیش از یک میلیون نفر ساکن وجود دارد. کلن کمی از این نقطه عطف فاصله دارد. فرانکفورت (662،000) مرکز مالی بین‌المللی است.

جمهوری فدرال آلمان از سال 1949 یک دموکراسی پارلمانی است. از زمان اتحاد مجدد در سال 1990، آلمان دارای 16 ایالت فدرال است.

تنوع باورنکردنی بین دریا و کوهستان در آلمان را تجربه کنید: با مناظر معمولی با شکوه، سنت‌های خاص خود و ویژگی‌های خاص منطقه ای، هر 16 ایالت فدرالی نام برده شده در ذیل شگفتی‌های زیادی را برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته‌اند.

بادن-وورتمبرگ، بایرن، برلین، براندنبورگ، برمن، هامبورگ

هسن، مکلنبورگ-پامرانیا غربی، نیدرزاکسن، نوردراین-وستفالن

راینلاند-فالتس، زارلند، زاکسن-آنهالت، شلسویگ-هولشتاین، تورینگیا.

آلمان دارای انواع مناظر روستایی است. سواحل دریای شمال و دریای بالتیک که در شمال امتداد دارند، در حالی که کوه‌های آلپ در جنوب اوج می‌گیرند. بین این نقاط یک چشم انداز روستایی وجود دارد: دشت‌های کشاورزی؛ رودخانه‌های پر پیچ و خم و دریاچه‌های عظیم.

جنگل‌های پراکنده، مراکز شهری و کوه‌های مرتفع.

بلندترین کوه آلمان Zugspitze با ارتفاع 2963 متر است. طولانی‌ترین رودخانه رود راین است که مسیر خود را از طریق 865 کیلومتر خاک آلمان عبور می‌دهد. آلمان همچنین دارای 16 پارک ملی، 104 پارک طبیعی است.

کوه Zugspitzeکوه Zugspitze

کیفیت زندگی در آلمان تحت تأثیر فرهنگ‌های مختلف است. مدرن و آزاد اندیشی است. همیشه بهانه ای برای معاشرت وجود دارد، همراه با رویدادهای سنتی متعدد – مانند کارناوال، جشنواره‌های نوشیدنی‌های متنوع، جشنواره‌های موسیقی از کلاسیک تا راک – و غذاهای خوشمزه و لذیذ که سالانه گردشگران زیادی از سرتا سر دنیا را به خود جذب می‌کند.

تاریخ آلمان

نام آلمان مدت‌هاست که نه مکان خاصی بلکه سیاهی شل و روان مردمان ژرمنی زبان را توصیف می‌کند که برای هزاره‌ها بیشتر مناطق غربی اروپا در شمال آلپ را تحت کنترل خود داشته‌اند. گرچه آلمان از این نظر موجودیتی باستانی است، اما ملت آلمان به شکل کم و بیش فعلی خود فقط در قرن نوزدهم پدید آمد، زمانی که نخست وزیر پروس اوتو فون بیسمارک ده‌ها پادشاهی آلمانی زبان، ایالت‌ها، شهرهای آزاد را گرد هم آورد. اسقف‌ها و پادشاهی‌ها برای تشکیل امپراطوری آلمان در سال 1871. این به اصطلاح رایش دوم به سرعت به قدرت برتر اروپا تبدیل شد و مستعمرات آفریقا، آسیا و اقیانوس آرام را به دست آورد. این امپراطوری خارج از کشور پس از شکست آلمان در جنگ جهانی اول و برکناری امپراطور ویلیام دوم از بین رفت. رکود اقتصادی، بیکاری گسترده و نزاع‌های سیاسی که به جنگ داخلی منجر شد، منجر به فروپاشی جمهوری مترقی ویمار و ظهور حزب نازی در زمان آدولف هیتلر شد. پس از دستیابی به قدرت در سال 1933، هیتلر رایش سوم را تأسیس کرد و پس از مدت کوتاهی به جنگ صلیبی ویرانگر برای فتح اروپا و نابودی یهودیان، روما (کول‌ها)، همجنس گرایان و دیگران پرداخت.

رایش سوم در سال 1945 متلاشی شد و توسط ارتش‌های متفقین ایالات متحده، انگلستان، اتحاد جماهیر شوروی، فرانسه و سایر کشورها به زمین زده شد. قدرت‌های پیروز آلمان را به چهار منطقه اشغال و بعداً به دو کشور تقسیم کردند: جمهوری فدرال آلمان (آلمان غربی) و جمهوری دموکراتیک آلمان (آلمان شرقی) که بیش از 40 سال توسط یک مرز طولانی از هم جدا شده بودند. در آلمان شرقی این مرز تا زمان سقوط دولت کمونیستی این کشور در سال 1989 با دفاعی مشخص شده بود که برای جلوگیری از فرار طراحی شده بود. 185 مایل مربع (480 کیلومتر مربع) “جزیره” برلین غربی به طور مشابه از سال 1961 تا 1989 توسط دیوار برلین که از داخل شهر عبور می‌کرد و توسط یک حصار توری سیم محافظت شده در مناطق واقع در حومه آلمان شرقی حلقه زده شد. اگرچه برلین در طول جنگ سرد نقطه اشتعال بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی بود، اما از اهمیت ملی و بین‌المللی این شهر کاسته شد.

تا زمانی که یک قیام مردمی و مسالمت آمیز دولت آلمان شرقی را سرنگون کرد و بلافاصله پس از ترمیم مجدد برلین متحد به عنوان پایتخت آلمان متحد شده درآمد.

روز وحدت یا روز ملی آلمان:

هر ساله 3 اکتبر به مناسبت روز وحدت آلمان در آلمان تعطیل ملی است. این تاریخ به منظور اتحاد مجدد همه ایالت‌های فدرال آلمان در 3 اکتبر 1990 انتخاب شده است.

تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی شاید ماهیت تعطیلات در آلمان را به بهترین وجه توصیف کند. با داشتن بسیاری از شهرهای تاریخی و شهرهای کوچک، همراه با انبوهی از جنگل‌ها و کوه‌ها، بازدیدکنندگان در هنگام انتخاب یک مکان منحصر به فرد برای بازدید گیج کند. کسانی که مایل به گشت و گذار یا تجربه هنر هستند باید به کلان شهرهایی مانند مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ بروند، در حالی که کسانی که به دنبال فعالیت‌های تفریحی هستند باید از مکان‌هایی مانند کوه‌های آلپ باواریا، جنگل سیاه یا دره راین دیدن کنند.

کلیساهای جامع و کاخ‌های بزرگ دوست داشتنی در همه جا وجود دارد و در شهرها و روستاهای کوچک‌تر – بعضی از آن‌ها با شهرهای قدیمی قرون وسطایی قدیمی خود هنوز هم دست نخورده هستند – بسیاری از سنت‌های چند صد ساله، از جمله بازارهای سنتی کریسمس، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها، تا امروز ادامه دارد.

در قلب فرهنگی آلمان، پایتخت، برلین، محل زندگی بسیاری از موزه‌ها و گالری‌های زیبا قرار دارد.

برای ایده‌هایی برای کمک به برنامه ریزی سفرهای خود، لیست بهترین جاذبه‌های گردشگری آلمان را بخوانید.

معرفی شهرها و کاخ‌های باشکوه آلمان

بادن-وورتمبرگ

به جنوب خوش آمدید.

بادن-وورتمبرگ

انتخاب مکان مناسب برای غذا خوردن تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود. چه خواهد بود؟ یک عصر تابستانی دلپذیر در یک مکان قلعه ای، یک مکان تراس مشرف به باغ‌های انگور، منظره ای که عشق به چیزهای زیباتر زندگی را القا می‌کند؟ در بادن-وورتمبرگ بسیاری از نقاط عالی ایده آل برای افراد خوش غذا وجود دارد. بازدید کنندگان می‌توانند در تپه‌های Kaiserstuhl گروه گروه بنشینند، یک ماهی سفید تازه صید شده را در یک مسافرخانه در کنار دریاچه کنستانس سفارش دهند و یا در یک رستوران عالی در دره‌های جنگل سیاه شام بخورند.

تپه‌های Kaiserstuhl

در اینجا، از بهترین روزهای تعطیلات خود لذت ببرید.

گردشگران می‌توانند در جزیره مملو از گل ماینو قدم بزنند و اجازه دهند رایحه گل آن‌ها بینی آن‌ها را پر کند. در امتداد ساحل دریاچه کنستانس دوچرخه سواری کنند و به کوه‌های آلپ سوئیس نگاه کنند. در جنگل سیاه سرگردان شوند و به آواز زیبا پرندگان گوش دهند.

به تماشای غارهای Swabian Alb بپردازند و هوای مرطوب را روی پوست آن‌ها احساس کنند.

بایرن – مقصد شماره یک تعطیلات آلمان

الهام بخش و انگیزه بخش زندگی

آسمان آبی روشن و دریاچه‌های شفاف.

بایرن

شهرهای کوچک قرون وسطایی و شهرهای پر جنب و جوش. سنت باواریایی و مهمان نوازی دوستانه، جنگل‌های مرموز و قله‌های پوشیده از برف. فعالیت در فضای باز همراه با آرامش، میراث جهانی یونسکو و جاذبه‌های فرهنگی فراوان همه و همه در بایرن.

در جنوب آلمان، ایالت باواریای زیبا و شگفت انگیز و پایتخت آن مونیخ با زیبایی منحصربه‌فرد خود بازدیدکنندگان را به هیجان می‌آورد.

این منطقه به دلیل حومه بکر، هوای پاک، ثروت، فرهنگ باواریایی شهرت دارد. قلعه‌های قرون وسطایی، شهرهای کوچک، کاخ‌های باشکوه، کلیساهای باروک و مراکز شهری باواریا زمینه رویدادهای سنتی و جشنواره‌های اپرا را فراهم می‌کنند.

سنتی و مدرن در اینجا دست به دست هم می‌دهند.

مشخصه‌های باواریا چیست؟

Bavaria

دهکده‌های زیبا و بی شمار، صندلی‌های پادشاهان قرون وسطایی و ما نباید مونیخ، پایتخت منطقه را فراموش کنیم، سپس کاخ‌های باشکوه و کلیساهای سبک باروک، کلیساهای مقدس قرون وسطایی و قلعه‌های باشکوه وجود دارد. از جمله جاذبه‌های مشهور بین‌المللی می‌توان به قلعه نوشوانشتاین پادشاه لودویگ دوم و کلیسای زیارتی ویسکیرچه (یک میراث جهانی یونسکو همراه با لیمو رومی، وورتسبورگ، بامبرگ، رگنسبورگ، سیستم مدیریت آب آگسبورگ، اپرای Margravial در بایرویت و خانه‌های پیش از تاریخ) اشاره کرد. در اطراف آلپ بیش از 100000 بنای معماری، بیش از 1200 موزه و مجموعه، 40 تئاتر و سالن اپرای عالی در سراسر بایرن وجود دارد. بنابراین مکان‌های زیادی برای رویدادهای سنتی، مسابقه‌های تاریخی عروسی لندشوت، نمایش‌های شور و شوق Oberammergau و بازار کریسمس در نورنبرگ در نظر گرفته شده است.

شوالیه‌ها، شاهزاده خانم‌ها و افسانه‌های قرون وسطایی افسانه‌ها، درام‌ها و داستان‌های عاشقانه جذاب. تخیل با مجموعه بی پایان آلمان از قلعه‌ها و کاخ‌های افسانه ای محدودیتی ندارد.

حدود 25000 قلعه، کاخ، خانه و عمارت شاهد تاریخ آلمان هستند: از بناهای برجسته و باشکوه، کاملاً حفظ شده تا یادآورهای ویران شده شکوه پیشین.

آلمان خانه‌های متنوعی از قلعه‌ها و کاخ‌ها است، از عمارت های بزرگ گرفته تا اقامتگاه‌های معتبر سلسله‌های بزرگ حکومتی، مانند کاخ Sanssouci در پوتسدام.

Sanssouciکاخ Sanssouci

این قلعه که به “ورسای پروس” معروف است، به دستور پادشاه هوهنزولر، فردریش دوم ساخته شد. این ساختمان روکوکو همراه با پارک خود از سال 1990 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

یکی دیگر از مکان‌های مورد علاقه سلسله Hohenzollern، کاخ شارلوتنبورگ برلین بود. واقع در نزدیکی پایتخت ایالت ساکسون، درسدن، قلعه خاموش شده موریتزبورگ نشان سلسله نجیب وتین بود. دوک موریس از زاکسن یک خانه شکار داشت که به سبک رنسانس در سال 1542 بر روی گنبد گرانیت در جنگل فریدوالد ساخته شده بود.

به زودی قلعه ای که بعداً به نام وی نامگذاری شد، مرکز شکار ساکسون شد. کلیسای کوچک قلعه در سال 1661 زیر نظر جان جورج دوم ساخته شد و در زمان تاجگذاری آگوست قدرتمند کاتولیک را به عنوان پادشاه لهستان تقدیس کرد. تا به امروز، خدمات منظم در آن نمازخانه برگزار می‌شود.

کاخ آگوستوس بورگ (Augustusburg and Falkenlust Palaces)

Augustusburg and Falkenlust Palaces

کاخ آگوستوس بورگ مجموعه ساختمان‌های تاریخی است که در برول٬ایالت نوردراین وستفالن٬آلمان قرار دارد. در سال ۱۹۸۴ این کاخ‌ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند.

Classicist Wilhelmshöhe Palace

Classicist Wilhelmshöhe Palace

از سال 2013 این کاخ میراث جزء جهانی یونسکو بوده است.

نوشوانشتاین

نوشوانشتاین

هفت هفته پس از مرگ پادشاه لودویگ دوم در سال 1886، نوشوانشتاین برای عموم باز شد. پادشاه خجالتی قلعه را ساخته بود تا از زندگی عمومی کناره گیری کند – ولی اکنون تعداد زیادی از مردم برای دیدن پناهگاه خصوصی او به این کاخ می‌آیند.

امروز نوشوانشتاین یکی از محبوب‌ترین کاخ‌ها و قلعه‌های اروپا است. هر ساله 1.4 میلیون نفر از “قلعه پادشاه افسانه ای” دیدن می‌کنند. در تابستان روزانه حدود 6000 بازدید کننده از اتاق‌هایی عبور می‌کنند که برای یک ساکن در نظر گرفته شده است.

کلیسای جامع کلن (Kölner Dom)

کلیسای جامع کلن (Kölner Dom)

کلیسای جامع بلند کلن (Kölner Dom) – کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری – در کرانه‌های راین واقع شده است و بدون شک چشمگیرترین مکان دیدنی کلن است. این شاهکار معماری High Gothic، یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جامع اروپااست.

ساخت آن در سال 1248 آغاز شد و بلندپروازانه ترین پروژه ساختمانی قرون وسطی تبدیل شد.

فضای داخلی با شکوه آن به همان اندازه که نمای خود را تحمیل می‌کند شامل 6166 متر مربع مساحت و 56 ستون عظیم است. در بالای محراب بلند، Reliquary of the Three Kings وجود دارد، یک اثر هنری قرن دوازدهم با طلا که توسط نیکلاس وردونی برای نگهداری یادگارهای سه پادشاه که از میلان به اینجا آورده شده، طراحی شده است.

از دیگر نکات جالب توجه می‌توان به چشم اندازهای پانوراما از برج‌های جنوبی، شیشه‌های رنگی قرن دوازدهم و سیزدهم در نمازخانه سه پادشاه و خزانه داری با بسیاری از اشیا گرانبها اشاره کرد که همه آن‌ها پس از جنگ جهانی دوم تا حد زیادی سالم مانده‌اند. (هزینه ورودی کمی لازم است.)

The Black Forest

The Black Forest

جنگل سیاه زیبا با تپه‌های تاریک و پر درخت یکی از پر بازدیدترین مناطق کوهستانی در تمام اروپا است که واقع در جنوب غربی آلمان است. در ضلع غربی، با شیب تندی به سمت راین پایین می‌رود و دره‌های سرسبز از آن عبور می‌کنند، در حالی که در شرق، با شیب آرام تری به پایین دره‌های نکار و دانوب می‌رود.

از مکانهای معروف می‌توان به قدیمی‌ترین منطقه اسکی آلمان در Todtnau، امکانات باشکوه آبگرم بادن-بادن و استراحتگاه جذاب Bad Liebenzell اشاره کرد.

از دیگر نکات جالب توجه می‌توان به راه آهن تماشایی Black Forest اشاره کرد.

بهترین راه برای گرفتن همه آن‌ها؟

یک تور رانندگی 70 کیلومتری است که بهترین مناظر منطقه را به همراه جاذبه‌های تاریخی خود از جمله قلعه‌های خیره کننده و شهرها و دهکده‌های قرون وسطایی بی نظیر را به نملیش می‌گذارد.

جزیره موزه برلین

جزیره موزه برلین

موزه بین‌المللی معروف برلین، یا جزیره موزه، بین رودخانه Spree و Kupfergraben – (کانال 400 متری کنار رودخانه قرار دارد) – و شامل بسیاری از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های شهر است.

قلب این منطقه برای عابران پیاده موزه قدیمی است که در سال 1830 به عنوان محلی برای نمایش گنجینه‌های سلطنتی ساخته شده است. اندکی بعد زمین پشت موزه برای هنر و “دانش باستان” کنار گذاشته شد.

نکته مهم دیگر در تور پیاده روی در این مناطق دیدنی و جذاب، پرگامون با بناهای تاریخی بازسازی شده از خاورمیانه است.

اما آگاه باشید:

در بین این موزه‌های شگفت انگیز چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد که شما نمی‌توانید همه آن‌ها را در یک روز جمع کنید.

Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauberشهر فرانکونی روتنبرگ

شهر شاهنشاهی قدیمی فرانکونی روتنبرگ، یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها در مسیر توریستی معروف جاده رمانتیک آلمان، در سواحل شیب دار رودخانه زیبا و زیبای Tauber واقع شده است. با دیوارها و برج‌های خود از زمان سی سال جنگ 1618 دست نخورده، این شهر کاملاً محافظت شده‌ی قرون وسطایی جذاب جذابیتی بی پایان دارد.

یکی از محبوب‌ترین کارهایی که در اینجا باید انجام دهید پیوستن به یک تور پیاده روی است (یا این کار را خودتان انجام دهید). با انتخاب نقشه یکی از دفاتر گردشگری واقع در شهر شروع کنید.

فرصت‌ها برای کاوش پایان ندارند، ساختمان‌های منفرد قابل توجه شامل سالن قرن 13 قرن (Rathaus) است.

Ratstrinkstube یا میخانه شورای عالی که در سال 1466 با ساعت جالب خود ساخته شده است.

چشمه St.-Georgs-Brunnen، ساخته شده در 1608 در نزدیکی انتهای Herrngasse.

کلیسای سنت جیمز، با محراب عالی خود که از سال 1466 قدمت دارد. و موزه شهر شاهنشاهی.

صرف قدم زدن در خیابان‌های قدیمی در کنار این بناهای زیبایک تجربه همیشگی است و بعد از آن ماجراجویی و بازدید خود را از یکی از رستوران‌های بسیار خوب که در اطراف شهر قرار دارند، پایان دهید. اگر در زمستان سفر می‌کنید، حتماً یک توقفگاه برای بازار سنتی کریسمس در نظر بگیرید، که مردم را از سراسر کشور (و حتی دورتر از آن) جذب می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
planetwaregermany

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا