صورت

آموزش کشیدن خط چشم با مداد برای افراد مبتدی

کشیدن خط چشم یکی از ترفندهای مهم در آرایش چشم است. اگر شما هم جزو افراد مبتدی هستید به‌راحتی با دستور زیر چند مدل خط چشم پرطرفدار را بکشید. من هم خط چشم را مثل خیلی از شما دوست دارم. عاشق دقت و ظرافت بکار رفته درکشیدن خط چشم‌گربه‌ای با استفاده از خط چشم مایع هستم. عاشق چشمان شهلا و خماری که یک خط چشم می‌تواند ایجاد کند. خط چشم پشت پلک‌ها و طرحی که ایجاد می‌کند را دوست دارم. اگر نگاهی به کمد لوازم‌آرایشم بیندازید ۱۹ خط چشم متفاوت پیدا می‌کنید، از مشکی و قهوه‌ای گرفته تا سفید و طوسی. حتی خط چشم‌هایی دارم که زیاد هم استفاده نمی‌شود (صورتی جیغ! قرمز! فیروزه‌ای! نقره‌ای براق!) و در جعبهٔ بزرگی در کشو نگه‌داری می‌کنم. اما برای کسی که در امر آرایش مبتدی است یا تازه شروع کرده، یادگیری کشیدن خط چشم ممکن است ناامیدکننده به نظر برسد.

تبلیغات

آیا فقط پلک بالای خود را خط چشم می‌کشید؟ یا پلک پایین را هم می‌کشید؟ خط چشم نامرئی چیست و چگونه کشیده می‌شود؟ وقتی می‌خواهید خط چشم‌گربه‌ای بکشید از نوارچسب یا خط کش هم استفاده می‌کنید یا با دست‌خالی، خط چشم می‌کشید؟ از خط چشم مایع استفاده می‌کنید یا کرمی؟ پودری یا مدادی؟ از چه قلم‌مویی استفاده می‌کنید؟ آیا درست خط چشم کشیده‌اید؟ خط چشمتان زیبا به نظر می‌رسد؟ چطور همهٔ این‌ها را بفهمیم؟ اگر تازه شروع به کشیدن خط چشم کرده‌اید، فقط به یک محصول نیاز دارید؛ و آن‌یک خط چشم مدادی نرم و ضد آب است که کار با آن‌هم بسیار ساده است. تا قبل از اینکه در کشیدن خط چشم ماهر نشدید، به سراغ محصولات ساده‌تر بروید. یک خط چشم مدادی نرم و مشکی خوش‌رنگ به چند طریق قابل‌استفاده است. در اینجا به چند روش محبوب و پرطرفدار اشاره می‌کنیم.

آموزش کشیدن مدل های مختلف خط چشم

آموزش خط چشم نامرئی بین مژه‌ها

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می‌شود که شما به‌آرامی خطی بین مژه‌های خود ایجاد کرده تا آن‌ها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می‌رسد که شما زیاد خط چشم نزده‌اید و این‌طور برداشت می‌شود که به‌صورت طبیعی مژه‌های مشکی و پری دارید. مداد خود را تیز کرده و به‌دقت خطی مابین مژه‌های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می‌بینید را پرکنید. (لطفاً مراقب چشم‌هایتان باشید و به چشم‌ها فشار نیاورید). این کار ممکن است چنددقیقه‌ای طول بکشد و ممکن است شما با خودتان بگویید: «ارزشش رو داره؟» اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، این کار را سریع‌تر انجام خواهید داد؛ و مژه‌هایتان مثل بچه‌گربه‌های کارتون‌ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

خط چشم نامرئی داخل چشم

این نوع خط چشم، به کشیدن خط روی لبهٔ پلک‌ها گفته می‌شود. Waterline به فاصلهٔ بین چشم و مژه‌ها می‌گویند. این نوع خط چشم نیز مانند قبلی، مژه‌هایتان را پرتر و باشکوه‌تر نشان خواهد داد؛ انگار که با ردیفی از مژه‌های اضافه به دنیا آمده‌اید! با این نوع خط چشم و زدن کمی ریمل و خطی روی پلک بالایی، چشمان عمیق‌تر و نافذتری خواهید داشت. بی‌آنکه دیگران دقیقاً چرایش را بدانند! اما ما می‌دانیم: کشیدن خط چشم بین پلک‌ها! این تکنیکی بود که زمان زیادی برد تا حاضر به انجامش شوم.من نمی‌توانستم حاضر به استفاده از مواد آرایشی در این نقطه از چشم‌هایم شوم؛ اما حالا تمام مدت این کار را انجام می‌دهم.

با انگشت اشاره به‌آرامی پلک بالایی خود را به سمت ابروها بالا بکشید. حالا می‌توانید خط صورتی‌رنگ صافی را در قسمت پایینی پلک خود (درست پایین مژه‌ها) ببینید. این همان‌جایی است که باید مداد را بکشیم. مداد را به‌آرامی در این ناحیه بکشید. نگاه کنید که مداد چقدر این قسمت را رنگی می‌کند و سپس دوباره مداد را در فضاهای خالی باقی‌مانده بکشید. اگر مایل باشید می‌توانید قبل از زدن ریمل، خط پلک پایینی خود را نیز مانند پلک بالا مداد بزنید. بفرمایید! چشمان رؤیایی با چند حرکت سادهٔ مداد.

تبلیغات

خط چشم‌گربه‌ای

خط چشم گربه ایخط چشم گربه ای چگونه بکشیم؟

لبهٔ بیرونی پلک خود را به‌آرامی بکشید. این کار به خاطر این است که کشیدن مداد روی پوست شل کار سختی است و خط بی‌نقصی که می‌خواهیم را به ما نمی‌دهد. ما به دنبال یک خط صاف هستیم بدون شکستگی. بسیار خب. بامداد تراشیده و نوک‌تیز خود (بسیار مهم است که مدادهایتان را تراشیده نگه‌دارید) از گوشهٔ داخلی چشم شروع کرده و یک خط صاف، زیبا و تاجایی که می‌توانید نزدیک به خط مژه‌ها بکشید و تا جایی که مژه‌ها تمام می‌شوند، ادامه دهید. حالا برای کشیدن خط چشم‌گربه‌ای معروف با خط چشم مدادی، جایی را که می‌خواهید خط چشم تا آنجا امتداد یابد را با یک نقطه علامت بزنید. (اگر اولین بار است که خط چشم‌گربه‌ای می‌کشید زیاد جوگیر نشوید و نقطه را فقط کمی بالاتر از چشم بزنید.) حالا خط چشمی را که کشیده بودید به نقطهٔ علامت‌گذاری شده متصل کنید و کمی آن را در انتها تیز کنید.

به یاد داشته باشید: یادگیری خط چشم‌گربه‌ای کمی زمان می‌برد. از به همراه داشتن گوش پاک‌کن مرطوب و پاک‌کنندهٔ آرایشی برای اصلاح خطاهای احتمالی هم اصلاً خجالت نکشید.

خط چشم مناسب برای انواع چشم

کشیدن خط چشم برای چشم‌های بادامی

چگونه تشخیص دهیم که چشم‌هایمان بادامی است؟ گوشه داخلی و خارجی چشم‌های بادامی در یک سطح هستند و فاصله بین گوشه‌های داخلی چشم به‌اندازه طول چشم است. برای این‌که توجه دیگران را به چشم‌های زیبایتان جلب کنید خط باریکی در پلک بالای چشم بکشید. خط چشم را از گوشه داخلی شروع کنید و تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید. برای آن دنباله نکشید و در زیر چشم‌ها نیز فقط در گوشه خارجی بکشید. با این تکنیک چشم‌ها بزرگ‌تر و زیباتر می‌شوند.

کشیدن خط چشم برای چشم‌های پفی

در این فرم چشم‌ها حالت پف بالای پلک‌ها باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر نشان داده شود؛ بنابراین باید تا جایی که می‌توانید به مژه‌ها حجم بدهید. خط چشم را پهن‌تر بکشید و رنگ خط چشم بسیار تیره باشد.

کشیدن خط چشم برای چشم‌های فاصله‌دار

اگر فاصله بین چشم‌ها بیشتر از عرض یک‌چشم باشد فرم چشم‌هایتان فاصله‌دار است. برای این‌که کاری کنید چشم‌ها به هم نزدیک‌تر نشان داده شوند ابتدا خط چشم پلک بالا را از ابتدا تا انتها بکشید و سپس خط پلک پایین را از وسط پلک تا انتها بکشید. خط چشم پایین نباید از گوشه چشم بیرون بزند. هنگام ریمل کشیدن به مژه‌ها جهت ریمل را به سمت پل بینی بکشید.

تبلیغات

کشیدن خط چشم برای چشم‌های درشت

چشم‌های درشت به‌اندازه کافی تأثیرگذار و جذاب هستند و تنها کاری که باید انجام دهید کشیده‌تر نشان دادن آن‌هاست. خط بالای چشم را با یک دنباله ۱ سانتیمتری بکشید. در کل آرایش اسموکی بهترین نوع آرایش برای این فرم چشم‌هاست.

کشیدن خط چشم برای چشم‌های کشیده

چشم‌های کشیده جذاب‌ترین فرم چشم‌هاست اما باید هنگام آرایش مراقب باشید زیاد باریک دیده نشود. برای این‌که این فرم چشم‌ها درشت‌تر نشان داده شود خط چشم راکمی بافاصله از خط مژه‌ها بکشید. سپس داخل چشم مداد سفید بکشید و بامداد سیاه قسمت میانی خط چشم راکمی ضخیم‌تر کنید.

کشیدن خط چشم برای چشم‌های نزدیک

اگر فاصله بین چشم‌ها کمتر از عرض یک‌چشم باشد پس دارای فرم چشم‌های نزدیک هستید. در این مورد هدفمان این است که چشم‌ها را بازتر و بافاصله بیشتر نشان دهیم. خط چشم را باکمی فاصله از گوشه داخلی چشم‌ها بکشید. انتهای خط چشم دنباله بکشید. دنباله خط چشم باید کمی به سمت بالا کشیده شود.

5/5 - (1 امتیاز)

تبلیغات

منبع
seemorghbeytoote

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا