علمی

از نظر رمزینکس چرا باید در بیت کویین سرمایه گذاری کرد؟

بیت‌کوین، رهبر ارزهای دیجیتال  جهان، این روزها سروصدای زیادی به‌پا کرده و میلیون‌ها نفر را در دنیا و همچنین کشور ایران، به‌سمت خود جذب کرده است.

تبلیغات

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی مثبت یک در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در ایران، استخراج بیت‌کوین به‌عنوان صنعت پذیرفته شده است و با توجه به پیش‌بینی‌ها درباره‌ی رشد قیمت این ارز دیجیتال و شرایط اقتصادی موجود، خرید بیت‌ کوین در کشورمان، برای هم‌وطنانمان بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد.

در این مقاله، رمزینکس قصد دارد دلایل و الزامات و پیوست‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را مطرح کند. دلایل متعددی را می‌توان برای سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال نام برد که درادامه، به مهم‌ترین موارد اشاره خواهد شد.

۱. سهولت ورود به بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار

در سرمایه‌گذاری‌ها چند عامل و مؤلفه باهم در نظر گرفته می‌شوند. درکنار ارزش بازار و ریسک و قابلیت نقدشوندگی، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها سادگی سرمایه‌گذاری است. کافی است در یک سیستم چه تبلت باشد و چه گوشی هوشمند، کیف‌پول مجازی ایجاد کنید و آدرس مخصوص به خود را بسازید. سپس، دنیایی از پلتفرم‌ها را خواهید دید که مبادله‌ی ساده‌ای دارند. مهم نیست یک دلار داشته باشید یا میلیون‌ها دلار، به‌راحتی و بدون دغدغه‌ی سازمان ناظر و بازکردن پردردسر حساب، می‌توانید هرچه می‌خواهید، روی ارز دلخواهتان سرمایه‌گذاری و در لحظه، خریدوفروش کنید.

تبلیغات

۲. آینده‌ی درخشان ارزهای دیجیتال

سال ۲۰۱۸ را می‌توان به‌عنوان یکی از هیجانی‌ترین سال‌ها در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال دانست؛ چراکه در سال ۲۰۱۷، قیمت بیت‌ کوین به بیشترین حد خود، یعنی ۱۹ هزار دلار رسید و در سال ۲۰۱۸، با افت شدیدی رو‌به‌رو شد و به سه‌هزار دلار کاهش یافت. این میزان تغییرات قیمت باعث می‌شود بسیاری از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را دارند، به این فکر کنند در سال ۲۰۱۹، چه اتفاقی برای ارزش بیت‌کوین در میان سایر ارزهای رمزنگاری‌شده خواهد افتاد؟

افزون‌براین، وقتی به دیدگاه‌های افراد کارشناس و مطرح دنیا توجه می‌کنیم، متوجه خواهیم شد آینده‌ی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین چقدر می‌تواند پرسود باشد. به‌عنوان مثال، توماس لی، بنیان‌گذار شرکت تحقیقاتی Fundstar Global و مدیر ارشد سهام JP Morgan و مدیرعامل پیشین شرکت سالومون اسمیت بارنی، در مصاحبه‌هایش در شبکه‌های اجتماعی، معتقد است قیمت بیت‌کوین در آینده قطعا بیشتر از ۲۰ هزار دلار خواهد شد.مکس کیزر، یکی از شرکای تجاری شرکت Heisenberg Capital و معامله‌گر پیشین وال‌استریت و مجری برنامه‌ی RTkeizer Report، اعتقاد دارد قیمت بیت‌کوین قطعا از ۲۸ هزار دلار بیشتر می‌شود؛ اما هیچ‌وقت از ۱۰۰ هزار دلار بیشتر نمی‌شود. جیمسون لوپ، مهندس نرم‌افزار سابق BitGo که اکنون کیف‌پول Casa را رهبری می‌کند، یکی از شخصیت‌های برجسته در دنیای ارزهای دیجیتال و از اعضای گروه Cyberpunks است. طبق پیش‌بینی وی، قیمت بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۰ احتمالا به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر، اخیرا در مصاحبه‌ای پیش‌بینی جسورانه‌ای کرد. وی گفته بود درنهایت جهان و اینترنت یک ارز واحد خواهند داشت و آن ارز، بیت‌کوین خواهد بود.

۳. ایمن‌بودن دربرابر سرقت و تقلب ازطریق تنظیمات نامتمرکز و معاف‌بودن از هزینه‌های مربوط به تراکنش

یکی از مهم‌ترین کاربردهای بیت‌کوین انتقال سریع و کم‌هزینه‌ی پول به سایر نقاط جهان است. در‌واقع، به‌جای اینکه ازطریق بانک‌ها پولی انتقال دهید، بیت‌کوین بفرستید تا آن‌ها در کمترین زمان ممکن پول خود را تبدیل و دریافت کنند. اکسچنج ایرانی رمزینکس تریدر با استفاده از آخرین تکنولوژی و به‌کارگیری بی‌شمار رمزارزها ازجمله تبدیل بیت‌کوین به ریال، هم‌اکنون مشغول فعالیت در این حوزه است.

۴. بیت‌کوین محل ذخیره‌ی دارایی‌ها خواهد شد

به‌تدریج بیت‌کوین محل ذخیره‌ی دارایی می‌شود و آن را با طلا و سایر دارایی‌ها مقایسه خواهند کرد. اصولا بیت‌کوین به‌عنوان ارز جایگزین طراحی شد تا دارایی ذخیره‌نشدنی را بتوان ذخیره کرد. بیشتر افراد مهم و متخصصان مالی بیت‌کوین را ذخیره‌ی دارایی می‌دانند، نه وسیله‌ی مبادله. نسل خاموش طلا می‌خرید؛ چون طلا اثبات کرده بود در بازار پرتلاطم قرن بیستم، گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؛ اگرچه از آن زمان تاکنون، طلا هیچ‌گاه موفق نشده است دوباره آن را اثبات کند. وارثان آن حالا در حال سرمایه‌گذاری طلاهای خود برای نسل‌های بعد هستند؛ اما این‌بار در بیت‌کوین.

۵. کاهش‌نیافتن بیش‌ازحد قیمت بیت‌کوین

همان‌طورکه می‌دانید، بیت‌کوین را دستگاه‌های ماین استخراج می‌کنند و افراد فعال در این حوزه با پرداخت تعرفه‌های برق که شاید تا حدودی گران باشند، باعث می‌شوند هیچ‌وقت قیمت بیت‌کوین از حدی که به‌ضرر آن‌ها باشد، کاهش نیابد؛ چراکه در این صورت سودی برایشان نخواهد داشت و با استخراج‌نکردن سبب کمبود و افزایش تقاضا می‌شوند. این امر به‌نوبه‌ی خود باعث کمبود بیت‌کوین و افزایش قیمت خواهد شد.

تبلیغات

تأثیر و ویژگی‌های بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال باعث شده است حتی فیسبوک با ۱۵ میلیارد کاربر وارد این حوزه شود و در روزهای اخیر با رونمایی ارز دیجیتال لیبرا، بار‌دیگر اهمیت این حوزه را اثبات کند. اگر به حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال علاقه دارید، نکات زیر می‌تواند در انجام هر‌چه بهتر و امن‌تر سرمایه‌گذاری شما کمک کند:

الف. امنیت حساب را افزایش دهید

پلتفرم‌های زیادی برای خریدوفروش این ارزها ایجاد شده است؛ اما همه‌ی این پلتفرم‌ها معتبر و مطمئن نیستند. رمزینکس پلتفرم بدون واسطه‌ی خرید بیت‌کوین و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال است که با فراهم‌کردن بستری امن و مطمئن، در حال ارائه‌ی سرویس به مشتریان خود است.

ب. از کیف‌پول‌های معتبر استفاده کنید

بیشتر کاربران بیت‌کوین بهترین کیف‌پول بیت‌کوین را امن‌ترین آن می‌دانند. کیف‌پول‌های سخت‌افزاری و کاغذی را می‌توان امن‌ترین کیف پول بیت‌کوین دانست؛ زیرا به‌صورت فیزیکی دراختیار کاربر قرار دارند و می‌توان آن‌ها را به‌سادگی و با اعتماد بیشتر نگه داشت. عوامل مهمی که باید برای انتخاب کیف‌پول در نظر بگیرید، عبارت‌اند از: امنیت، دسترسی ساده، نوع پلتفرم پشتیبانی‌شده و محیط کاربری.

ج. سعی کنید اطلاعات کاربری خود را به‌راحتی دردسترس دیگران قرار ندهید

اگر شما هم به‌دنبال خریدوفروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید با دنبال‌کردن رمزینکس تریدر در صفحات اجتماعی مختلف ازجمله تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و…، از جدیدترین اخبار و اطلاعات باخبر شوید و راحت‌تر مبادلات خود را انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

تبلیغات

منبع
زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا