بارداری و اطفال

چشم های نوزاد تازه متولد شده؛ بسته بودن، پف آلودگی و لکه سرخ در چشم نوزاد

چشم‌های نوزادتان ممکن است، در هنگام تولد، پف‌آلود به نظر برسد و یا اکثر مواقع بسته باشد. شاید شما ترجیح بدهید زودتر چشم‌هایش را باز کند تا بدانید که رنگ آن‌ها چگونه است. اما بهتر است بدانید، با ساخته‌شدن رنگ‌دانه ملانین؛ رنگ چشم‌ها به‌مرور تغییر خواهد کرد. نکاتی که بهتر است در مورد چشم‌های نوزاد تازه متولدشده خود بدانید برای شما در این مقاله توضیح داده‌شده است.

بسته بودن چشم‌ نوزاد

ممکن است در ساعات اولیه تولد، چشم‌های نوزاد بسته باشد. بهتر است هرگز به زور چشم‌های نوزاد را از هم باز نکنید و بگذارید این کار به‌طور طبیعی صورت پذیرد. اما یک راه وجود دارد که می‌توان نوزاد را وادار کرد، که چشم‌هایش را باز کند و آن این است که او را به‌آرامی بالا نگه‌دارید و او را به طرف جلو و عقب تکان دهید.

پف آلودگی و لکه سرخ در چشم‌ نوزاد

ورم صورت، ناشی از فشارهای وارده در هنگام عبور از کانال زایمان است و به همین دلیل چشم‌ها پف‌آلود شده و باعث می‌شود که نوزاد قادر نباشد که چشم‌هایش را مستقیماً باز کند. فشار وارده می‌تواند، موجب پارگی عروق وریدی چشم‌ها شده و در سفیدی چشم نوزاد، لکه‌های قرمزی به شکل حلقه‌ای یا خطی ایجاد کند. این لکه‌ها کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند هفته از بین می‌روند و نیاز به درمان ندارند.

چشم چسبناک نوزاد

این مشکل، ناشی از ترشح زردرنگی از چشم‌ها می‌باشد. مشکل شایعی است و مسئله جدی نمی‌باشد، اما نیاز به درمان توسط پزشک دارد.

فاصله دید و لوچی چشم نوزاد

شاید برایتان جالب باشد بدانید، نوزاد می‌تواند فاصله 20 تا 25 سانتی‌متری را به‌وضوح ببیند. اما در فاصله‌های بیشتر قدرت تمرکز هر دو چشم بر روی یک نقطه را ندارد. در ابتدای تولد، چشم‌ها ممکن است لوچ یا چپ به نظر برسد که همه این مشکلات با قوی‌تر شدن عضلات چشم، در حدود یک‌ماهگی، برطرف می‌گردد.

دکتر را خبر کنید: اگر تا بعد از دوماهگی چشم‌های فرزندتان هم چنان دچار لوچی بماند باید با پزشک او مشورت کنید.

معاینه و سلامت چشم نوزاد

پزشک، در معاینه ابتدایی، واکنش نور قرمز را می‌سنجد؛ که وجود واکنش، نشان‌دهنده دید نور و سلامت چشم نوزاد است. هم‌چنین، پرده عنبیه را از نظر وجود شکاف و اختلاف رنگ موردبررسی قرار می‌دهد.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + آموزش تصویری تمرینات ورزشی + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
farzandگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا