موفقیت

چگونه از زندگی لذت ببریم

در این مطلب خواهیم آموخت که چگونه از زندگی لذت ببریم، باما همراه باشید 🙂

تبلیغات

چگونه از زندگی لذت ببریم و شاد باشیم؟

لذت بردن از زندگی با پول راحت‌تر است اما برای لذت بردن اگرچه پول لازم است اما کافی نیست. حتی برخی پا را فراتر گذاشته‌اند و معتقدند برای لذت بردن از زندگی حتی پول هم لازم نیست. اگر کمی و فقط کمی بخواهیم از زندگی لذت ببریم و نگاهمان راکمی بهتر کنیم بسیاری از لذت‌ها نه وقت زیادی می‌خواهد و نه پول زیادی. پس منتظر تغییرات زیاد در یک روزی که معلوم نیست کی باشد نباشیم… در کوچک‌ترین اتفاقات عظیم‌ترین تجارب بشر نهفته است. باور کنید…

بخندید:

دختران جذاببا خنده از زندگی لذت ببرید

بزرگی گفته است، “هدررفته‌ترین روز، روزی است که در آن نخندیده باشید”. واقعاً درست است. هیچ‌وقت نباید آن‌قدر سرتان مشغول باشد که وقت برای خندیدن نداشته باشید یا آن‌قدر فرد جدی باشید که لبخند نزنید. در عوض، دوروبر خود را با آدم‌های شوخ و بامزه پرکنید تا همیشه خنده بر لبانتان باشد.

تحسین زیبایی:

هرروز ما به اشکال و مدل‌های مختلف با زیبایی روبه‌رو می‌شویم. واقعاً جای خجالت است که خیلی از آدم‌ها آن‌قدر به این زیبایی‌ها عادت می‌کنند که دیگر به تحسین آن نمی‌پردازند. توصیه ما این است که به آدم‌ها، گیاهان، اسباب و اثاثیه اطرافتان، ساختمان‌ها و … دوباره نگاهی بیندازید و برای تحسین آن لحظه‌ای زمان بگذارید.


چطور از زندگیمان لذت ببریم

حال یک دوست قدیمی را بپرسید

امتحانش ضرر ندارد. الآن، همین الآن تلفن را بردارید و به یک دوست قدیمی زنگ بزنید. به‌این‌ترتیب هردوی شما از یک لذت ارزان زندگی لذت خواهید برد.

تبلیغات

هدیه‌های قدیمی و یادگاری‌ها

هدیه‌های قدیمی که گرفته‌اید نگاه کنید، عکس‌های خاطره‌انگیز هم بد نیست. یادآوری روزهای خوش هم زیباست. از قدیم گفته‌اند وصف العیش نصف العیش.

آشپزی کنید

آشپزیبرای لذت بردن از زندگی آشپزی کنید

آشپزی کردن یکی از راه‌هایی است که به آرامش و لذت می‌انجامد. اگر برای کسانی که دوستشان دارید آشپزی کنید، لذتتان را دو برابر خواهد کرد.

با مشکلات شوخی کنید

مشکلات زندگی تمامی ندارد پس اگر با آن‌ها شوخی کنید شادی‌هایتان هم تمامی نخواهد داشت. البته فراموش نکنید منظور از شوخی این نیست که خودتان را سرکوب کنید و به باد تمسخر بگیرید.

از درخت بالا بروید اگر نبود جوی آب هم هست بر روی لبه جوی راه برویدمی‌خندید باور کنید لذت‌بخش است. اگر شک دارید امتحان کنید.

برای لذت بردن از زندگی با مشکلات شوخی کنید

از داشته‌هایتان استفاده کنید

یکی از عادت‌های بد برخی از ما این است که بهترین لباس‌ها، غذاها، تفریحات، پول‌ها و حتی احساساتمان را برای روز مبادا نگه می‌داریم. زیاد بگو دوستت دارم. ازآنچه در اختیارداری استفاده کن و آن را برای روز مبادا ذخیره نکن.

تبلیغات

به خودتان جایزه بدهید

چرا به خودتان جایزه نمی‌دهید! طی یک روز عادی همه ما مطمئناً موفقیت‌های کوچکی به دست می‌آوریم. شاید بالاخره موفق شده باشید با یک مشتری سرسخت برخورد کنید، یک فروش کرده باشید، یا کسی در کارتان تحسینتان کرده باشد. البته این‌ها موفقیت‌هایی نیست که ارزش ندارد برایش مهمانی بگیرید اما چرا نباید لحظه‌ای را برای جشن گرفتن این موفقیت‌های کوچک خود اختصاص دهید؟ این تجربه را با کس دیگری در میان بگذارید، با یک ناهار خوشمزه به خودتان پاداش بدهید و یا این‌که با یک شاخه گل، یک بستنی خوشمزه، یک لباس مخصوص خانه ارزان و شیک، یک بسته پفک، پاستیل و … از خودتان قدردانی کنید.

تشکر کنید

هرروز افراد زیادی به ما محبت می‌کنند. قدردانی و تشکر از آن‌ها نه‌تنها خستگی را از تن ایشان به درمی‌کند باعث لذت و شادی خود شما هم می‌شود.

– موقع پیاده شدن از تاکسی از راننده تشکر کنید.

– از همکارتان به خاطر همکاری و همراهی تشکر کنید.

– از رئیستان بابت کار خوبی که برایتان انجام داده تشکر کنید.

تبلیغات

– از مادر یا همسرتان به خاطر غذای خوشمزه تشکر کنید.

– از خدا تشکر کنید.

دیدن فیلم و خواندن رمان‌های جذاب، شعر خواندن را هم امتحان کنید: این تفریحی است که با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست. تفریحی که ثروتمندان و فقرا در آن شریک‌اند؛ اما هرکدام به وسع و سطح سواد و درک هنری خودشان.

به پارک و دل طبیعت بروید

طبیعت مسکنی بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی مدرن است. خوردن ناهار در پارک، سر زدن به گلخانه‌ها یا تماشای غروب خورشید چند ایده ساده برای لذت بردن از طبیعت است.

یکی از بهترین سرگرمی‌های روزهای گرم سال این است که شام را بردارید و به همراه اعضای خانواده به نزدیک‌ترین پارک محل بروید.

تبلیغات

چگونه در بدترین شرایط شاد باشیم و لذت زندگی را ببریم

با بچه‌ها رفاقت کنید

دوستی با بچه‌ها کودک درونتان را هرچند در خواب عمیق باشد بیدار می‌کند و به یادتان می‌آورد که وقتی نوزاد بودید روزی 300 بار می‌خندیدید اما این روزها هفته‌ای یک لبخند می‌زنید!

به دیگران کمک کنید

هر کاری از دستتان برمی‌آید برای اطرافیانتان انجام دهید. لازم نیست پول‌خرج‌کنید شنیدن درد دل یک دوست، همکار و یا هم‌سفر اتوبوس، حمل کردن خریدهای یک فرد مسن و … هرچه از دستتان برمی‌آید. لذت کمک کردن به دیگران را از خودتان نگیرید.

محیط اطرافتان را مرتب کنید

اگر بیرون خود را مرتب کنید درونتان هم مرتب می‌شود. اتاق، محل کار، راه‌پله‌های ساختمان، کوچه و ماشینتان را تمیز کنید و بعد از اتمام کار از تمیزی لذت ببرید.

به صبح‌ها و شب‌هایتان، دوباره فکر کنید

آیا روزهایتان همیشه در عجله برای بیرون زدن از خانه است؟ آیا شب‌ها فقط تلویزیون را خاموش می‌کنید و به رختخواب می‌روید؟ تنظیم یک برنامه برای روزها و شب‌ها بسیار فایده‌بخش است. مثلاً صبح‌ها تنظیم کنید که یک ساعت زودتر بیدار شوید و آن زمان را برای کار کردن روی خودتان بگذرانید، مثلاً کتاب خواندن، چیز نوشتن یا ورزش کردن. شب‌ها هم قبل از رفتن به رختخواب زمانی را به این فکر کنید که روزتان را چگونه گذراندید.

خلاصه و مفید، برای بردن لذت بیشتر از زندگی کارهای زیر را انجام دهید:

1- پیاده‌روی كنید.

تبلیغات

2- عضو یكی از كلوپ‌های ورزشی شوید.

3- كتاب داستان بخوانید. داستان‌هایی كوتاه، مجلات یا وبلاگ‌ها هم حس خوبی به شما می‌دهد و هم‌درس‌های آموزنده‌ای از آن‌ها یاد می‌گیرید.

4- به آرزوهایتان بیندیشید و آن‌ها را روی كاغذ بیاورید.

5- روابط اجتماعی خود را بهبود بخشید.

6- لبخند بزنید، شادباشید.

تبلیغات

7- هرروز پنج دقیقه نفس عمیق بكشید.

8- روزنامه بخوانید و تلویزیون تماشا كنید.

9- سحرخیز باشید تا زمان بیشتری برای خوردن صبحانه داشته باشید.

10- دسر دلخواهتان را درست كنید.

11- به علائق خود اهمیت بدهید و آن‌ها را دنبال كنید.

12- به‌اتفاق بچه‌ها به پارك بروید، با آن‌ها بازی كنید. تاپ بخورید، توپ‌بازی كنید و الاكلنگ سوار شوید.

13- به كنسرت موسیقی بروید و موسیقی موردعلاقه‌تان را بشنوید.

14- خود را در خانه به پرورش گل و سبزی مشغول كنید.

15- عكس‌هایی به دیوار اتاق خود نصب كنید كه به شما انرژی می‌دهد.

16- به خودتان قول بدهید به هر چیزی كه دوست ندارید «نه» بگویید.

17- در كمك به دیگران پیش‌قدم شوید.

18- فرزندتان را در آغوش بگیرید.

19- به‌سلامت جسم و روح خود اهمیت بدهید.

20- از معاشرت با افراد بدبین، شكاك، ناامید و بی‌خرد پرهیز كنید.

21- در زندگی دنبال مقصر نباشید.

22- تمام آنچه را درگذشته اتفاق افتاده فراموش كنید.

23- ببخشید تا انرژی‌های منفی از شما دور شود.

24- از عاشق شدن و عشق ورزیدن هراس نداشته باشید. قلبی كه عاشق باشد، همیشه در آرامش است.

25- برای آنچه دارید شاكر باشید.

26- پیوسته دعا كنید و به خداوند اعتماد داشته باشید.

27- آرزوها و مشكلات خود را باخدای مهربان در میان بگذارید.

28- بی‌رحمی نشان ترس است. نسبت به آفریده‌های خداوند بی‌رحم نباشید. همه را دوست بدارید و دایره دوست داشتن خود را محدود نكنید.

و درنهایت به یاد داشته باشید زندگی یك اثر هنری است نه مسئله سخت ریاضی؛ بنابراین در زندگی خود یك شاهكار خلق كنید تا جاودانه بمانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
khabaronlinetebyan

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا