رپورتاژ آگهی

لیپوماتیک شکم

رسوبات چربی منطقه ای یکی از مسائل مهمی است که افراد را به شدت آزار می دهد. لیپوساکشن نیز روشی بسیار موثر برای رهایی از چنین مشکلاتی است. اما باید دانست که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست.

لیپوساکشن روشی برای حذف چربی اضافی از بدن است که با وجود ورزش و رژیم غذایی باقی می ماند. کاهش وزن ناحیه ای ممکن است پس از حذف چربی با استفاده از روش لیپوساکشن رخ دهد. با این حال، هدف اصلی از لیپوساکشن هرگز کاهش وزن نیست.

درست است که لیپوساکشن را که به عنوان جراحی حذف چربی شناخته می شود، به عنوان برداشتن چربی اضافی که در قسمت های خاصی از بدن ایجاد شده است، توصیف کنیم. هدف لیپوساکشن خلاص شدن از شر چربی های اضافی فرد است.

مردم لیپوساکشن را یک عمل جراحی برای کاهش وزن تصور می کنند و این یکی از تصورات نادرست در مورد لیپوساکشن است. با این حال، لیپوماتیک برای حذف چربی‌هایی که باعث اختلالات تصویر بدن می‌شوند، استفاده می‌شود که ناشی از رسوبات چربی اضافی است که با وجود سلامت کلی و کاهش وزن در نواحی خاصی از بدن تجمع می‌یابند. افرادی که بیماری های سیستمیک ندارند، باردار نیستند یا احتمال بارداری بلافاصله بعد از این عمل را ندارند می توانند لیپوساکشن انجام دهند. امروزه به لطف جدیدترین تکنولوژی زیبایی، انجام لیپوساکشن با قیمت های مقرون به صرفه امکان پذیر است.

تبلیغات

چه نوع لیپوساکشن وجود دارد؟

رسوبات چربی ناحیه ای و مشکل ساز مثل شکم ،پهلو یا نواحی دیگه که در بدن فرد ظاهر می شود هم از نظر سلامتی و هم از نظر زیبایی ظاهری ممکن است آزاردهنده باشد. برای پیشگیری یا رفع این گونه مشکلات، عمل های چربی برداری و جراحی به نام لیپوساکشن انجام می شود ، البته در نظر گرفتن این روش به عنوان نوعی روش کاهش وزن، رویکرد صحیحی نیست. کاهش وزن ناحیه ای ممکن است پس از جراحی رخ دهد، اگرچه هدف کاهش وزن نیست.

لیپوساکشن عملی است برای افرادی که بیماری سیستمیک ندارند، ابتدا باید با رژیم غذایی و ورزش مقداری وزن کم کرد و این جراحی برای چربی هایی که با این روش ها از بین نمی رود انجام شود. انواع و روش های زیادی برای لیپوساکشن وجود دارد. حال بیایید به این روش ها نگاه کنیم.

لیزر لیپولیز

امروزه لیزر لیپولیز یکی از روش های قدیمی و منسوخ شده حذف چربی است. در روش لیپوساکشن کلاسیک، چربی ها از طریق کانولا ساکشن می شوند. با این حال، با لیزر لیپولیز، چربی های اضافی در بدن از طریق لیزر شکسته و سپس چربی های محلول و مایع شده از طریق برش های کوچک باز برداشته می شوند.

لیپوساکشن لیزری

لیزر لیپوساکشن و لیزر لیپولیز نیز جراحی های متفاوتی هستند. در لیپوساکشن لیزر، چربی های اضافی بدن با انتشار امواج از طریق انرژی لیزر تجزیه می شوند. هنگام حذف این چربی های تجزیه شده، از کانول های مورد استفاده در روش کلاسیک استفاده می شود. لیپوساکشن لیزری فرآیندی است که در آن چربی های تخریب شده توسط لیزر از بدن با ساکشن آنها از طریق کانول ها خارج می شود.

لیپوساکشن ویزر (التراسونیک)

لیپوساکشن با ویزر، روشی سریع، دائمی و ایمن، روشی پرکاربرد برای رفع چربی است. لیپوساکشن ویزر یک روش پیشنهادی است زیرا می توان آن را در هر قسمتی از بدن انجام داد. نام دیگر لیپوساکشن ویزر به لیپواسکالپچر معروف است. یکی از بزرگترین مزیت ها این است که کل فرآیند در یک جلسه به پایان می رسد. حذف حداکثر 10 لیتر چربی در یک جلسه یکی از مهمترین شاخص های موثر و رضایت بخش لیپوساکشن وازر (التراسونیک) است.

کرایولیپولیز (درمان چربی با سرما)

در روش لیپولیز سرد، چربی هایی که در نواحی خاصی در زیر پوست رسوب کرده اند توسط دستگاهی منجمد می شوند. این فرآیند انجماد منجر به از دست دادن عملکرد سلول های چربی می شود. در مدت زمان کوتاهی بدن این چربی های یخ زده را پردازش می کند و سلول های چربی مرده از بین می روند. با این تکنیک چربی ها به طور برگشت ناپذیری از بین می روند. تکنیک لیپولیز سرد نیز یک تکنیک حذف چربی است که نیازی به مداخله جراحی ندارد.

اگرچه شاخص توده بدنی افراد کاملاً متناسب است، اما مشکل چربی می تواند به دلیل عملکرد بدن، دلایل رژیم غذایی و ورزش نامناسب رخ دهد و از این رو این روش حذف چربی در قسمت بالای بازوها و کمر بسیار ارجحیت دارد. در چنین مواردی حتی اگر وزن افراد متناسب با قد آنها باشد، لیپوساکشن در مناطقی که رسوب چربی زیاد است انجام می شود. می توان با لیپوساکشن از شر این مشکل خلاص شد، به خصوص زمانی که این وضعیت در خانم ها آزاردهنده باشد که ضخامت بالای بازوی آنها نسبت به ساعد نامتناسب است.

کاویتاسیون

کاویتاسیون نیز تکنیکی است که برای از بین بردن رسوبات چربی منطقه ای بدون جراحی استفاده می شود. از طریق امواج صوتی به تجزیه رسوبات چربی منطقه ای کمک می کند. می توان آن را در مناطقی از بدن که رسوبات چربی در آنها شایع است، مانند کمر، شکم و پاها انجام داد. از آنجایی که هیچ عارضه ای مانند اسکار، درد، عفونت، خونریزی و عدم نیاز به روند بهبودی وجود ندارد، این تکنیک جذاب تر می شود. در هر جلسه نتیجه بهتری حاصل می شود و بعد از مجموع 7-8 جلسه ظاهر مطلوب حاصل می شود. پس از اتمام تمام جلسات، لاغری تا حدود 10 سانتی متر دیده می شود.

قیمت لیپوماتیک

عوامل زیادی می توانند در تعیین قیمت لیپوساکشن موثر باشند. با همه این عوامل تعیین کننده، قیمتی برای عملیات تعیین می شود.

عوامل موثر بر تعیین قیمت لیپوساکشن :

تعداد نواحی بدن که باید انجام شود

تعداد مناطقی که لیپوساکشن انجام می شود و اندازه آن نواحی عوامل تعیین کننده در قیمت لیپوساکشن هستند. اندازه و تعداد منطقه ای که باید انجام شود نیز بر هزینه تأثیر می گذارد. این منجر به تغییرات قیمت بسته به اندازه و تعداد مناطقی که باید انجام شود می شود.

سطح تجربه دکتر

صرف نظر از اینکه تحت چه نوع جراحی قرار می گیرید، سطح تجربه و تجهیزات و د دستگاهی جراح انجام دهنده جراحی یکی از عوامل اصلی در دستیابی به نتایج جراحی مطلوب و یک جراحی روان است. از آنجایی که لیپوساکشن یک عمل زیبایی است و فرد قبلاً به دلیل شکایت از ظاهر خود تصمیم به انجام چنین عملی گرفته است، انتخاب یک جراح مجرب برای دستیابی به نتایج مطلوب بسیار مهم است. این امری عادی و طبیعی است که قیمت عمل جراحی توسط پزشک مجرب و مدنظر متفاوت باشد.

مقدار چربی که باید حذف شود

اینکه چه مقدار چربی از ناحیه بدن در حین لیپوساکشن برداشته می شود نیز می تواند بر تعیین قیمت تأثیر بگذارد. حجم چربی که باید برداشته شود ممکن است قیمت ها را تغییر دهد.

نوع بیهوشی

بیهوشی موضعی یا عمومی که در همه جراحی های زیبایی قابل انجام است، می تواند منجر به تفاوت در تعیین قیمت جراحی شود. زیرا در مواردی که نیاز به بیهوشی عمومی باشد، ممکن است در مقایسه با بی حسی موضعی تفاوت وجود داشته باشد زیرا مدت زمان اقامت را افزایش می دهد. در مورد جراحی زیبایی ترکیبی، بیهوشی عمومی ترجیح داده می شود و قیمت لیپوساکشن تغییر می کند.

مناطق لیپوساکشن

لیپوساکشن؛ در بیشتر نواحی بدن به منظور بهبود تصویر تحریف شده بدن و از بین بردن چربی اضافی باقی مانده در بدن علیرغم ورزش و رژیم غذایی انجام می شود.

یکی از مناطقی که به ویژه در لیپوساکشن ترجیح داده می شود، ناحیه لیپوماتیک شکم است، زیرا دارای چربی هایی است که از افزایش و کاهش وزن اضافی قابل سوزاندن نیست. همچنین یک جراحی حذف چربی در ناحیه کمر و آدونیس بسیار ترجیح داده شده است.

لیپوساکشن که معمولا در بسیاری از نواحی در مردان و زنان ترجیح داده می شود، در سینه های بزرگ، آویزان و ضخیم انجام می شود. بافت چربی را می توان از ناحیه سینه برداشت و چربی های موجود را سوزاند.

لیپوساکشن در مناطقی انجام می شود که رسوبات چربی در چانه، گردن و فک در آن ایجاد می شود که ناشی از عوامل ژنتیکی و طولانی مدت است. رسوب چربی اضافی روی گونه ها مشکلی است که همچنان افراد را چاق نشان می دهد.

منبع  : سایت بیوتین مقاله لیپوماتیک شکم

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا