اخبار سلامت

آیا می دانید آلودگی هوا می تواند منجر به افسردگی شود؟

مطالعات پژوهشی نشان داده است که آلودگی زیاد می تواند منجر به ناراحتی، غم، اندوه و در نتیجه افسردگی شود.
محققان آمریکایی مطالعاتی روی شهروندان چینی انجام داده و پی بردند که کیفیت پایین هوا می تواند هشداری جدی برای سلامتی بدن باشد که ممکن است منجر به اختلال در عملکرد شناختی، ادراک و میزان هوش افراد شود و به همان اندازه بر سلامت روانی افراد نیز تاثیرگذار است.

محققی به نام سیکی تشینگ از اعضای موسسه ماساچوست تکنولوژی هشدار داد که کیفیت هوا می تواند بر شخصیت افراد تاثیر بگذارد. وی اظهار داشت آلودگی هوا می تواند پیامد های منفی بر احساسات مردم بگذارد.
به عنوان مثال اگر افراد در روزهای آلوده تصمیم بگیرند کاری انجام دهند ممکن است تصمیماتی نادرست و غیر عقلانی بگیرند که در آینده ای نه چندان دور از آن تصمیم پشیمان شوند و همچنین آلودگی می تواند موجب اضطراب و افسردگی کوتاه مدت شود.

آلودگی هوا

همچنین محققان یافته اند که میزان تغییرات آلودگی هوا با شادی مردم رابطه ی معکوس دارد به صورتی که هر چقدر هوا آلوده تر باشد به همان اندازه از میزان شادی مردم کاسته خواهد شد.

ماشین الگوریتم

محققان آمریکایی از داده هایی استفاده کردند که می تواند میزان شادی و آلودگی هوا در 144 شهر بزرگ کشور چین را اندازه گیری کند. آن ها برای اندازه گیری میزان شادی هر شهر از ماشین الگوریتم مشخصی استفاده کرده اند.

این ماشین 210 ملیون پیام همراه با برچسب های جغرافیایی تجزیه و تحلیل می کند. مقیاس اندازه گیری این ماشین از 0 تا 100 می باشد. عدد 0 نشانه ی خلق و خوی بسیار منفی و عدد 100 نشانه ی خلق و خوی مثبت است.
محققان در این اندازه گیری ها، رابطه ای منفی و معنادار بین آلودگی هوا و سطح شادی انسان ها یافته اند.
این تحقیقات همچنین ثابت کرده است که آلودگی هوا بر زنان به دلیل حساسیت بیشتر نسب به مردان، تاثیرات منفی بیشتری میگذارد.

پکیج دانلودی درمان دائمی زود انزالی

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی + فایل صوتی دوره + برنامه تمرینی + آموزش تصویری تمرینات + موسیقی تراپی + پشتیبانی 35 روزه

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا