اخبار فناوری

اپل iOS 13.1 و iPadOS را منتشر کرد

پس از عرضه پرمشکل iOS ۱۳ در هفته گذشته، اپل اکنون iOS 13.1 را برای آیفون‌های واجد شرایط خود عرضه نموده است. این شرکت همچنین در حال  انتشار iPadOS بر پایه iOS 13.1، جهت استفاده در تبلت‌های خود است.

دلیل این فاصله کوتاه، باگ‌های زیاد این سیستم‌عامل در هنگام عرضه اولیه است که می‌تواند به هر دلیلی باشد. از کرش برنامه‌ها و فریزشدن آن‌ها گرفته تا راه‌اندازی‌های تصادفی، در واقع iOS 13.0 بهترین خروجی اپل نبود. این شرکت همچنین چند ویژگی جدید مانند تراشه U۱ را به‌عنوان بخشی از iOS ۱۳ اعلام کرده بود، اما انتشار اولیه iOS ۱۳، این مورد را پشتیبانی نمی‌کرد.نکته جالب توجه در اینجا، iPadOS است که به نوبه خود باعث می‌شود تا آیپدهای این شرکت بیشتر شبیه به رایانه‌های رومیزی شوند و نیز، صلاحیت بیشتری را جهت جایگزینی با لپ‌تاپ‌ها پیدا نمایند.

صفحه اصلی این دستگاه انعطاف پذیرتر شده، انجام چندکار به‌صورت همزمان بهبود یافته و نیز یک کاوشگر فایل (explorer) جدید نیز به این سیستم‌عامل افزوده شده است. به‌روزرسانی‌های عادی iOS 13 نیز مانند حالت تاریک و برنامه عکس‌ها در این سیستم‌عامل موجود هستند. کریگ فدریگی (Craig Federighi)، نایب‌ رئیس ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل می‌گوید:

آیپد انجام کارهای مردم و نیز خلاقیت آن‌ها را تغییر می‌دهد، و با استفاده از iPadOS و امکانات وسیع طراحی و ایجاد تنوع، ما این تجربه را بهتر خواهیم نمود. سیستم‌عامل iPadOS ویژگی‌های جذابی را از قبیل: یک صفحه خانگی به‌همراه ویجت‌های جدید، مدیریت بهتر چندکار به‌طور همزمان و نیز ابزارهای جدید که استفاده از Apple Pencil را طبیعی‌تر می‌نماید، ارائه می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا