اخبار فناوری

حسگر پوستی با شباهت بسیار به پوست انسان

محققان آمریکایی نوعی سنسور پوستی طراحی کرده اند که مانند پوست انسان عمل می کند. آنها بر این باورند که با توسعه حسگرهای پوشیدنی، می توانند در آینده ای نه چندان دور به پوست های مصنوعی دست یابند.

همچنین پژوهشگران اظهار داشتند که وظیفه پوست مراقب از بدن در برابر سرما و گرما است که اغلب مردم از این موضوع غافلند، کسانی از وظیفه پوست اطلاع کامل دارند که دچار سوختگی پوست یا نقص عضو شده باشند و از اندام های مصنوعی استفاده می کنند.

محققان دانشگاه کنتیکت ایالات متحده آمریکا با استفاده از نانو ذرات آهن و اکسید سیلیکون توانستند سنسور (حسگر) پوستی را که تقریبا توانایی پوست انسان را دارد اختراع کنند. به کمک این سنسور می توان به افرادی که دچار سوختگی پوستی و افرادی که در معرض میدان مغناطیسی قرار گرفته اند کمک نمود.

حسگر پوستی

اسلام موسی شیمیدان دانشگاه کنتیکت اظهار داشت: کاری که این حسگر انجام می دهد فوق‌العاده عالی است. این حسگر می تواند قابلیت های پوست انسان را داشته باشد. این حسگر توانایی تشخیص میدان هایی مغناطیسی، امواج صوتی و رفتار های غیر عادی را دارد.

این حسگر با ترکیبی از لوله های سیلیکونی، سیم های باریک مسی و نانوذرات اکسید آهن تشکیل شده است.

با مالش نانوذرات در لوله های سیلیکون جریان برق تولید می شود و سیم های باریک مسی که دور لوله های سیلیکون پیچیده شده اند، سیگنال جریان برق را دریافت می کنند.
هنگامی که این لوله ها با شئ یا جسم دارای فشار برمیخورند، نانوذرات حرکت می کنند و سیگنال های الکتریکی تغییر می کند.

این حسگرهای پوستی می توانند سیگنال هالی الکتریکی ناشی از راه رفتن، دویدن، پرش و شنا را تشخیص دهند. همچنین محققان امیدوارند که با این تکنولوژی بتوانند به افراد قربانی سوختگی و افرادی که در معرض میدان مغناطیسی بالا قرار گرفته اند کمک کنند.

کتاب الکترونیکی رمان شازده کوچولو اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی پنج زبان عشق، گری چاپمن اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی ذهن آگاهی برای مدیریت استرس اطلاعات بیشتر
کتاب الکترونیکی چگونه ازدواج را به موفقیت تبدیل کنیم؟ اطلاعات بیشتر
کتاب اکترونیکی مارپیچ رو به بالا (وارونه سازی جریان افسردگی) اطلاعات بیشتر
دانلود کتاب غلبه بر ناتوانی جنسی (اختلال در نعوظ) اطلاعات بیشتر

برنامه جامع کنترل انزال شامل کتاب الکترونیکی (182 صفحه) + فایل صوتی کتاب (132 دقیقه) + کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل + برنامه تمرینی 4 هفته ای + موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا