رپورتاژ آگهی

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان کجاست ؟

تست نوار گوش در نوزادان و کودکان انجام می گیرد. بهترین زمان برای انجام غربالگری شنوایی در نوزادان از لحظه تولد تا 6 ماهگی می‌باشد. همچنین بهترین زمان برای انجام تست شنوایی در کودکان از 6 ماهگی تا 3 سالگی می‌باشد. لازم به ذکر است که انجام تست نوار گوش در کودکان جهت یادگیری و … از اهمیت زیادی برخوردار است.  مرکز ماهان سمعک یکی از بهترین و مجهزترین مراکز در خصوص شنوایی سنجی نوزادان اصفهان می‌باشد. برای انجام تست شنوایی سنجی نوزادان و کودکان میتوانید به ماهان سمعک مراجعه کنید. ناگفته نماند که غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان را شنوایی شناس ها یا ادیولوژیست ها انجام می‌دهند.

این تست شنوایی سنجی برای نوزادان و کودکان هیچ دردی به همراه ندارد. غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان را توسط دستگاهی که دارای نوک (پروب) استرلیزه شده و نرم می‌باشد انجام میگیرد. نوک این دستگاه می‌‌بایست در ابتدای مجرای گوش نوزاد و کودک قرار بگیرد. سپس سلول های گوش به صوت ارسال شده در گوش کودک پاسخ می‌دهند. پس از انجام شنوایی سنجی نوزادان و کودکان در اصفهان توسط ماهان سمعک، اگر فرزند نیاز به استفاده از سمعک داشت پزشکان این مجموعه تجویز سمعک کودک را انجام می دهند.

شنوایی سنجی در اصفهان

انجام تست شنوایی بزرگسالان

از شایع ترین تست های شنوایی در بزرگسالان میتوان به تست های شنوایی abr و تست شنوایی تون خالص اشاره کرد. به انجام تست شنوایی یا نوار گوش بزرگسالان ادیوگرام گفته می‌شود. لازم به ذکر است که تست شنوایی abr بسیار دقیق تر از سایر تست ها می‌باشد. هزینه تست abr حدود 100 هزار تومان می‌باشد. در این روش هیچ گونه آسیبی به گوش نمیرسد.

تست شنوایی abr مختص کسانی است که از کم شنوایی خود مطلع نیستند. در این روش سه الکترود به پیشانی و بین ابرو ها و پشت گوش وصل می‌شود. ناگفته نماند که این الکترود ها امواج موجود در مغز و ساقه مغز را مورد ردیابی و بررسی قرار می‌دهند. در تست شنوایی تون خالص پزشک توسط هدفونی مخصوص میزان شنوایی فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که برای انجام انواع تست های شنوایی در بزرگسالان، کودکان و نوزادان میتوانید به مرکز ماهان سمعک مراجعه کنید. زیرا مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک از بهترین تجهیزات و ادیولوژیست ها برخوردار است.

تست شنوایی در اصفهان

شنوایی سنجی در منزل

افراد میانسال و یا افرادی که قادر به حرکت نیستند میتوانند از انجام تست شنوایی سنجی در منزل بهره ببرند. در انجام تست نوار گوش یا ادیوگرام، پزشک توسط اتوسکوپ بیمار را معاینه می‌کند. تست شنوایی سنجی، انواع مختلفی دارد. از انواع تست شنوایی سنجی میتوان به ادیومتری گفتاری، ادیومتری راه استخوانی، ادیومتری راه هوایی، ادیومتری تون خالص و تست تمپانومتری اشاره کرد. در ادیومتری راه استخوانی پزشک توسط سنسوری با قابلیت ارتعاش از بیمار تست شنوایی میگیرد.

در ادیومتری گفتاری متخصص توسط آزمون MSRT  و SDS میزان کم شنوایی و تشخیص گفتار فرد را بررسی می‌کند. لازم به ذکر است که قسمت قابل ارتعاش این وسیله می‌بایست بر روی استخوان ماستوئید قرار بگیرد. در ادیومتری راه هوایی پزشک توسط هدفون صداهایی همچون صدای بوق و .. را به گوش بیمار می‌رساند. در ادیومتری تون خالص پزشک همانند راه استخوانی و هوایی میزان کم شنوایی فرد را اندازه گیری می‌کند. در تست تمپانومتری متخصص توسط پروب که شامل فشار هوا می‌باشد میزان شنوایی فرد را اندازه‌گیری می‌کند. ماهان سمعک برای افرادی که قادر به مراجعه به کلینیک نیستند شنوایی سنجی در اصفهان را در منزل انجام می دهند .

شنوایی سنجی کودک و نوزاد

نوار گوش چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای مشاهده و بررسی کردن آستانه شنوایی سنجی فرد نوار گوش یا ادیوگرام می‌باشد. تست شنوایی سنجی همانند یک فرم طراحی شده است. انجام تست شنوایی سنجی یکی از اصلی ترین روش ها برای بررسی کردن میزان کم شنوایی می‌باشد. لازم به ذکر است که تست نوار گوش در اصفهان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توسط تست ادیوگرام میتوان مشخص کرد که فرد می‌بایست تحت چه نوع درمانی قرار بگیرد. ناگفته نماند که در تست شنوایی سنجی، می‌بایست پزشک صداهایی را با فرکانس های متفاوت به گوش بیمار برساند. سپس نتایج حاصل بر روی فرم طراحی شده ثبت می‌گردد. اگر نتیجه حاصل از حالت طبیعی نمودار نوار گوش خارج شود یعنی فرد دچار کم شنوایی است. آستانه شنوایی انسان بین 0 الی 250 دسی بل می‌باشد. لازم به ذکر است که برای انجام تست شنوایی سنجی در اصفهان میتوانید به مرکز نوار گوش ماهان سمعک مراجعه کنید. مرکز نوار گوش ماهان سمعک یکی از بهترین و مجهزترین مراکز شنوایی سنجی در اصفهان و نوار گوش در اصفهان می باشد..

انجام نوار گوش

انجام تست شنوایی سنجی در اصفهان ( ماهان سمعک )

افرادی که قصد انجام تست نوار گوش در اصفهان دارند بهتر است به مرکز ماهان سمعک مراجعه کنند. زیرا مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک یکی از مجهزترین و بهترین مراکز  شنوایی سنجی در اصفهان است. همچنین در مرکز ماهان سمعک ادیولوژیست های بسیار با تجربه وجود دارد. شما با مراجعه به مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک میتوانید از میزان شنوایی خود و کودکانتان مطلع شوید. انجام تست نوار گوش جامع در مرکز ماهان سمعک از مزایای ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است که مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک بهترین خدمات را به افراد ارائه می‌دهد. قیمت این تست همچون سایر تست های پزشکی توسط وزارت بهداشت مشخص می‌شود. انواع مختلفی از کم شنوایی ها وجود دارد. ناگفته نماند که اگر آستانه شنوایی فرد بیشتر از 90 دسی بل باشد میزان یعنی میزان کم شنوا بودن فرد بسیار زیاد است. اگر آستانه شنوایی فرد بین 70 الی 90 دسی بل باشد میزان کم شنوا بودن فرد زیاد است.

تجویز سمعک در اصفهان

اهمیت شنوایی سنجی

تست نوار گوش و شنوایی سنجی در کودکان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا اگر کودکی یا نوزادی به کم شنوایی مبتلا شده باشد در یادگیری و گفتار به مشکل برمیخورد. البته ناگفته نماند که اگر در نوزادان تا قبل از 3 ماهگی کم شنوایی تشخیص داده شود درمان بسیار باکیفیت تری خواهد داشت. همچنین در این نوزادان، کم شنوایی به سرعت درمان می‌شود. لازم به ذکر است که همه کودکان در 6 سالگی قبل از رفتن به مدرسه باید تست شنوایی سنجی بدهند. امروزه به دلیل وجود ویروس کرونا بسیاری از افراد قادر به رفتن مراکز شنوایی سنجی نیستند.

به همین دلیل با استفاده از دستگاه های ABR و QAE میتوانید در منزل تست شنوایی سنجی انجام دهید. تست شنوایی سنجی در کودکان و نوزادان اهمیت بالایی دارد. چرا که اگر درمان کم شنوایی با تاخیر انجام شود عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. همچنین اگر درمان این بیماری حتی یک روز به عقب بیفتد، مشکل کم شنوایی در فرد پیشرفت خواهد کرد. پیشنهاد ما به شما برای انجام تست شنوایی سنجی در اصفهان ، ماهان سمعک می باشد . این مرکز از بهترین تجهیزات در زمینه نوار گوش در اصفهان برخوردار می باشد.

تعمیر و تنظیم سمعک در اصفهان

راه های درمانی بعد از انجام تست نوار گوش

پزشک بعد از انجام تست نوار گوش با توجه به میزان کم شنوایی، درمان مناسبی را برای بیمار انتخاب می‌کند. برای درمان کم شنوایی راه و روش های گوناگونی وجود دارد. در ادامه درمورد راه های درمانی کم شنوایی گفته میشود. از روش های درمانی کم شنوایی میتوان به یاد گرفتن لب خوانی، استفاده از سمعک و یادگرفتن لب خوانی اشاره کرد. یکی دیگر از مهم ترین راه های درمان کم شنوایی جراحی کاشت حلزون و کاشت ساقه مغز می‌باشد.

در درمان کم شنوایی سریع تر شروع شدن درمان یکی از مهم ترین پارامتر ها می‌باشد. برخی از افراد که به کم شنوایی شدیدی مبتلا شده‌اند به طوری که سمعک پاسخگوی این نوع کم شنوایی نیست، حلزون گوش باید جراحی شود. در این نوع عمل جراحی حلزون گوش دیگری جایگزین حلزون گوش فرد بیمار کاشته می‌شود.سمعک یکی از مهم ترین وسیله هایی است که در اغلب بیماران کم شنوا از آن استفاده می‌شود. استفاده از سمعک باعث تقویت شنیداری فرد می‌شود. خدمات تنظیم صدای سمعک ، شنوایی سنجی در اصفهان و تعمیر و تنظیم سمعک نیز توسط تیم پزشکی مجرب ماهان سمعک ارائه می شود.

انواع کم شنوایی‌ها

برای بررسی میزان کم شنوایی می‌بایست تست نوار گوش گرفته شود. کم شنوایی‌ها انواع گوناگونی دارند. لازم به ذکر است که شدت و میزان کم شنوایی در افراد متفاوت است. از مهم‌ترین نوع کم شنوایی ها میتوان به کم شنوایی انتقالی، حسی عصبی، آمیخته و مرکزی اشاره کرد. در کم شنوایی انتقالی فرد صدا ها را بسیار ضعیف می‌شنود. همچنین در این نوع بیماری، فرد از درد گوش و ترشحات مایع درون گوش رنج میبرد. در این نوع کم شنوایی فرد هر لحظه احساس فشار در گوش خود دارد. در این نوع بیماری به گوش خارجی یا میانی آسیب وارد شده است. در کم شنوایی حسی عصبی بیمار مدام صدای وز وز می‌شنود. در این نوع بیماری فرد قادر به تشخیص گفتار ها نیست. همچنین صداهایی با فرکانس بالا را نمی‌شنود. نشانه های کم شنوایی آمیخته همچون نشانه‌های انتقالی و حسی عصبی است. در کم شنوایی مرکزی، بیمار قادر به شنیدن تمامی صداها است. ولی در این نوع بیماری، مغز صدا های شنیده شده را پردازش نمی‌کند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به تست شنوایی سنجی نوزادان، کودکان و بزرگسالان و اهمیت نوار گوش و انواع نوار گوش پرداختیم. همانطور که گفتیم یکی از مهم‌ترین راه برای مطمئن بودن از سلامت گوش ها و شنوایی، انجام تست نوار گوش می‌باشد. شما میتوانید تست شنوایی سنجی در اصفهان توسط متخصصان ماهان سمعک انجام دهید. ناگفته نماند که انجام تست شنوایی سنجی در ماهان سمعک یکی از راه های تست شنوایی سنجی می‌باشد. بنابراین اگر قصد تست نوار گوش دارید پیشنهاد می‌شود به مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک مراجعه کنید.

همانطور که میدانید سلامتی گوش و شنوایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل می‌بایست در عمل شنوایی سنجی دقت بالایی داشت. لازم به ذکر است که استفاده از ابزارآلات و تجهیزات نامناسب باعث آسیب جدی به گوش و شنوایی می‌شود. مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک یکی از مجهزترین و بهترین مراکز شنوایی سنجی در اصفهان می‌باشد. شما میتوانید برای اینکه خیالتان از تست شنوایی راحت باشد، این کار را در مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا