بهداشت و سلامت

چگونه در پاریس از نیش ساس‌ها در امان بمانیم؟

همراه خودش شش اسپری حشره کش به پاریس برده بود. بعد از تحویل گرفتن اتاق، تمام درز‌ها، لای در‌ها، پتو و ملافه‌ها را با اسپری سم پاشی کرد و اتاق را به مدت 8 ساعت ترک کرد. اما نمی‌دانست که در شهر، روی صندلی‌های مترو، گوشه و کنار رستوران‌ و کافه‌ها و حتی روی لباس آدم‌های دیگر، ساس‌ها در کمین هستند. سر انجام از سوزش نیش ساس‌های پاریسی در امان نماند. اگر شما هم قصد رفتن به پاریس دارید، قبل از سفر با تور فرانسه راهکارهایی برای در امان ماندن از نیش ساس‌ها را یاد بگیرید.

احتمال ابتلا به ساس‌ها در جای جای جهان

در هر کشور، شهر و مکانی احتمال حضور ساس‌ها وجود دارد. حتی بعد از پاریس، کره جنوبی حضور ساس‌ها را در مکان‌های عمومی شهر گزارش داد. پس رعایت نکات ایمنی بعد از سفر از هر مقصدی برای در امان ماندن از این حشرات لازم است.

نیش ساس چه اثراتی بر بدن دارد؟

خارش پوست و مشاهد گزش‌های قرمز رنگ به شکل زیگراگ روی پوست‌تان خبر از هم خانه شدن شما با سا‌س‌ها می‌دهند. اما طبق یافته‌های محققان، ساس‌ها قبل از نیش زدن یک ماده بی حس کننده به پوست شما تزریق می‌کنند. در نتیجه تا ۲ روز شما احساس گزیدگی توسط ساس را ندارید. همچنین نیازی به نگرانی از بابت انتقال بیماری بوسیله ساس وجود ندارد. چرا که تا کنون محققان شواهدی مبنی بر انتقال بیماری بوسیله ساس پیدا نکرده‌اند. البته در صورت عدم گزش هم احتمال ابتلا به ساس وجود دارد که باید راه‌های پیشگیری از آن را بدانید.

چگونه در پاریس از نیش ساس‌ها در امان بمانیم؟

پیدا کردن مخفیگاه ساس‌ها و دوری از آن

در حمام یا دستشویی به دنبال ساس‌ها نباشید. منبع تغذیه ساس‌ها خون شماست در نتیجه این حشرات محل زندگی‌شان را نزدیک به شما انتخاب می‌کنند. نزدیک‌ترین مکان به شما صندلی، مبل، تخت، لباس و چمدان‌تان است. ساس‌ها همچنین از طریق زمین با شما همراه می‌شوند. پس در هنگام اقامت در هتل، چمدان خود را بالاتر از ارتفاع زمین قرار دهید. کوله‌پشتی و کیف خود را به‌ویژه در مکان‌های عمومی روی زمین قرار ندهید. کفش‌ها نیز مکان مناسبی برای میزبانی از ساس‌ها هستند. به محض برگشتن به محل اقامت خود، کف کفش‌ها را تمیز کنید و حتما آن‌ها را در جاکفشی و مکانی دور از وسایل دیگر خود قرار دهید.

وسایل نقلیه عمومی در پاریس آلوده به ساس هستند

متداول‌ترین راه انتشار ساس به داخل وسایل حمل ‌و نقل عمومی از طریق چمدان‌ها یا وسایل شخصی آلوده است. در صورت آلودگی چمدان فرد به ساس، این حشرات می‌توانند به‌راحتی به بیرون خزیده و در صندلی‌های وسایل نقلیه عمومی پنهان ‌شوند. همچنین ساس‌ها از طریق مسافران انتقال می‌یابند. اگر شخصی ساس‌ها را روی لباس یا وسایل خود حمل کند، می‌تواند به‌راحتی این حشرات را به صندلی‌ها یا سطوحی که با آنها در تماس است انتقال دهد.

وسایل‌تان را در اتاق پخش نکنید

نباید در کیف‌ و چمدان‌تان را در اتاق هتل باز بگذارید. همچنین بعد از استفاده از هر وسیله‌ای باید آن را دوباره داخل چمدان قرار دهید تا تبدیل به لانه ساس نشود.

چگونه در پاریس از نیش ساس‌ها در امان بمانیم؟

مقاومت ساس‌ها در برابر اسپری حشره‌کش

به گفته محققان، نسل جدید ساس‌ها مقاومت خاصی در برابر سم و اسپری حشره‌کش پیدا کرده‌اند. در واقع آن‌ها توانسته‌اند خود را در برابر سموم مقاوم کنند. در نتیجه استفاده از اسپری‌های حشره‌کش و سموم دفع آفات فقط می‌تواند آن‌ها را از جایی که هستند دور کند. برای خلاص شدن از ساس‌ها باید به فکر راه حل آب داغ باشید.

شست و شوی تمام وسایل بعد سفر با آب داغ

کمی بیرحمانه به نظر می‌رسد، اما ساس‌ها و تخم‌هایشان در دمای بیش از ۴۵ درجه دوام نمی‌آورند. در نتیجه بعد از سفر باید تمام وسایل‌ قابل شسشتو مانند لباس، ملحفه، کلاه و سایر وسایل را با آب داغ بشویید. بعد از شستشو نیز می‌توانید با اتو کردن از پاک شدن لباس‌های‌تان از ساس مطمئن شوید.

شما را به هتل‌های بدون ساس می‌فرستیم

حق داریدکه بابت آلودگی محل اقامت‌تان به ساس حساس باشید. ما همواره بعد از سفر از تمام مسافران‌مان، نظرشان را درباره هتل و کیفیت خدمات می‌پرسیم. در این حالت اگر مسافری به ما اطلاع دهد که هتل محل اقامت‌ او ساس داشته، ما در آینده مسافران را به هتل‌های مطمئن‌تری می‌فرستیم. در نتیجه می‌توانید با خیال راحت از ما هتل یا تور رزرو کنید. برای رزرو تور می‌توانید از طریق شماره 91008111-021 با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید قیمت تورها و لیست هتل‌های تور فرانسه را در وبسایت نهال گشت به آدرس nahalgasht.com مشاهدد نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا