موفقیت

چگونه تغییر کنیم

اگر می‌خواهید زندگی‌تان تغییر کند دو راه وجود دارد که عبارت‌اند از:

تبلیغات

1. شخصیت خود را به طور کلی تغییر دهید

1) ببینید که دوست دارید شخصیت جدیدتان چطور باشد. ممکن است دوست داشته باشید شخصیت یک بازیگر تلویزیونی یا کسی که همیشه به نظرتان شخصیت کاملی داشته را به دست بیاورید.

2) ببینید کدام قسمت از شخصیت قبلیتان را می‌خواهید تغییر دهید. بعضی از اخلاق‌هایتان مثل پرحرف بودن، ایجاد صداهای عجیب در موقعیت‌های نامناسب یا یک عادت فیزیکی دیگر که نیاز به یک تغییر روانشناسی ساده دارد، ممکن است برایتان آزاردهنده باشد.

3) ببینید چطور این شخصیت جدید به پیشرفتتان بعنوان یک انسان کمک می‌کند. خیلی افراد در این مرحله به این نتیجه می‌رسند که اصلاً نیاز به تغییر شخصیت نیست بلکه یک عادت کوچک بیشتر از دیگران خودشان را اذیت می‌کند.

4) یادتان باشد که این مقاله یک کمک کاملاً ظاهری و بدون ضمانت است که توسط یک انسان مثل خودتان نوشته شده است. یادتان باشد که وقتی یک تغییر شخصیت در خود ایجاد می‌کنید، مخصوصاً با کمک مقاله‌هایی که در وب سایت‌هایی مثل اینجا گذاشته می‌شود، آن توصیه‌ها بااینکه قصد و نیت خوبی دارد، کلی نیستند. اگر هنوز هم می‌خواهید به خاطر اینکه قدرت کنار آمدن با خودتان را ندارید، خودتان را تغییر دهید مقاله را دنبال کنید.

تبلیغات

چگونه شخصیت خود را به کلی تغییر دهیم

5) ببینید چه رفتاری را می‌خواهید در خودتان ایجاد کنید. اینکه فقط یک نفر را ببینید و بگویید که دوست دارید مثل او باشید کافی نیست. باید ببینید که دقیقاً چه خصوصیت اوست که تحسین می کنید—اینکه چطور در یک موقعیت عمل می‌کنند، یا طرز حرف زدنشان؟ مهم‌تر اینکه این مسئله چه تاثیری در سلامتی شما دارد؟

6) رفتارتان را تغییر دهید. آیا می‌خواهید در شرایط مختلف شاد و سرزنده باشید یا باهوش و زیرک، یا سرسخت و جدی؟ عادت کردن به هر رفتاری زمان می‌برد پس زمان کافی برای تغییر رفتار خودتان و جایگزین کردن آن با رفتار مورد علاقه‌تان اختصاص دهید. خواهید دید که این تغییرات در نحوه حرف زدنتان و نتیجتاً طرز تفکرتان تأثیر می‌گذارد. حتی در ویژگی‌هایی مثل ارزش‌هایی که بعنوان یک انسان برایتان مهم است هم اثر خواهد گذاشت. لازم نیست که برای تغییر ظاهرتان حتماً به بازار بروید و کلی لباس جدید بخرید. همین که کمی زیورآلات به ظاهرتان اضافه کنید یا مدل موهایتان را تغییر دهید، مدل لبخند زدنتان، خندیدنتان یا هر تغییر کوچک دیگری کافی است.

7) شخصیت جدیدتان را منعکس کنید. آیا واقعاً به آنچه که می‌خواستید رسیدید؟ آیا بقیه مردم الان نگاه مثبت تری به شما دارند؟ آیا حاضرید خودتان را قربانی یک تقلید جعلی از انسان ایدآلتان بکنید؟ خیلی‌ها در این مرحله متوجه می‌شوند که آنچه که به آن نیاز داشتند تغییر شخصیت نبوده بلکه پذیرش آنچه که هستند و تمایل برای ارتقاء آن بوده است نه اینکه خودشان را زیر یک تصویر مصنوعی پنهان کنند.

اگر میخواهید تغییر کنید این نکات را درنظر داشته باشید:

  • این کارها را مرحله به مرحله انجام دهید. می‌خواهید خودتان را به طور کامل تغییر دهید پس باید بدانید که این کار زمان می‌برد.
  • می‌توانید در تابستان روی خودتان کار کنید و با آمدن پاییز همه با شخصیت جدید شما روبه رو خواهند شد.
  • اگر فوراً تغییر نکردید خسته نشوید. باز هم می گوییم این کار زمان زیادی نیاز دارد.
  • آیا چیزی در خودتان می‌بینید که اینقدر دوستش داشته باشید که نخواهید قربانی کنید؟ پس حتماً آن را حفظ کنید.

نکاتی برای تغییر در زندگی و موفقیت

  • فقط به خاطر اینکه دیگران از آنچه که هستید خوششان نمی‌آید خودتان را تغییر ندهید. سعی نکنید چیزی شوید که دیگران می‌خواهند. اگر فکر می‌کنید که به خاطر والدینتان یا کسان دیگری که در زندگیتان هستند نمی‌توانید خودتان را تغییر دهید، تغییرات کوچک در خود ایجاد کنید. رفتارهایی که دوست ندارید را کنار بگذارید و عادت‌های خوب جدید در خودتان ایجاد کنید. اگر والدینتان در این مورد سؤال کردند داد و بیداد راه نیندازید که هیچ مشکلی ندارید. فقط کافی است برای آن‌ها توضیح دهید که می‌خواهید کمی با خودتان راحت تر باشید.
  • گاهی اوقات تغییر کامل خیلی سخت است اما نگران نباشید، می‌توانید اینکار را قدم به قدم انجام دهید اما مطمئن شوید که اطرافیانتان از این شخصیت جدید شما خوششان بیاید. اگر اینطور نباشد پیدا کردن چنین دوستانی برایتان سخت خواهد شد.
  • قبل از اقدام به تغییر شخصیت می‌توانید چند تست شخصیت انجام دهید تا با نقاط قوت و ضعف شخصیت خودتان بهتر آشنا شوید.

2. باید طرز فکرتان را تغییر دهید

«همین امروز طرزتفکرتان را عوض کنید»

البته در کلام خیلی ساده است: «طرز تفکرت را عوض کن تا زندگی‌ات تغییر کند.» ولی چطور می‌توان این کار را انجام داد وقتی نمی‌دانیم باید چه کار کنیم؟ و مهم تر از همه اگر تغییر دادن طرزتفکر تا این حد آسان است، چرا خیلی از افراد این کار را انجام نمی‌دهند؟ مخصوصاً اگر بتوانند با این کار موفق تر باشند و بیشتر از زندگی لذت ببرند؟

تبلیغات

جواب این سؤال‌ها را نمی‌دانیم ولی می دانیم که تغییر دادن طرز تفکر آسان نیست اما ممکن است. همه آنچه شما نیاز دارید این است که محکم و استوار این تکنیک‌ها را به کار ببرید؛ البته اگر از ته دل می‌خواهید موفق باشید.

تکنیک هایی برای تغییر طرز فکر

1) همان طور فکر کنید که دوست دارید باشید. اگر در دنیای ذهنتان خود را آدم خوشحال یا موفقی ندانید که می‌تواند از زندگی لذت ببرد، خیلی سخت می‌توانید در دنیای واقعی چنین آدمی باشید. پس پیش از هر کار در رویاهایتان هم خود را فردی خوشحال، موفق و روبه رشد تصور کنید.

۲) لبخند بزنید. نتایج تحقیقات نشان داده است لبخند زدن هم اثر جسمی دارد و هم اثر روانی. پس یک لبخند روی لبانتان بنشانید و در مسیر تغییر طرزتفکر قدم بگذارید. در ابتدا، این کار فقط یک عمل فیزیکی بدون روح است اما کم کم جزو صورت شما می‌شود.

3) خودتان را غرق مطالعه کنید. کتاب‌ها، مقاله‌ها و مجله‌هایی بخوانید که به شما کمک کنند بتوانید افکارتان را تغییر و درکتان را افزایش دهید. فیلم ببینید یا به موسیقی‌هایی گوش کنید که برای شما الهام بخش باشند و برای تغییر تشویقتان کنند.

4) کردارتان را تغییر دهید. وقتی کارهایتان را به همان شیوه قدیمی انجام می‌دهید، نمی‌توانید در افکارتان تغییری به وجود آورید. کارها را به شیوه ای متفاوت انجام دهید تا بتوانید متفاوت بیندیشید.

تبلیغات

5) محیطتان را تغییر دهید. محیط اطرافتان را با توجه به طرزتفکر مورد علاقه‌تان بسازید. فضایی را خلق کنید که شما را به سمت تغییر سوق دهد. یک گلدان به اتاقتان اضافه کنید، رنگ دیوارها را تغییر دهید، یک کتابخانه یا میز کوچک برای خودتان بخرید.

چگونه اخلاق خود را تغییر دهیم

6) از موفق‌ها تقلید کنید. از تجربه و نظرهای کسانی که عاشق طرزتفکرشان هستید و آرزو دارید مثل آن‌ها باشید، استفاده کنید. اگر زنده هستند که این کار بسیار ساده است و اگر در قید حیات نیستند می‌توانید از آثارشان بهره بگیرید.

7) به دیگران کمک کنید (و به خودتان هم) یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که می‌تواند طرزتفکر شما را عوض کند، این است که به دیگران توجه و به آن‌ها کمک کنید. مواظب باشید از آن طرف بام نیفتید یعنی نه غرق در خودتان شوید و نه شیفته و دلباخته دیگران.

8) کمی از دوستانتان کمک بگیرید. دیگران را از تصمیمتان باخبر کنید و از آن‌ها کمک بخواهید و نظراتشان را بشنوید. هر چقدر کمک دیگران را بیشتر احساس کنید، بیشتر به موفقیت نزدیک می‌شوید.

9) حرفه ای شوید. اگر دلتان می‌خواهد به فردی بزرگ تبدیل شوید به مشاوره و نصیحت افراد بزرگ گوش دهید. انسان‌های حرفه ای در مدت زمان کوتاهی می‌توانند بهترین راه حل‌ها و نظرات و عقاید جدید را در اختیار شما بگذارند. البته به شرطی که واقعاً در کار خود خبره باشند و فقط اسم و رسم بی پایه و پنهان به هم نزده باشند.

تبلیغات

10) صبور باشید. آگاه باشید که بیشترین تغییرات در مدت زمانی طولانی و به آرامی صورت می‌گیرند به شرط اینکه تکرار شوند. پس اگر فوراً در مسیر موفقیت نتیجه نگرفتید، تعجب نکنید و مهم تر اینکه تسلیم نشوید. کارتان را ادامه دهید و مطمئن باشید جواب می‌گیرید.

چطور راه تغییر را ادامه دهیم؟

گاهی بعد از اینکه نگرش مان را تغییر دادیم و به سوی هدفی تازه رفتیم، نمی‌دانیم چگونه باید راهمان را بدون خستگی و درنگ ادامه دهیم؟ این نکته‌ها دست شما را برای طی بقیه مسیر تغییر می‌گیرد.

1) با واقعیت روبرو شوید. ممکن است مانعی که در مسیر رسیدن به هدف از سرعت شما می‌کاهد، خودتان باشید.

وقتی در راه رسیدن به هدفتان به مشکل‌هایی برمی خورید، اول از همه به دقت بررسی کنید آیا منشاء مشکل خودتان هستید یا خیر؟

2) شما هرکاری که بخواهید، می‌توانید انجام دهید اگرچه شاید نتوانید همه کارهایی را که دوست دارید، انجام دهید. بیشتر اوقات برای رسیدن به هدف چند کار را با هم انجام می‌دهید ولی حتی با وجود تلاش زیاد، در آخر به کمترین نتیجه می‌رسید. باید بدانید توجه و تمرکز روی ۱ یا حداکثر ۲ پروژه در یک زمان، شانس شما را برای رسیدن به نتیجه مطلوب افزایش خواهد داد.

تبلیغات

3) برای اینکه تصویر واضحی از نتیجه کار داشته باشید، تمرکز کنید. اول اینکه روی پروژه‌هایی که برعهده گرفته‌اید، کاملاً تمرکز داشته باشید تا بتوانید تشخیص دهید واقعاً چه کارهایی باید انجام گیرد. برنامه ای گام به گام برای کارهایی که باید در زمان‌های مشخص انجام دهید، بنویسید.

4) آنچه روی کاغذ است، برنامه است و آنچه در ذهن شماست، خیال! بیشتر افراد علاقه ای به نوشتن برنامه‌هایشان روی کاغذ ندارند. نوشتن برنامه روی کاغذ اولین قدم برای حرکت رو به جلوست. خیلی‌ها بدون برنامه پروژه‌هایشان را شروع می‌کنند ولی خیلی زود گیج می‌شوند زیرا مشکلات فرعی زیادی سر راهشان به وجود می‌آید.

5) حرکت، به این معنی نیست که پیشرفت کرده‌اید. بعضی از افراد با اینکه به سختی کار می‌کنند، به هدفشان نزدیک تر نمی‌شوند. این یکی از نتایج بی برنامگی است. برای پیشروی باید فعالیت‌های مناسبی در زمان‌های مناسب انجام دهید.

نکاتی برای تغییر شخصیت

6) انتخاب نکردن، یک انتخاب است. زیاد فکرکردن درباره آنچه انتخاب می‌کنیم، مانع دیگری است که ما خودمان سر راهمان قرار می‌دهیم و باعث رکودمان می‌شود. «من می‌توانم A، B یا C را انجام دهم ولی بهتر است بیشتر فکر کنم» و شروع می‌کنیم به ارزیابی کردن… ولی در واقع هیچ وقت نمی‌توانیم تصمیم بگیریم و کاری که انجام می‌دهیم، در حقیقت تصمیم می‌گیریم هیچ کاری نکنیم؟ ولی اگر کاری نکنید به چیزی نمی‌رسید.

7) روی آنچه به نتیجه می‌رسد، تمرکز کنید. خیلی از افراد در پیداکردن راه‌هایی که به نتیجه نمی‌رسند، استادند و به همین دلیل هیچ تلاشی هم نمی‌کنند. انرژی منفی را در خود انباشته نکنید. انرژی‌های مثبتتان را افزایش دهید و روی چیزهایی تمرکز کنید که به درد شما می‌خورند و به نتیجه می‌رسند.

تبلیغات

8) اگر اقدامی به نتیجه نمی‌رسد، متوقفش کنید. یک اقدام احمقانه: «کاری را بارها و بارها با یک شیوه انجام دهید و انتظار داشته باشید که به نتیجه ای متفاوت برسید»

خیلی‌ها به دلیل غرور، لجاجت یا تعصب، شیوه ای را تکرار می‌کنند که به نتیجه نمی‌رسد. شعاری جدید برای خود انتخاب کنید و دیگر کارتان را به شیوه قبلی انجام ندهید. وقتی روش‌هایی مؤثر نیستند انجام دادنشان را متوقف کنید.

9) وقتی نمی‌دانید، کمک بخواهید. ما نمی‌توانیم همه چیز را بدانیم. نمی‌توانیم همه مشکلات را حل کنیم. وقتی به مشکلی برمی خورید، از دیگران کمک بخواهید. از یک تاجر، مشاور، وکیل یا مربی مشاوره بگیرید.

10) اگر کاری شما را خوشحال نمی‌کند، انجامش ندهید. برای اینکه به هدفتان برسید، باید سختی‌هایی را بپذیرید و ممکن است هر لحظه نتوانید از کارتان لذت ببرید ولی در کل باید کارتان را دوست داشته و از انجام آن خوشحال باشید. در غیر این صورت اهدافتان را ارزیابی و راهی را پیدا کنید که از پیمودن آن لذت ببرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
mardomanbeytoote

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا