راهنمای خرید و خدماتویژه

کدام کارخانجات ارزان ترین میلگردها را تولید می کنند؟

در کشور ما تعداد زیادی کارخانه تولیدکننده میلگرد وجود دارد و قیمت محصولات آن‌ها متفاوت است. اگرچه عوامل زیادی در نوسان قیمت محصولات کارخانه‌های مختلف تاثیر می‌گذارد، اما برخی از افراد به‌طور مداوم می‌پرسند: کدام کارخانجات ارزان ترین میلگردها را تولید می کنند ؟ اغلب خریداران قبل از خرید میلگردهای موردنیاز خود قیمت محصولات کارخانه‌های مختلف را مورد بررسی و مقایسه قرار می‌دهند.

معرفی 4 کارخانه برتر میلگرد

برای افرادی که در حوزه‌های مختلف صنعتی فعالیت می‌کنند و با میلگرد زیادی سروکار دارند، مناسب و مقرون‌به‌صرفه بودن قیمت میلگردها بسیار حائز اهمیت است. برای تشخیص این که ارزان‌ترین میلگرد را کدام کارخانه تولید می‌کند، افراد باید معیارهای یکسانی را برای مقایسه میلگردها درنظر بگیرند.

به‌عنوان مثال برای مقایسه قیمت میلگردهای تولیدشده در کارخانه‌های مختلف لازم است افراد میلگردهایی با طول، سایز، جنس و روش تولید مشابه را انتخاب کنند. در پاسخ به این سوال که کدام کارخانجات ارزان ترین میلگردها را تولید می کنند؟ افراد می‌توانند محصولات کارخانه‌هایی همچون کارخانه میلگرد فولاد خراسان نیشابور، میلگرد سرمد ابرکوه، میلگرد صبا فولاد زاگرس و میلگرد بافق یزد را مورد بررسی قرار دهند.

کارخانه میلگرد فولاد خراسان نیشابور

کارخانه فولاد خراسان در سال 1381 تاسیس شد و محصولات آن با قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه به بازار عرضه می‌شوند. این کارخانه محصولات متنوعی همچون میلگردهای ساده ، میلگردهای آج‌دار ، شمش فولادی ، آهن اسفنجی ، نبشی و ناودانی ، تسمه و بریکت تولید می‌کند. میلگردهای تولیدشده در این کارخانه در بازار با نام میلگرد نیشابور شناخته شده‌اند.

در تشخیص اینکه میلگرد کدام کارخانه ارزان است ؟ ، این امکان وجود دار تا محصولات کارخانه میلگرد فولاد خراسان نیشابور را مورد بررسی قرار بگیرد. مجتمع فولاد خراسان با ظرفیت تولید حدود 4.1 میلیون تن در سال به‌عنوان یک از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور شناخته می‌شود.

این کارخانه میلگردهای آج‌دار را از سایز 10 الی 32 میلی‌متر و میلگردهای ساده را از سایز 10 الی 50 میلی‌متر تولید می‌کند که دارای کیفیتی مطلوب و استاندارد و درعین‌حال قیمت مناسب است.

میلگرد سرمد ابرکوه

از سویی دیگر، در پاسخ به این سوال که کدام کارخانجات ارزان ترین میلگردها را تولید می کنند؟ می‌توان کارخانه سرمد ابرکوه یزد را معرفی کرد. این کارخانه در سال 1391 در جاده ابرکوه یزد تاسیس شد و محصولات آن در مقایسه یا سایر کارخانه از قیمت مناسب و ارزان‌تری برخوردارند. این کارخانه با بهره‌برداری از بخش نورد تولید سالانه خود را به 450 هزار تن افزایش داد.

کارخانه سرمد ابرکوه، میلگردهایی در گرید A3 و در سایزهای 8 الی 32 میلی‌متر تولید می‌کند. این کارخانه در تولید محصولات خود از استاندارد ملی 3132 بهره می‌گیرد. به همین دلیل میلگردهای ابرکوه از کیفیت بالایی برخوردار هستند. میلگردهای ابرکوه دارای تنش جاری 4 هزار کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع هستند. همچنین تنش گسیختگی 6 هزار کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع تولید می‌شوند.

میلگرد صبا فولاد زاگرس

در بررسی و تشخیص تولیدکننده ارزان‌ترین میلگردها، می‌توان میلگردهای تولیدشده در کارخانه صبا فولاد زاگرس درنظر گرفته شود. میلگردهای این مجموعه نسبت به محصولات سایر کارخانه‌ها قیمت ارزان‌تری دارند. میلگردهای تولیدشده در کارخانه زاگرس ازنظر سایز بسیار متنوع هستند. این کارخانه براساس سفارش مشتریان خود میلگردهایی از سایز 10 الی 40 میلی‌متر را تولید می‌کند.

میلگرد بافق یزد

کارخانه فولاد بافق یزد فعالیت خود را در سال 1390 شروع کرد و پس از زمان کمی به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد تبدیل شد. این کارخانه در نزدیکی معدن سنگ‌آهن مرکزی ایران و چغارت قرار دارد که موقعیت مکان آن در مطرح‌شدن این کارخانه و جذب مشتریان به آن بی‌تاثیر نبوده است. میلگردهای تولیدشده در کارخانه بافق یزد نه‌تنها از قیمت مناسب، بلکه از کیفیت بالا نیز برخوردار هستند.

در پاسخ به این سوال که کدام کارخانجات ارزان ترین میلگردها را تولید می کنند؟ افراد می‌توانند کارخانه‌هایی همچون فولاد خراسان نیشابور، سرمد ابرکوه، صبا فولاد زاگرس و بافق یزد را درنظر بگیرند. اغلب خریداران تغییرات قیمت میلگردهای مختلف را دنبال می‌کنند تا در هنگام خرید این مقاطع گزینه بهتر را انتخاب کنند و هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی را به‌حداقل برسانند. انتخاب میلگرد با قیمت مناسب و درعین‌حال با کیفیت بالا، کار آسانی نخواهد بود. اکنون می‌توانید بگویید میلگرد کدام کارخانه ارزان است؟

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا