راهنمای خرید

چطور می توانیم تضمینی بهترین نهال گیلاس و آلبالو را بخریم؟

ایده های زیادی برای احداث باغ میوه وجود دارد. نکته مهم آن است که شرایط اقلیمی منطقه ای که برای این کار در نظر گرفته اید چگونه است. شاید باغ شما در یک آب و هوای سرد واقع شده، و یا اینکه در منطقه گرم و خشک قرار گرفته اید؛ انواع ارقام نهال میوه وجود دارند که شما بتوانید بخرید، بکارید و محصول مرغوب برداشت کنید. انتخاب نهال در ابتدا شاید کار آسانی به نظر برسد، اما به بررسی های دقیق تر و تحقیق بیشتری نیاز دارد. خرید نهال گیلاس و خرید نهال آلبالو، یکی از این انتخاب ها است که پیش روی باغداران قرار دارد.

شاید شما هزار متر زمین دارید و می خواهید باغ گیلاس و آلبالو احداث کنید؛ ممکن است به این فکر کنید که به چند اصله نهال گیلاس و آلبالو نیاز دارید؟ آیا می خواهید فقط همین دو میوه را پرورش دهید؟ یا در آینده تصمیم دارید نهال های میوه دیگری را نیز در باغ خود بکارید؟ آیا نیاز دارید که نهال هلو بخرید یا نهال های پرطرفدار از جمله نهال بادام یا نهال گردو؟

در هر شرایط باید هنگام انتخاب درخت میوه برای کاشت در باغ دقیقاً بدانید که چند متر زمین در اختیار دارید، و توانایی شما برای مراقبت از نهال ها چقدر است. اولین قدم این است که بدانید چه میوه ای را می خواهید پرورش دهید و آیا آن میوه برای منطقه شما سازگار هست یا خیر.

نکات مهمی را در این بحث به شما می آموزیم که کمک می کنند بتوانید بهترین نهال میوه را انتخاب کنید، یا نهال گیلاس و آلبالو را از نهالستان معتبر بخرید. روی صحبت ما با کسانی است که می‌خواهند باغ گیلاس و آلبالو احداث کنند؛ چه بسا این نکات برای باغدارانی که صاحب باغ قدیمی هستند نیز قابل استفاده می باشد.

نکات مهم در خرید نهال گیلاس و آلبالو

خرید بهترین ارقام پیوندی نهال گیلاس و آلبالو

توجه به اندازه و متراژ باغ

کسانی اقدام به احداث باغ گیلاس و آلبالو می‌کنند که یک زمین داشته باشند، یا یک باغ آماده بدون هیچ درخت خریداری کرده باشند. پس قبل از اینکه نهال گیلاس یا آلبالو را بخرید، به اندازه و متراژ باغ خود توجه داشته باشید. وقتی صحبت از متراژ باغ می شود، یعنی شما باید تمرکز خود را روی انواع ارقام نهال گیلاس و آلبالو قرار دهید و دقیقاً بدانید که میزان رشد نهال ها در سه سال اول پس از کاشت چقدر است؛ و اینکه درختان گیلاس و آلبالو در دوران بلوغ خود چقدر بزرگ می شوند.

ممکن است تصور کنید بتوانید نهال های گیلاس و آلبالو را با فاصله های چهار متری از یکدیگر بکارید اما آیا این فاصله می تواند در ۱۰ سال آینده یا ۲۰ سال آینده پاسخگوی رشد درختان گیلاس با شاخه های انبوه باشد؟

با این مقدمه حتماً به این نتیجه رسیده‌اید که اندازه درختان بالغ گیلاس و آلبالو در ارقام مختلف، متفاوت است. همچنین باردهی آنها هم با هم فرق دارد. پس برای اینکه نهال گیلاس و آلبالو را بخرید، و بعد در باغ بکارید باید دقیقاً فاصله استاندارد کاشت آنها را پرس و جو کنید.

برخی از نهال های آلبالو و گیلاس، به نام “نهال های کوتوله” معروف هستند. ارتفاع این نهال ها به اندازه درختان بزرگ رشد نمی کند، بنابراین فاصله کاشت آنها طبیعتاً کمتر از حالت معمولی خواهد بود.

یکی از موقعیت هایی که ممکن است هنگام خرید نهال گیلاس خوشه ای، سایر ارقام گیلاس و آلبالو با آن مواجه شوید، نهال های جوان است که داخل گلدان کاشته شده اند. به این نوع نهال ها “نهال گلدانی” گفته می شود. خرید نهال گلدانی گیلاس و آلبالو مزایا و معایبی دارد؛ از آن جمله حمل و نقل آن آسان تر است و ریشه ها آسیب نمی بینند؛ اما نهال گلدانی این عیب را دارد که شما نمی توانید سلامت ریشه های داخل خاک را بررسی کنید. در هر صورت اگر نهال ها را از یک نهالستان معتبر و مجوز دار بخرید، این چنین مشکلاتی وجود نخواهد داشت.

انتخاب ارقام مناسب نهال گیلاس و آلبالو

خریدو فروش نهال گیلاس و آلبالو عمده

مراحل خرید نهال آلبالو و خرید نهال گیلاس زمانی کامل می شود که شما دقیقاً از ارقام مختلف آن مطلع باشید. به این ترتیب فهرستی را آماده کرده ایم که بررسی را برای شما ساده تر خواهد کرد. درباره ویژگی های هر کدام از این نهال ها با کارشناسان نهالستان صحبت کنید.

بهترین نهال آلبالو که می توانید بخرید به صورت زیر فهرست شدند:

 1. نهال آلبالو مونت مونسی
 2. نهال آلبالو بوترمو
 3. نهال آلبالو اسرائیلی
 4. نهال آلبالو پربار سیکانی
 5. نهال آلبالو محلی
 6. نهال آلبالو مجاری
 7. نهال آلبالو فرنگی
 8. نهال آلبالو خوشه ای مورلو
 9. نهال آلبالو گوشواره ای
 10. نهال آلبالو گیسی

بهترین ارقام نهال گیلاس که می توانید تهیه کنید و شاهد سودآوری آن باشید، به صورت زیر فهرست شده‌اند:

 1. نهال گیلاس استار
 2. نهال گیلاس امپرور فرانسیس
 3. نهال گیلاس بارلت
 4. نهال گیلاس دورون نری
 5. نهال گیلاس تک دانه
 6. نهال گیلاس گلد
 7. نهال گیلاس نوبل
 8. نهال گیلاس صورتی لواسان
 9. نهال گیلاس زرد ارومیه

قیمت نهال گیلاس و آلبالو

فراموش نکنید که هنگام خرید هر یک از نهال های فوق دقت کنید که آیا به خرید نهال گونه گرده افشان نیاز دارید یا خیر. برخی از نهال های گیلاس و آلبالو، پیوندی هستند؛ پس، از پایه آن و ویژگی هایی که دارد مطمئن شوید.

هنگام خرید نهال دقت کنید که نهال ها سالم باشند؛ علف هرز اطراف آنها رشد نکرده باشد، و بیماری گیاهی یا آفت روی آن دیده نشود. سعی کنید نهال هایی را بخرید که برگ های سبز، جوان و روشن دارند. برگ هایی که نشانه های حشره خوردگی روی آن وجود دارد، نشان می دهد که نهال در سلامت کامل نیست و اگر آن را بخرید و به باغ ببرید ممکن است حشرات یا آفت ها شیوع پیدا کنند.

نهال های جوان گیلاس و آلبالو را از نظر ظاهری هم بررسی کنید. نهال ها نباید شکستگی در ساقه جوان یا شاخه های خود داشته باشند. سعی کنید نهال ها را به صورت حضوری بررسی کنید؛ مگر آن که به فعالیت یک نهالستان اطمینان داشته باشید. خرید و فروش نهال گیلاس و آلبالو با ضمانت از طریق بهترین نهالستان کشور، پالیز نهال امکان پذیر است.

نهال گیلاس و آلبالو را با ضمانت کیفیت و قیمت بخرید

وقتی صحبت از خرید نهال گیلاس و آلبالو با ضمانت کیفیت به میان می آید، یعنی بیشتر از ۵۰ سال تجربه، پشتوانه مرکز فروش نهال قرار گرفته است. این شرایط چیزی جز اطمینان خرید برای باغداران نیست.

نهالستان پالیز، این چنین شرایطی را فراهم کرده تا باغداران با اطمینان خاطر از سلامت نهال ها، سفارشات عمده خود را ثبت کنند. قیمت نهال گیلاس و آلبالو در این نهالستان به گونه‌ای تنظیم شده تا همه باغداران قدرت خرید داشته باشند؛ کافیست برای استعلام قیمت روز نهال میوه با کارشناسان پالیز نهال تماس بگیرید.

برای خرید عمده نهال آلبالو و گیلاس شناسنامه دار و ثبت سفارش می‌توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرسhttps://paliznahal.ir/ مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر :آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه :آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا